Гърция, но не на море, Метеора, Олимпия, Делфи и още……

  • 101 481
  • 762
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 771
Блед, безкрайно благодаря за информацията  Hug
 Заинтригувах се и този резерват за костенурките.

velina_v Да те предупредя, мястото се намира над селото, пътя е черен, внимавайте да не се объркате. Езерцето е малко, но наистина има много костенурки. Децата ще се радват, като хвърлиш някаква храна и те се събират на куп.
ВИЖ ТУК

merybo Чудесен избор, Афитос е едно от най-хубавите селища на Халкидики.
Хотелът, който сте избрали също е чудесно попадение с невероятна гледка.
Приятно изкарване.

# 316
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Още няколко дни живот и здраве и ние тръгваме към Гърция. Вълнувам се много разбира се...за първи път ще отивам в тази страна. Та на въпроса ми...ако на някой му се занимава с мен разбира се Mr. Green
Първият ден имаме нощувка в Каламбака в хотел Метеор...та...по повод обиколката на манастирите...значи ще имам един половин ден сряда/около 11ч-12ч пристигане/ и в четвъртък време до към 14ч. за манастирите.
Мисля първо да минем Св.Стефан, после Св.Троица и Русану ще трябва да го оставя за четвъртък защото не работи в сряда. За четвъртък също мисля да оставя Варлаам и Св.николай. Срядата да я завърша със Големия Метеор. Ще ми стигне ли времето...как е според вас. Без деца сме.

# 317
  • София
  • Мнения: 3 771
Още няколко дни живот и здраве и ние тръгваме към Гърция. Вълнувам се много разбира се...за първи път ще отивам в тази страна..................
Първият ден имаме нощувка в Каламбака в хотел Метеор...та...по повод обиколката на манастирите...значи  Ще ми стигне ли времето...как е според вас. .................

Хера Пожелавам ти едно прекрасно пътуване. Много добър избор като за първо посещение. Успех....
Хотел Метеора за теб...
ТУК
Относно времето, доста натоварено.
Първо Св.Стефан, добре, той е най лесен, спираш и влизаш.
Света Троица - Agias Triadas е до него, но трябва малко катерене по красивата пътека.
Аз те съветвам веднага след тях, ако има време на връщане, той е на пътя ви, да минете и Свети Николай Анапавса. Отворен е до 17,30-17,45ч. Пак има катерене. Казвам го за да не разглеждате Големия Метеор накрая на деня, да имате време.
За следващия ден оставете другите два, отварят към 9ч., да сте там и ще се справите спокойно. И на двата има изкачване, най-вече на Големият Метеор.
Ще се справите......
Освен това имате спирки за снимки по красивите скали с невероятна гледка.

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 16:56 от Bled

# 318
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Bled благодаря ти много. Имам още малко въпроси. Пеша ли се ходи между манастирите...т.е от Св.Стефан до Св.Троица пеша ли ходим или с колата. Прочетох, че до него/Св.Стефан/ се стига с колата сами до него. После как продължавам? Пеша или пак с колата до някъде? Карта може би също ще може да се купи от там - карта за манастирите. Билетите за всеки манастир отделно ли се вземат...или се купува някакъв общ в началото?
благодаря ти предварително.

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
И ние ще потегляме след ден..
Може ли да ми препоръчате място след Солун по пътя за Едеса, където може да се спре за кафе или нещо за хапване? Трябва да изчакаме нашите приятели, които ще дойдат откъм Кавала.

# 320
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled благодаря ти много. Имам още малко въпроси.....................
благодаря ти предварително.

Хера Има една карта в началото на темата, която съм направила, ето:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004e … 68bcb24&msa=0
До всички манастири може да спрете с колата. Първите два, които казваш са на пешеходно разстояние, но може и с кола. Както казах на Св.Троица трябва да походите малко след спирането.
Няма да купувате нищо предварително, на място като влизате.
Ако има друго, спокойно питай, темата е точно за това.............

Tari Tasartir
Цитат
Може ли да ми препоръчате място след Солун по пътя за Едеса, където може да се спре за кафе или нещо за хапване?
Може да се спре на няколко места по пътя. Аз препоръчвам Пела, родното място на Филип Македонски и Александър Македонски.
В центъра на градчето има къде да хапнете и починете. Може да разгледате и новият музей, интересен е, както и да видите разкопките.

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Благодаря, Bled!
Чудесна идея е за Пела, не бях се сетила.

# 322
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Утре тръгваме за Метеора.  Grinning Чудя се само дали да ходим до Едеса ли да пропуснем, заради дъжда... newsm78 Вероятно ще решим по пътя....Ще видим какво ще е времето. Ще спим две нощувки в Кастраки и после една в Литохоро. Ще направим малка обиколка.....Като се върнем в понеделник - ще пиша.  Simple Smile

# 323
  • Мнения: 187
 Leila - Ако отидете на възкресение на църква, после вечерта се отбийте до някоя таверна да хапнете магирица. Това е нещо като шкембе чорба. Дано времето е приятно.

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Поздрави от Метеора!  Времето е прекрасно, дано да се задържи така.
Минахме през Едеса, доста път е след това, все по завои, до Метеора. Хотелът ни е на супер място - Fammisi  Eden, Блед го беше показвала, ние случайно го резервирахме.
Утре предстои голямото обикаляне!

# 325
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Чакаме разказа утре вечер Mr. Green

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Току-що се прибрахме в хотела!
Тръгнахме сутринта към 9:00 и в 9:20 вече се бяхме наредили с група японци пред Св. Стефан. Прекрасно място, но това мога да кажа и за всички манастири след него! Въпреки че Св. Стефан като че ли най ми допадна! Личи си някак-си, че жени го стопанисват. Отвсякъде, и по пътя, и от манастирите, гледките са чудесни. Все едно си на върха на света, извисен във всяко едно отношение!
Това е едно от местата, които човек не бива да пропуска.
За маршрута и манастирите Блед е обяснила перфектно. Ще допълня някои днешни наблюдения. Във всеки манастир има вход по 3 евро, децата не ги таксуват, дори и по-големичките (18 г.). Ако сте с панталон, раздават поли тип "прегърни ме". Аз бях с пола до коляното и не ме връщаха.
Манастирът Русану работи все още по зимно време и беше затворен е 14:00, не успяхме да го посетим.
Всички други са по лятно време вече.
Има две павилиончета за кафе, чай и сандвичи при Големия Метеор и Св. Варлаам.
Видяхме повече работещи ресторантчета в Кастраки, отколкото в Каламбака. Кастраки ми хареса повече, както и хотелчетата, покрай които минахме. Фамиси Еден е на хубаво място, но базата е остаряла и парите му са много за условията, а и със закуската се изложиха (малко хепи-соц история).

# 327
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Благодаря ти много за разказа Hug Ние тръгваме след два дена.

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Лек път, Хера!
Ние вече се прибрахме, тепърва ще подреждам снимки...

# 329
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Благодаря ти много за разказа Hug Ние тръгваме след два дена.


Ние още сме в Гърция, но в Литохоро вече.  Simple Smile Два дни бяхме в Кастраки и разгледахме 4 от 6те манастира - Св. Николай Анапавсас, Росаний, Св. Варлаам и Големия метеор - Св. Преображение. Качихме се и на една скала до селото за панорамни снимки. Скалите и манастирите са страхотни! мога да потвърдя, че входа навсякъде беше по 3 евро. Не знам дали е заради Великденските празници. Ходихме в петък и събота на църква в Кастраки - имаше служби. Пътьом от София към Метеора минахме през Едеса. Хубаво градче/селце......водопадите ги намерихме, парка......И там уцелихме поклонение пред кръста на Христос.  Simple Smile
Хера, ти ли питаше за къща за гости Bloutsos в Кастраки? Ние спахме там - 2 нощувки със закуски. Стаята беше точно като от снимките в Booking-a. Много близо е до центъра, който всъщност е църквата.  Peace Домакините са изключително любезни. Закуската е много хубава - чай/кафе, питки, масло, конфитюр, шунка, кашкавал, кекс, сладки, яйца. Кексът, сладките и яйцата са домашни, така че ги опитайте непременно. Стаята е малка, но чиста, с чиста баня. Отвън има масички със страхотна гледка към скалите. Има безплатен паркинг до къщата. Наблизо има и магазини. Селцето е много прилично, спретнато и много близо до манастирите. Таверни има в центъра и по пътя за манастирите. Надявам се да Ви хареса!  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт