Kuzey Güney-Север - Юг ﻉ с участието на Къванч Татлъту - 84

  • 23 204
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 371

Такааааа ! Лично аз много ти благодаря за болдваното уточнение, защото на няколко пъти, беше дебело подчертавано, че само Куджетата заслужавали превод и само заради тях такъв ще има !
Никак не обичам да навлизам в дебати по повод преводаческите саги, просто защото мисля, че не темите, са поле за изява на тези групи, както и че не е нужно всички да бъдем вкарвани “в кухнята“.
Винаги съм се отнасяла с дълбоко уважение към всички, които отделят от времето си, за да превеждат, както и съм благодаряла за тези им усилия. Съжалявам, но никак не ми е в стила, да пея хвалебствени химни или пък да се прехласвам .
Кралицата превежда от самото начало на сериала, преживя страхотни гадости, беше хулена и обиждана / някои хора може и да имат къса памет или пък да си мислят, че никой не ги разпознава зад удобните никове, или пък просто не им се вярва, че хората помнят и си въобразяват, че биха могли отново да въвлекат темата и списващите в нея във филм, различен от този, който гледаме, но не са познали просто ! / и въпреки всичко, нито се оплака, нито го спомена, нито някой разбра за това ! Продължи да си върши работата, която Сама е решила, че иска, без да привлича внимание . Ако не се беше появил проблема с Вики, нямаше и да разберете, че и тя е в екипа.
Аз никъде не видях някой да е обидил някого по повод преводите или пък да е неглежирал усилията му. Не виждам нищо лошо в това да се правят сравнения и да се ползават  и други източници . Енигма,  Hug абсолютно споделям мнението ти !  Peace
Толкова с въпроса с преводите от мен !  Peace

Фенче,  Heart Eyes първо - къде видя в поста си да споменавам Зейнеп ??? Никъде ! Аз говорех за Джемре, такава, каквато е в моите очи. За Джемре сама по себе си, а не в сравнение с някого !  Peace
Аз лично, нямам никакви претенции към нея, тя е това, което е ! Обясних защо не харесвам образът и, както и защо мисля, че тя е такава, каквато е ! Толкова !  Peace
Ама защо , какво и как, ама в сравнение с кого - не е било предмет на моето мнение, така че не виждам защо трябва да правя подобни сравнения. Преди време, бях писала, че винаги, стане ли дума за Джемре, се намесва Зейнеп и се правят ненужни сравнения с нея. Е, права съм била !  Laughing
Шани,  Hug моето мнение за героинята, както и за актрисата, също е непроменено от самото начало, та до сега и не виждам причина нито да се оправдавам, нито да се обяснявам за което ! За мен, да си обсебен от мисълта за притежанието на един човек на всяка цена, без оглед на нищо друго, граничи с някои отклонения и характеропатии, които не им е мястото тук да обяснявам. Peace

Има един единствен, при това абсолютно неоспорим факт, който говори за това кой как точно се представя в този филм ! И това е фактът, че той беше преместен от праймтайма, в друг часови пояс. Това никога досега не се е случвало, не вярвам и да се случи с друг филм на Къванч. Кой, каквто и да говори, фактите, са неоспорими !
И да, моето убеждение, е че Киво изнася сериала, както вече казах , не без помощта на колегите си Актьори - Буура, Бааде, Сами, Хандан , Симай !  Peace

Мармалон ,  newsm51  love001 newsm51

# 676
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
По отношение на бизнеса - гледайте по- внимателно. Джемре каза на Кузей още в Самсун, че иска да открие кафе с парите от баща си  Peace Ако се дърпаше, то беше заради прекрасната особа на Зейнеп, а не заради нейна нерешителност. И се видя, че въпросното хич не се променило - аман от физиономии, чупене на стойки и въртене на очи  Rolling Eyes Образът на Джемре е написан много, много реалистично - напълно нормално момиче, със своите добри и лоши страни.

# 677
# 678
  • Мнения: 18 568
И защо не спомена тези актьори преди това, Госпожата ? Колкото до това, че промениха часа на излъчване - беше заради рейтинга, а не че филма не струва...за мен пък е много по-хубав от всички останали филми на Киво. Просто излъчването му едновременно с ВВ изигра своята роля. Пък и така, хората спокойно могат да си го гледат, а не да го записват.
И мисля, че си е мое право да сравнявам Джемре с която си искам, особено със Зейнеп...така ми става още по-симпатична  Joy Joy Joy А това, че Зейнеп също е обсебена от Кузей, какво ще рече? Май и тя има отклонения  Joy Joy Joy

# 679
  • Мнения: 2 282
За себе си също не търся благодарности, казах ви вече, че това не е важно за мен. Единствената ми цел е била и ще бъде до края на филма, да хвърля малко светлина за тези, които нищо не разбират, но искат да гледат с нас в сряда. Това е. Надявам се, че вече наистина приключваме тази неприятна тема.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy И защо беше тая пушилка ако наистина мислиш така. Можеш ли да ми кажеш точно с какво те обидих, даже и те се извиних. Взимам си извинението обратно.

# 680
  • Мнения: 1 413
Опаа, сега виждам, че в първи сезон е превеждала и на Зизу дъщеря й! Не знам коя е дамата, но целия първи сезон го носеха на гърба си Тупарова Hug, Захарчето (Кралицата) Hug, Къванчфен 05 Hug! Никое от момичетата не се биеше в гърдите, че го прави! Уважавам ги за което!  
Другите са били с епизодични прояви (да ме прощава някоя от вас, ако съм я изпуснала)!
А имаше и големи мераклийки, които в темата на пост от две изречения правеха по 12- 13 правописни грешки! Представяте ли си колко редактиране щеше да падне след тях? Винаги, обаче, съм оценявала високо доброволния труд на всички...  bouquet

# 681
  • Мнения: 186
По отношение на бизнеса - гледайте по- внимателно. Джемре каза на Кузей още в Самсун, че иска да открие кафе с парите от баща си  Peace Ако се дърпаше, то беше заради прекрасната особа на Зейнеп, а не заради нейна нерешителност. И се видя, че въпросното хич не се променило - аман от физиономии, чупене на стойки и въртене на очи  Rolling Eyes Образът на Джемре е написан много, много реалистично - напълно нормално момиче, със своите добри и лоши страни.

Ех, Софи, явно си е изпипала договора, така че да стои докрая.
Не понасям образа, не понасям актрисата.
За мен изобщо не се е променила Зейнеп.
Освен това, има нещо, в което вярвам.
Добрият човек никога , при никакви обстоятелства, не причинява умишлено зло.
Затова Зейнеп никога няма да я възприема.

# 682
  • Мнения: 3 371
И защо не спомена тези актьори преди това, Госпожата ? Колкото до това, че промениха часа на излъчване - беше заради рейтинга, а не че филма не струва...за мен пък е много по-хубав от всички останали филми на Киво. Просто излъчването му едновременно с ВВ изигра своята роля.
И мисля, че си е мое право да сравнявам Джемре с която си искам, особено със Зейнеп...така ми става още по-симпатична  Joy Joy Joy

Фенче, ами чети по- внимателно и по възможност - не избирателно ! Споменала съм ги , даже горе- долу в същия ред !  Peace
Колкото до твоето “право“ - никой не ти го нарушава ! Laughing Просто сравнението не беше предмет на моя пост, а доколкото оставам с впечатление, коментираш него, нали така ?! Или бъркам и просто се опитваш да насочиш разговора отново в посока Зейнеп - Джемре ? Според мен, тази тема отдавна не е актуална, но щом ти харесва - ок ! Аз нямам никакви проблеми с факта, че по дефолт плюете Зейнеп. Както вече казах - дреме ми - да не е ми записана в паспорта !  Laughing

# 683
  • Мнения: 2 282
Опаа, сега виждам, че в първи сезон е превеждала и на Зизу дъщеря й! Не знам коя е дамата, но целия първи сезон го носеха на гърба си Тупарова Hug, Захарчето (Кралицата) Hug, Къванчфен 05 Hug! Никое от момичетата не се биеше в гърдите, че го прави! Уважавам ги за което!  
Другите са били с епизодични прояви (да ме прощава някоя от вас, ако съм я изпуснала)!
А имаше и големи мераклийки, които в темата на пост от две изречения правеха по 12- 13 правописни грешки! Представяте ли си колко редактиране щеше да падне след тях? Винаги, обаче, съм оценявала високо доброволния труд на всички...  bouquet

Имаше и Мими. Вършеха си тихо и кротко работата, и наистина бяха полезни за темата. Сега цял ден се занимаваме с една обидена преводачка. Която сама казва, че не владее добре езика. К'во сега да правим - да й благодарим и да четем грешните й преводи.  Joy

# 684
  • Мнения: 186
Здравейте дружки! Heart Eyes
Малееее, големи дебати сте водили днес...
Хелънче  Heart Eyes и аз много ти благодаря за правилното решение, което си взела накрая...сладурче си ти! Heart Eyes
Колкото до нашите двама сладури...не ме интересува по какъв начин са дали тази роля на Ойкю, само съм благодарна, че са избрали именно нея...много добре си играе момичето, красиво е и нежно като порцеланова фигурка, а с Киво са невероятно сладки...до сега няй-много го харесвах в тандем със Сончето / Сонгюл / но сега определено това ми е любимата екранна двойка... И аз гласувах за тях и съм много доволна, че хората са ги оценили. Може на някои да са им смешни, но аз не виждам нищо смешно в това, един мъж да е доста по-висок от жената до него...виж, обратното не мога да го възприема hahaha или пък жената да е дълга колкото мъжа, както беше със Седеф в Менекше и Халил. Но, това си е моето мнение. И химия има между тях и двамата се справят перфектно с ролята си на много влюбени. Не съм съгласна с Госпожата  Heart Eyes че Киво изнасял целия филм на гърба си...останалите актьори също са перфектни и дават всичко от себе си, без изключение. А филма е номер 1 отвсякъде за мен. Няма друг сериал, който да съм чакала с такова нетърпение като този и да затаявам дъх дали ще се случи нещо, което ще прекъсне признанието на Кузей в последната серия... А признанието беше много красиво - не си спомням в друг сериал такова перфектно и искрено признаване в любов. Браво на Кузей! Колкото до това, че Джемре щяла да стане втора Хандан  Joy Joy Joy да бе! Нито тя е Хандан, нито Кузей е Сами. И не мога да разбера, какво пък толкова искаш да направи от себе си Джемре Госпожата? Да стане доктор на науките ли? Не може всички да са учени е казал народа...я колко двойки си живеят перфектно и без да са учили кой знае колко. Важно е какъв човек си, а не колко езици знаеш и какво си учил. На вашата Зейнеп като гледам това не и помага особено да е щастлива в живота. Много важно, че знае езици и е учена, пак не я обичат  Joy Joy Joy
Зизко, ама какъв фрагман чакаш днес newsm78 Или утре или в неделя...


