Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 308
  • 750
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 864
Здравейте, нахлувам при вас, защото тепърва започвам да се уча да правя мъфини  Rolling Eyes Засега направих едни солени, дето станаха като камък ( не прецених брашното), едни портокалови, които станаха супер вкусни и едни кашкавалени, които чакам да изстинат, за да опитам. Ще черпя идеи от вас!!

# 181
  • Мнения: 685
Стигнах с четенето до тази част и реших, че нас ще черпиш с кашкавалените, а то било за идеи  Laughing
 Hug Карола...аз не върша работа, че и аз само за вземане на идеи съм тук  Blush

Но да кажа и голямо БЛАГОДАРЯ на vania_772 и на Петя, авторката на рецептата.  Hug
 Party Никога не ми са се получавали пробите с мъфени, а тези станаха и с удоволствие си ги хапнахме вчера.

# 182
  • Мнения: 6 749
Ето и моите любими мъфини:

мързеливи мъфини
Често ги правя, снимката е стара, но не съм я публикувала досега.

Ето и едни сладки:

мъфини със сладко от ягоди
същите, но поръсени с пудра захар
Рецептата е от едно списание (има и такъв готварски форум).

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 15:36 от Fortuna

# 183
  • Мнения: 1 777
Но да кажа и голямо БЛАГОДАРЯ на vania_772 и на Петя, авторката на рецептата.  Hug
 Party Никога не ми са се получавали пробите с мъфени, а тези станаха и с удоволствие си ги хапнахме вчера.

Много си мила Анни,радвам се че сте харесали мъфините и с удоволствие сте ги хапнали. Simple Smile

# 184
  • Мнения: 45
ето и едни шоколадови кексчета от мене



# 185
  • Мнения: 4 864
fortuna, а каква е рецептата на мързеливите мъфини?

# 186
  • Мнения: 6 749
fortuna, а каква е рецептата на мързеливите мъфини?

Заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395677.msg11167918#msg11167918 на първа страница са, последната рецепта от солените мъфини (рец е на Мариета).
Това са първите мъфини, които направих, винаги се получават, идеални за закуска или лека вечеря.

# 187
  • Мнения: 1 210
Oт мен Девил'с фууд мъфини с парченца бял и натурален шоколад и портокалови корички за десерта на домочадието   Mr. Green


# 188
  • София
  • Мнения: 973
 Close запис от мен в темичката
Все още дори си нямам форма за мъфини, но днес реших, че трябва да разнообразя закуската на децата и тези дни ще си купя и започвам  Laughing

# 189
# 190
  • Мнения: 234
Здравейте, момичета. Търсих из нета многоктатни метални форми за мъфини, но не намирам(такива като от едно време). Дали е възможно да се намери такова чудо? В Двата щъркела има алуминиеви, но те са като от фолио, нали или така си мисля?

# 191
  • Мнения: 20 179
Здравейте, момичета. Търсих из нета многоктатни метални форми за мъфини, но не намирам(такива като от едно време). Дали е възможно да се намери такова чудо? В Двата щъркела има алуминиеви, но те са като от фолио, нали или така си мисля?
Тази седмица има в Кауфланд на промоция, за 6 мъфина-3-4 лв. някъде. Моята я взех пак от там но е за 12 броя, доволна съм.

# 192
  • Мнения: 1 111
да можеш да направиш бял шоколадов ганаж

е, аз пробвах,но още като разтопявах на водна баня белия шоколад и той се прецака,отдели се нещо като масло,мазнина някаква,а самия шокоад стана на буци....как с епроцедира с бял шоколад

Ина,тези мъфинки са страхотни , Иляна Раева би се зарадвала на такъв подарък,но едва ли биха ги изяли тя или гимнастичките й... newsm39
защо разтопяваш шоколада на водна баня?
За направата на ганаш се затопля течна сметана до точка на кипене и се добвя шоколадът вътре в сметаната, където с разбъркване се разтопява сам, аз настъргвам шоколада за да е по лесно, но не бива да е предварително разтопен Peace

е така де,правилно ме питаш защо....наистина не се разтопява за ганаш, друг е въпроса,че аз тръгнах да правя нещо подобно- разбих сметаната и мислех да добавя разтопения шоколад в нея....това го замислих,защото последния път когато правих ганаш и не ми беше достатъчно твърд, охладих го,стоеше си на лъжицата без да пада от нея,но със шприц не можех да оформя такава завъртулка като твоята-разливаше се newsm78

# 193
  • Мнения: 4 864
Здравейте!! Утре искам да подаря едни шоколадови мъфини на моя приятелка. Разгледах първата страничка, и си харесах няколко. Дали можете да ми дадете рецепта за мъфини с течна част. Не знам дали ако изстинат ще останат с течна част  newsm78 newsm78

# 194
  • Мнения: 2 820
Искам да попитам дали формичките за крем карамел стават за правене на мъфини в тях? Вярно че ще станат по-големи, но по-лесно ще им намеря място за съхранение отколкото формите за мъфини. В момента и двата вида са на промоцияя в Кауфланд и съм в чуденка.

KaRoLa, бях правила едни мъфини, които се водеха с течен център - в средата се слагаше течен шоколад. Проблема е че не си спомням откъде бях взела рецептата. Аз нямах течен шоколад и сложих парченце шоколад. Докато бяха топли и центъра беше течен, но после се втвърди. Предполагам, че с течния шоколад ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт