Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 231
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 2 250
  • София
  • Мнения: 5 289
Писах на мейла на болницата и ми отговориха, че план за раждане може и без избор на екип. Ще се радвам някоя мама тук да сподели от личен опит дали го уважават като не си плащал. Не че искам кой знае какво, но пък искам с някои неща да се съобразят, или поне да ме уведомяват.

С избор на екип, план за раждане (обсъден и одобрен), приложен в папката с документи, оцветен с маркерче дори тук-там... познай какво ми уважиха - горе-долу абсолютно нищо... Не разчитай на нищо и на никого, искам да намекна тихичко... В Детско правят каквото си знаят и това е положението. Приятелка сподели, че дори отказ от ваксини (подписан) не са й уважили, уж се били объркали нещо си.

# 2 251
  • UK
  • Мнения: 4 309
И другото което се питам, ако не искам да го захранват с АМ, а да ме чака да ме раздвижат, какво правя?
Това също го бях отбелязала в плана за раждане, но те така или иначе не предлагат АМ в първите 24 часа
На мен ми казаха, че на шестия час от раждането ги захранват с АМ, който успял да си вземе детето преди това, може да го е огряло, аз го взех на осмия след секциото и си беше хапнало вече.
Боли не боли, дремнете си 1 час след операцията и ставайте да си ги вземате, дано случите на анестезиолог като мен, аз не усетих че съм оперирана въобще.

# 2 252
  • Мнения: X
1 час след операцията още не ме беше пуснала упойката, dejieLaughing
Надявам се, че не е сериозен този съвет.

# 2 253
  • Мнения: 963
Тя и да те е пуснала упойката, никой няма да те пусне от реанимацията ей така  Crazy

# 2 254
  • Мнения: X
И да те пуснат, няма да стигнеш много далече.  Mr. Green

Сега, сериозно, след шестия час вече може да се раздвижвате (ако се чувствате добре), и ако имате късмет този момент да съвпадне с времето, когато местят родилките от реанимация (сутрин), може да "преговаряте" да ви качат в стая по-рано.

# 2 255
  • Мнения: 554
С първото ми дете упойката ме пусна след около 6-7 часа, а с второто - 3-4 часа.
След час освен, че няма как да стана, колкото и да искам, онази акушерка в реанимация, дето е около 200кг и доста строга най-много да ме ошамари Laughing

Раждах февруари и не разрешаваха да се става, докато не дойде рехабилитатор да ни раздвижи. Родих на 25.02 сутринта, а тя дойде на 26.02 сутринта

# 2 256
  • Мнения: X
О, да, има жени, които упойката ги пуска по-бавно.

# 2 257
  • UK
  • Мнения: 4 309
1 час след операцията още не ме беше пуснала упойката, dejie.  Laughing
Надявам се, че не е сериозен този съвет.

Когато станах да се раздвижвам още ми беше леко изтръпнал единия крак, но нямах проблем. Не го приемайте буквално след 1 ч, разбира се, че когато ви отпусне упойката. Всъщност аз през цялото време докато се движех после си мислех, че още не ме е отпуснала, защото така и не дойде болката, която си спомнях от първото секцио.

Тя и да те е пуснала упойката, никой няма да те пусне от реанимацията ей така  Crazy
Пуснаха ме от реанимация да си ходя в стаята, когато ме видяха, че ходя и се движа сама. Не са ме карали да чакам рехабилитатор, питах кога мога да опитам да стана, казаха ми, когато аз си реша, че мога. Излязох от операция към 1 след полунощ, станах в 6, отидох си в стаята в 7, взех бебето в 10. Исках по-рано, не можело защото уцелих сутрешните прегледи и тоалети на бебетата.

# 2 258
  • Мнения: X
Че там и рехабилитатор ли има? Аз не видях такова нещо, дойде една акушерка или санитарка, (не съм сигурна, никой не се представя), за да ни гледа да не вземем да паднем, нищо повече.

# 2 259
  • Мнения: 167
Има да,като бях на ''отворени врати'',рехабилитатор ни развеждаше из болницата и междодругото беше супер мила и любезна,отдели ни доста време,пита-ако някой има въпроси?..Останах очарована.. Simple Smile

# 2 260
  • София
  • Мнения: 230
E, тази жена е силно казано "рехабилитатор".  Laughing Иначе и награда "Професионалист на годината" има: http://www.blitz.bg/news/article/199555

Нищо не казвам, може наистина да е професионалист, но някак си очаквах друго, когато казаха: "-Ще дойде да ви раздвижи рехабилитатор"....  newsm78

# 2 261
  • Мнения: 167
На отворени врати беше жената с тъмно синята престилка и очила Simple Smile

# 2 262
  • Мнения: 10
Не че нещо, ама ако имаш късмет да си сама, може и да уважат част от 'плана ти за раждане". Ако обаче има и други родилки, няма кой да се занимава с теб. Ако искаш да си сигурна, че всичко ще протече по начина, по който искаш, плати си, за да ти е спокойно.
За ваксините не знам дали ще уважат искането ти да не ги поставят, аз нямах такова.
А за АМ - не разбирам какво толкова като им дадат. Няма гладно да седи това дете, докато се раздвижите и качите в стаята. А и не съм сигурна след упойки и системи колко е полезна коластрата.

Всъщност след време ще разберете, че всичко, за което се притеснявате в момента са пълни глупости. В този момент само искаш всичко да свърши и бебенцето да е живо и здраво Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 2 263
  • Мнения: X
Няма как да не ѝ "уважат" искането, защото нямат право да извършват медицински манипулации на бебето против съгласието на майката.

Що се отнася до останалото - това, че не разбираш нещо, не ти дава основание да го наричаш "глупости".

# 2 264
  • София
  • Мнения: 6 259
Благодарско на тези, които дадоха отзиви за плана за раждане!   bouquet Като му дойде времето ще си го сложа в багажчето, дано се съобразят. Напр. епизиотомия искам, не че толкова искам, но при 2 правени, по-добре разрез на същото място, отколкото други. Но пък не искам окситоцин, АМ на бебето, ако може за пъпната връв да изчакат.

Общи условия

Активация на акаунт