Re: Хламидия - тема 3!

  • 122 239
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 772
Добре дошли в новата тема!

Успех на всички в борбата с Хламидия трахоматис - успешно лечение, без никакви последствия Simple Smile

Изследвания:
ДНК тест (PRC тест)  - търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа. Това изследване засича само свежа или остра инфекция

IgA/IgМ и IgG - венозна кръв. Това изследване засича свежа, остра и стара инфекция



Старата тема

Инфекция на женски генетален тракт с Chlamydia trachomatis




Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 11:38 от denis_d

# 1
  • София
  • Мнения: 16 688
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 842
Благодаря за темата Денис!  bouquet

Момичета искам да си направя изследване за хламидии, микоплазма, уреоплазма и трихомони. 
Извинявам се за въпроса, но има ли значение дали тези ги правят на мъжа ми или на мен или трябва и двамата да ги направим? Възможно ли е, ако при мъжа ми не покаже нещо аз пък да съм болна? newsm78 И какво точно показват микоплазма, уреоплазма и трихомони-? За някакви инфекции ли? И защо се изследват? Извинявам се за въпросите, не съм съвсем наясно. Peace

# 3
  • Мнения: 2 501
Денис, невероятна си!
Полезна тема.

# 4
  • Мнения: 1 842
Не било хламидия, имаме си гадинка. Дано се махне бързо Sad

# 5
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте, пуснах си сама изследване за хламидия - кръвен тест - като Ig M и Ig A са отрицателни, а  Ig G е на границата,показах ги на док. и ще се лекуваме - предписаха ни Доксициклин 2X1 за 7 дни, за мен витамини B комплекс и Linex. Аз обаче искам и противогъбично, може ли да ми препоръчате някое и как да го взимам, благодаря предварително  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравейте, пуснах си сама изследване за хламидия - кръвен тест - като Ig M и Ig A са отрицателни, а  Ig G е на границата,показах ги на док. и ще се лекуваме - предписаха ни Доксициклин 2X1 за 7 дни, за мен витамини B комплекс и Linex. Аз обаче искам и противогъбично, може ли да ми препоръчате някое и как да го взимам, благодаря предварително  Hug
Linex. е противогъбично
Приема се успоредно с АБ и поне още 10-15 дни след АБ -лечение

Схемата на прием Аб и Про.Б/ в случая Linex./ е:
ПроБ – 3 часа - АБ
АБ –  3 часа – ПроБ

ПроБ е добре да се приема на гладно с вода

# 7
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте, пуснах си сама изследване за хламидия - кръвен тест - като Ig M и Ig A са отрицателни, а  Ig G е на границата,показах ги на док. и ще се лекуваме - предписаха ни Доксициклин 2X1 за 7 дни, за мен витамини B комплекс и Linex. Аз обаче искам и противогъбично, може ли да ми препоръчате някое и как да го взимам, благодаря предварително  Hug
Linex. е противогъбично
Приема се успоредно с АБ и поне още 10-15 дни след АБ -лечение

Схемата на прием Аб и Про.Б/ в случая Linex./ е:
ПроБ – 3 часа - АБ
АБ –  3 часа – ПроБ

ПроБ е добре да се приема на гладно с вода


 Денис,много ти благодаря, имаш предвид да избера единия от двата варианта: Проб 3 часа преди или след АБ?
Linex или Linex Forte е по-добре, сега видях в рецептата че пише Linex Forte 2x1?
И още един въпрос: ММ трябвали и той да пие Linex?

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 21:47 от dessiss

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, Миналата седмица си направих ДНК тест за хламидии-положителен. Пуснах и кръвни изследвания за всеки случай. За мое най-голямо учудване IgA 4.2 i IgM6.0- тоест отрицателни, ImG 10.0 в сивата зона. Знам, че кръвните тестове не са съвсем точни, но чак пък толкова? Пуснах и ваг. секрет. Оказа се , че са изолирани Стафилококи haemolyticus. И не знам какво да правя. Възможно ли е ДНК теста да не е верен? Моля някой, който е минал по този път да ми препоръча лекар във Варна.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравейте, пуснах си сама изследване за хламидия - кръвен тест - като Ig M и Ig A са отрицателни, а  Ig G е на границата,показах ги на док. и ще се лекуваме - предписаха ни Доксициклин 2X1 за 7 дни, за мен витамини B комплекс и Linex. Аз обаче искам и противогъбично, може ли да ми препоръчате някое и как да го взимам, благодаря предварително  Hug
Linex. е противогъбично
Приема се успоредно с АБ и поне още 10-15 дни след АБ -лечение

Схемата на прием Аб и Про.Б/ в случая Linex./ е:
ПроБ – 3 часа - АБ
АБ –  3 часа – ПроБ

ПроБ е добре да се приема на гладно с вода


 Денис,много ти благодаря, имаш предвид да избера единия от двата варианта: Проб 3 часа преди или след АБ?
Linex или Linex Forte е по-добре, сега видях в рецептата че пише Linex Forte 2x1?
И още един въпрос: ММ трябвали и той да пие Linex?

 ТМ също е добре да пие ПроБ

Между приема на АБ и ПроБ да има поне по 3 часа пауза, защото АБ ще унищожи ПроБ и няма да има ефект от него / да нормализира Микрофлората в тялото/

# 10
  • Варна
  • Мнения: 858
Денис, много благодаря  Hug

# 11
  • Мнения: 382
Момичета искам да попитам по запознатите от вас,визирам и Денис в това число,ако днк изследване от вагинален секрет е попожително,а кръвния е отрицателен след проведено  лечение,като преди това е бил положителен,трябва ли да се прави наново лечение?Благодаря ви!Много ми помагате!

# 12
  • София
  • Мнения: 35 772
Момичета искам да попитам по запознатите от вас,визирам и Денис в това число,ако днк изследване от вагинален секрет е попожително,а кръвния е отрицателен след проведено  лечение,като преди това е бил положителен,трябва ли да се прави наново лечение?Благодаря ви!Много ми помагате!

Да - има повторно заразяване.
Колко време след лечението е направен този ДНК тест?

 

# 13
  • Мнения: 382
Денис,благодаря много за отговора,въпросът е,че не е направен още,предстои ми и исках да съм подготвена с инфо.Доцента при който ходих за хламидиите каза,че вагиналният винаги ще показва плюс,ако е имало някога и най-вярна информация дава кръвта,тук обаче всички казват обратно и съм малко объркана.Надявам се да нямам,но съм голяма паника! ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 35 772
 
Денис,благодаря много за отговора,въпросът е,че не е направен още,предстои ми и исках да съм подготвена с инфо.Доцента при който ходих за хламидиите каза,че вагиналният винаги ще показва плюс,ако е имало някога и най-вярна информация дава кръвта,тук обаче всички казват обратно и съм малко объркана.Надявам се да нямам,но съм голяма паника! ooooh!

Това не е вярно
ДНК теста/ Церв. секрет  - засича жив патоген
Ако има такъв - теста ще е положителен, ако няма - ще е отрицателен.
С АБ лечение се унищожава патогена и ДНК теста няма как да засече бактерии, защото те са унищожени.

Кръвният тест засича антитела. Антителата са вид протеин, който тялото образува при среща с патоген / в случая Хламидия/. Намират се в кръвния серум, лимфата, междуклетъчните пространства,  урината.
 Някои антитела след лечение  намаляват или изчезваш /напр. Иг.А/ други остават значително високи по-дълго време /Иг.Г/ и по тях може да се съди дали тялото е имало контакт с определен вид патоген   
... най-простичко казано Simple Smile

 

Общи условия

Активация на акаунт