Лятна Канадска в очакване на зимата - тема 54

  • 40 186
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 753
Мерси, Милена, но не, не това имам предвид под чист, вече писах какво. Ще пусна по-късно линк.

# 361
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
kambanka, виж този желатин http://www.gobiofood.com/organic-gelatin-6sheets-p-1780.html

# 362
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз съм ЗА среща, но честно казано до края на август ще съм супер-заета, та може би чак септември...  Дано да е още хубаво времето. Но пишете, тук, пък ако можем ще се домъкнем и по-рано да е срещичката  Hug

Вери, страхотна ви е градинката. Ние си имаме само домати, ама още не са узрели, иначе има доста зелени доматчета, с нетърпение чакаме да си направим салатка с тях  Party Не са от висящите обаче, не можахме да се натуткаме и ги сложих коренчетата да виреят нормално.
Догодина мисля да превзема двора (ама го делим с още 5 семейства) и се надявам кучето на съседите да не ми рови в лехичките.  Thinking

# 363
  • Мнения: 5 713
От нашите домати също няма червени все още.
Също нямаме висящи.
Тази година малко на майтап се направи градината. Simple Smile

# 364
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
И аз имам градинка  Grinning хазяйката ми дава една от нейните, защото на нея и са много. Садя си магданоз, копър, мента, тим, босилек и каквото друго намеря с Канадиан тайър. После суша или замразявам и имам цяла зима.

# 365
  • Мнения: 5 713
Да, вярно, за семената бях ги забравила тия магазини...
Рено и Хоум депо; Уолмарт, Канадиан тайър. Има и био...

# 366
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Аз купувам директно разсад в саксийка, първата година опитах със семена ама не ми се получи.

# 367
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!  Hug
Гледам,че сте обсъждали киселото мляко.Аз също купувам и не квася и може би там ми е грешката.Гледах,гледах,чудих се и накрая започнах да купувам това: http://organicmeadow.com/our_products/organic_yogurt/organic_3_8_plain_yogurt ,някой има ли впечатления от него?

# 368
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Сетих се да ви разкажа една история, свързана с банка. Но не в Канада, а в Америка.

Като бяхме при нашите и баща ми реши да си купува таблет. Харесахме един от сайта на Уолмарт и тръгнахме да го плащаме. Баща ми вика, аз и друг път съм купувал от тях, имам запаметена в сайта им дебитната ми карта и направо ще натисна да си изтеглят парите от нея. Натиска ама транзакцията е блокирана на секундата. Тъкмо се чудим какво става - звъни му мобилният - от банката му. Няма и 2 мин. Обяснявам на служителя, че баща ми не говори англ. да говори с мен. Той казва, че не може, но ще намери човек, който говори нашия език. След минута пак се звъни - българка. Та се разбраха с баща ми, оказа се, че той си е сменил дебитната карта и не му е същият номер, ама е забравил, а те веднага са го сметнали за опит за измама и са блокирали транзакцията, макар че старата карта е навалидна и унищожена.

Страшна експедитивност имаха, шапка им свалям. Надявам се, че и тук са така.

# 369
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
Вчера се завърнах от България след 3 седмичен престой. Това бе първото ми пътуване до там от както съм пристигнала в Канада и ми се иска да споделя някои мои размисли и страсти Simple Smile
Давам си сметка, че за времето в което не живея в Бг, съм се променила и някакви дребни неща много ме дразнят и шокират. Бях сразена от надписите в магазините - уж гледаш сирене, а под него пише "имитиращ продукт". Дори не искам и да се замислям какво има в това "сирене"...
По магистралата се нагледах на отбивки, със спрени коли с вдигнати предни капаци, както и на хора облекчаващи се пред погледите на минаващите. По същата тази магистрала ни изпреварваха от ляво и от дясно, чак страх ни хвана. Направи ми впечатление, колко малко знаци за паркиране има. Непрекъснато се оглеждах и се чудех правилно ли сме паркирали. Смееха ми се, че слагаме колани в колата, особено пък и на задната седалка  Laughing
Времето прекарано на море не ми беше достатъчно  Cry не ми стигна тамошното слънце и топлият пясък. Що се отнася до Родопите, миризмата на мащерка, да лежа на тревата на поляната и до където ми поглед стига все да гледам борове - толкова ми беше хубаво Heart Eyes. Както каза един приятел с който бяхме там (познаваме се от Монреал, също бяха в Бг и ги поканихме с нас на вилата на родителите ми в Родопите): "Много паркове сме обиколили в Канада, но никой не мирише така" ...

# 370
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
По магистралата се нагледах на отбивки, със спрени коли с вдигнати предни капаци, както и на хора облекчаващи се пред погледите на минаващите. По същата тази магистрала ни изпреварваха от ляво и от дясно, чак страх ни хвана. Направи ми впечатление, колко малко знаци за паркиране има. Непрекъснато се оглеждах и се чудех правилно ли сме паркирали. Смееха ми се, че слагаме колани в колата, особено пък и на задната седалка  Laughing
Ох, Сами отива със Наско в бг другия месец и сърцето ми се свива. Той няма никакви инстинкти да се пази от коли, вдига ръка и им казва Стоп (така ги учат в градинката). Направо от сега съм го замислила там.  ooooh!

Избягалото момиче се намери, оказа се, че е бременна в 3 месец и бяга при приятеля си. Майка и не знае за бременността, то обикновено родителите научават последни  hahaha #Crazy newsm78

# 371
  • Мнения: 5 713
Това със сиренето и аз го видях.
Ама то и преди имаше сирена с такива примеси. Просто не се изписваше.

# 372
  • Мнения: X
Здравейте канадски приятели,
с някои от вас вече се познаваме задочно във Фейсбук ,но с другите тепърва ще се срещам из темите.
От над две години чакаме този момент ,а той е почти тук. Ще се присъединим към вас към октомври/ноември и искам да попитам има ли мами из Саскатчуен ?
Ще се радвам да ме приемете из вашите редици ! Laughing

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 22:50 от Анонимен

# 373
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Контеса Кокона, добре дошла в темата! Приятно пътуване и установяване на наша земя  Wink

Момичета, вчера си взех новият сертификат за гражданство  Crazy След доста разговори със CIC безрезултатно, и можело да отнеме МЕСЕЦИ да ми издадат нов сертификат!!! накрая ми писна и поисках да говоря със супервайзър и да видите как стана работата за 2 дена  Stop Обажда се няква кифла от местният офис тук в Монреал да отида да си го взема, като отидох си седеше най-спокойно навън от сградата и си пафкаше  ooooh! Абееее, на държавна работа да си....  Laughing (да не се обидят сега момичетата на държавни позиции, ама покрай тая бюрокрация доста ми се посъбра)

Кака Дора, радвам се, че момичето се е намерило и е добре, а дано родителите й застанат до нея в този труден момент и да си роди и изгледа обичано детенце. Кофти за пропуснатата младост, ама случват се и такива работи.

Николова, браво завиждам благородно за ваканцията! Hug

# 374
  • Мнения: 683
Здравейте,

Само да кажа, че днес се откри канадски визов център в София на ул.Цар Асен.
Ще обслужва хората за туристически визи и издаване на документи за пътуване на постоянно пребиваващи. Доколкото разбрах няма да поставят визите, просто са посредника с Букурещ, но все пак е нещо.

Общи условия

Активация на акаунт