Фенче, наистина обичам да те чета ! Невероятно добре пишеш, ама нали си и овне, винаги има и емоция в написаното ... Много се радвам, че си в нашия форум, а не някъде другаде.
Харесвам постовете и на всички КуДжемрейки, ама толкова много сте изписали, аз карам сега отзад напред и незнам докъде ще ви прочета   Grinning

# 685
  • Мнения: 445
Опаа, сега виждам, че в първи сезон е превеждала и на Зизу дъщеря й! Не знам коя е дамата, но целия първи сезон го носеха на гърба си Тупарова Hug, Захарчето (Кралицата) Hug, Къванчфен 05 Hug! Никое от момичетата не се биеше в гърдите, че го прави! Уважавам ги за което!  
Другите са били с епизодични прояви (да ме прощава някоя от вас, ако съм я изпуснала)!
А имаше и големи мераклийки, които в темата на пост от две изречения правеха по 12- 13 правописни грешки! Представяте ли си колко редактиране щеше да падне след тях? Винаги, обаче, съм оценявала високо доброволния труд на всички...  bouquet

Имаше и Мими. Вършеха си тихо и кротко работата, и наистина бяха полезни за темата. Сега цял ден се занимаваме с една обидена преводачка. Която сама казва, че не владее добре езика. К'во сега да правим - да й благодарим и да четем грешните й преводи.  Joy

Теб специално никой не те кара да ги четеш  Peace А извиненията ти нито съм ги приемала, нито съм ти ги искала  Peace А още по-малко да благодариш, на мен, нисшата, дребната, неразбираща езика....  Joy Joy Joy

# 686
  • Мнения: 1 413
Имаше и Мими. Вършеха си тихо и кротко работата, и наистина бяха полезни за темата. Сега цял ден се занимаваме с една обидена преводачка. Която сама казва, че не владее добре езика. К'во сега да правим - да й благодарим и да четем грешните й преводи.  Joy
Дафне Hug, точно така- имаше и mimy_b, която не е влизала от месеци в темата! Винаги бяха коректни при влизане в темата преводачките- информираха ни за проблемите с преводите! Работата им спореше...Сега ми липсват с техните мнения всички посочени!   bouquet
А и ми се иска да знам- ще има ли часови пояс за измислени фрагмани, че да не влизам по това време в темата? newsm78 Гледам реален филм, не фантастика и измишльотина все пак!  Peace

# 687
  • Мнения: 3 319
Добър вечер и от мен Сърдечни благодарности на всички преводачи Този труд го най уважавам защото не го умея
Момичета остана почти месец до края на филма и мисля да се потърпим още малко След края на сериала знаете,че хората се разотиват и остават само най-заклетите фенове да пишат в темата за актьора А в бг мама е трудно да се коментира, да се слагат снимки и каквото и да било друго  да не кажа понякога невъзможно Винаги някой е готов да те полее с вряла вода

# 688
  • Мнения: 186
Ох, Терз, аз искрено се надявам след края на филма да останем наистина заклетите фенове, тези, за които филмът е най-добрият, наистина много се надявам на това...
Всеки да си остане при любимия филм.
Ето, Незабравима, колко много теми има и момичетата поддържат огъня там.
Пишат си за Йозлем, за новите й проекти, уви не й провървя , но така или иначе останаха най-заклетите фенове, понякога и аз минавам оттам, но няма какво да пиша.
Емоцията от филма отдавна си е отишла, а вторият сезон за мен беше пълен провал.
Няма да ходя да им развалям кефа на тези, за които филмът си остава № 1.

# 689
  • Мнения: 3 371
Терзи,  newsm51 екзактна, както винаги !  Peace Така си е - в началото и в края, са винаги най- заклетие фенове !  Peace Пък и вече сме си изработили “защитни“ механизми, обръгнали сме, дет се вика !  Laughing Тук сме заради един единствен човек, заради него и ще останем и след филма ! Защото, вярваме и знаем, че ще има още много прекрасни образи, които той ще изгради и на които ще се радваме и възхищаваме !  Heart Eyes Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт