Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 150
  • 3 655
  •   3
Отговори
# 1 530
  • UK
  • Мнения: 4 308
Изобщо не съм се връзвала на тези истории с добавката, на мен всеки ден ми я предписваха заради ниското тегло на детето, един път ми я слагаха в количката, един път не, не съм се разправяла с тях, не съм я давала нито веднъж. Нито съм искала, нито съм я връщала, когато са ми давали, изливах в мивката. В деня преди да ме изпишат, когато най-накрая получих някаква информация за бебето, се оказа че за последното денонощие е качила 100 г., педиатърката ме похвали и дотам. Детето беше изцяло на кърма от 9-тия си час, първите два дни при мен откровено гладуваше само на коластра и не качваше особено, заслужих си порицанията на педиатрите, в едното влязло и от другото излязло. За сметка на това си осигурих безпромблемно начало на кърменето.
Не знам само майчетата, които раждат за първи път как биха се справили в една такава ситуация, когато какафонията е пълна там, сигурна съм, че стресът ще е голям.  Tired Бъдете нахални просто.

# 1 531
  • Мнения: X
А на мен ми казаха само на втория   ден колко тежи бебето, след това мисля, че дори не са го теглили, защото в епикризата пишеше абсолютно същото тегло, което ми казаха тогава.
За бебето се подписах още в реанимация, че не искам да му се дава АМ и никой не е настоявал после.

# 1 532
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой има ли наблюдения дали сега по празниците има пълни екипи лекари-специалисти?
Като профилирана болница би трябвало да разполагат с пълен "комплект" от лекари, но знае ли човек?......

# 1 533
  • Мнения: X
Май зелено човече се беше оплакала от липсата на интернист.

# 1 534
  • Мнения: 1 266
Някой има ли наблюдения дали сега по празниците има пълни екипи лекари-специалисти?
Като профилирана болница би трябвало да разполагат с пълен "комплект" от лекари, но знае ли човек?......

Там по принцип има само един интернист и тя е всеки ден до 14 часа. Разполага с ЕКГ, ехографии не знам може ли да прави.
По празниците и по дежурства в болницата има всичко на всичко трима лекари. Вчера едната дежурна се беше побъркала още в 11 часа, но беше прекрасно мила, д-р Дерменджиева.

# 1 535
  • Мнения: 1 522
Акушер - гинеколог знам че имат със сигърност заюпто днес бях там, но всички останали кабинети бяха тъмни може би някъде по другите етажи стоят дежурните но аз не видях такива

# 1 536
  • София
  • Мнения: 5 285
Ах, бясна съм! Взех си вече всичките епикризи и документи - всеки ден съм висяла като сопол за сведения и пак има неща относно здравето на детето, дето не са ми казали  Twisted Evil

На всичко отгоре се оказа, че болницата има такса от 30 лв. за издаване на документа за 15-те дни на бащата  #Crazy Откъде-накъде  newsm78 newsm78 newsm78 За документ, който е длъжна да издаде?!?

# 1 537
  • Мнения: X
Документът удостоверява датата на изписване на бебето, служи за 15-дневения отпуск (или болничен, забравих вече), който се полага на бащата.

# 1 538
  • София
  • Мнения: 1 408
Алексче, благодаря ти за отговора. В моя случай таткото не попада в тази категория за отпуск.На първо време имам човек за помощ, а ако се стигне до него, ще търсим друг вариант.

# 1 539
  • UK
  • Мнения: 4 308
На всичко отгоре се оказа, че болницата има такса от 30 лв. за издаване на документа за 15-те дни на бащата  #Crazy Откъде-накъде  newsm78 newsm78 newsm78 За документ, който е длъжна да издаде?!?
Мда, аз звънях на счетоводство да се разправям, казаха ми да разговарям с директора и толкова. Да ползваш нещо, което ти се полага по закон, трябва да си платиш. Таксата не била държавна, а болнична.  Mr. Green
И аз така се разбеснях, после се примирих. Чудих се дали не може някъде да се подаде някаква жалба, но то трябва да се действа на момента, не може след като вече съм платила и взела документа.

# 1 540
  • София
  • Мнения: 3 789
Зеленко,  дано всичко с Лимонко е наред Praynig
Това за таксата за отпуска за бащата - е просто нямам думи. Твърде е възможно от НГ да сложат и такса за въздуха, който дишаме или топломер за парното и топлата вода, които ще ползваме....
За всичко такси имат, ей #2gunfire

# 1 541
  • Мнения: X
Ми, изберете си друга болница, к'во...

зелено човече, да знаеш, че някои неща в епикризите се пишат само заради клиничната пътека.

# 1 542
  • Мнения: 1 266
Абе, при тия цени за държавна болница... не е ясно на какво отгоре...

# 1 543
  • Мнения: 97
И то какво излиза, че там си плащаш повече отколкото в някоя частна болница.

Да питам вече миналите през този път, какво точно влиза в цената от 1400 лв. за избор на екип и какво още трябва да се плаща, освен престоя във виповете и вече споменатата такса от 30 лв. за въпросното удостоверение?

Благодаря ви предварително! Peace

# 1 544
  • Мнения: X
Изборът на екип е 950 лв. и не включва друго, освен избор на екип.  Wink Или ти си със секцио по желание?

Общи условия

Активация на акаунт