БИРА?

  • 12 355
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 489
Никой няма право да съди другите наистина! Обаче представете си, че има примерно една бременна, която не е запозната с въпроса дали да пие бира или не, и изведнъж прочита ,че даже се ПРЕПОРЪЧВА. И тя спокойна взима решение да си пийва, когато й е кеф.
Та затова, мили майчета, НИКАКЪВ АЛКОХОЛ.

И цитат от bg-mamma:

'Mакар и да не ми се иска да бъда категоричен, все пак по време на бременността е крайно нежелателно да се употребяват:

Алкохол в какъвто и да било вид, даже и слабоалкохолни напитки (бира);

В голямо количество – продуктите, съдържащи тартразин (оцветените газирани разхладителни напитки, пушените продукти, оцветените кремове, желатиновите резенки, дъвчащите бонбони и карамелът);

Пикантните сосове, острите подправки, оцетът;

Силният черен чай и силното кафе;

Мазните видове меса и риби, животинската мас;

Пържените храни (особено през втората половина на бременността). "

# 61
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Margarita
Права си, Ваче, не мога да споря!  Laughing Поздрави!


Черпя те едно Coffee  Grinning

# 62
  • Мнения: 6 155
Цитат на: sunny_zt
Никой няма право да съди другите наистина! Обаче представете си, че има примерно една бременна, която не е запозната с въпроса дали да пие бира или не, и изведнъж прочита ,че даже се ПРЕПОРЪЧВА. И тя спокойна взима решение да си пийва, когато й е кеф.


Ами то затова има търсачка, ще изплюе поне 5 теми, в които това се обсъжда на 4-5 страници Wink

# 63
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Vache

Черпя те едно Coffee  Grinning


Мерси, мерси  Sunglasses .

# 64
  • Мнения: 3 200
Цитат на: sunny_zt
Никой няма право да съди другите наистина! Обаче представете си, че има примерно една бременна, която не е запозната с въпроса дали да пие бира или не, и изведнъж прочита ,че даже се ПРЕПОРЪЧВА. И тя спокойна взима решение да си пийва, когато й е кеф.
Та затова, мили майчета, НИКАКЪВ АЛКОХОЛ.

И цитат от bg-mamma:

'Mакар и да не ми се иска да бъда категоричен, все пак по време на бременността е крайно нежелателно да се употребяват:

Алкохол в какъвто и да било вид, даже и слабоалкохолни напитки (бира);

В голямо количество – продуктите, съдържащи тартразин (оцветените газирани разхладителни напитки, пушените продукти, оцветените кремове, желатиновите резенки, дъвчащите бонбони и карамелът);

Пикантните сосове, острите подправки, оцетът;

Силният черен чай и силното кафе;

Мазните видове меса и риби, животинската мас;

Пържените храни (особено през втората половина на бременността). "


Само ще добавя и черния дроб, заради високото съдържание на витамин А.

# 65
  • Мнения: 5 250
Някой от вас просто прекалиха  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Едва ли сте чак такива светици за каквито се представяте и 9 месеца докато сте били бременни сте стояли под стъклен похлупак People Angel Погледнете първо себе си и след това съдете другите  Bulb

p.s. За 9 месеца съм изпила 2-3 чаши вино(бира не пия и цигарите спрях) детето ми не е изродче,нито е болно, нито има алкохолна зависимост  Sign Exclamation

# 66
  • Мнения: 2 489
Абе мен тая 2 в 1 ме беше нарекла изрод, та сега може би някой друг й го връща вместо мен!

# 67
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sunny_zt
Абе мен тая 2 в 1 ме беше нарекла изрод, та сега може би някой друг й го връща вместо мен!


ама съни
тя нарича децата ни уродчета! щот аз пушех по 3-4 цигари докато бях бременна.

# 68
  • Мнения: 2 489
Честно казано за децата наистина не бива, на нито една жена детето не бива да бъде наричано така! Абе дано на никоя майка не се случват такива работи...

# 69
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sunny_zt
Честно казано за децата наистина не бива, на нито една жена детето не бива да бъде наричано така! Абе дано на никоя майка не се случват такива работи...


мисля, че темата с бирата отдавна се изчерпи:)

# 70
  • Мнения: 372
Момичета отначало като ви четох ми бяхте смешни,но сега направо сте жалки.Какви са тези глупости за уродчетата.Няма да цетирам ,но тук май някои от нас прекалиха.А ако някои от вас искат обяснение ето едно от тях.От малка страдам от пясък в бъбреците и за да не ми изписват лекарства по време на бременността ме посъветваха да пия топла бира .Естествено по една чаша на ден.Така се изхвърлят песъчинките без да боли и без химии,които много повече вредят на бебето.Ако мислите ,че с една чаша бира и то от по-слабата съм алкохоличка много ви здраве.И аз си мисля някои неща за някои мами тук,но не обичам да се заяждам.Като гледам повечето от защитничките на бременност без бира са с малки деца или бременни .Почакайте и ще видите ,че живота ще ви поднесе големи изненади относно възпитанието и здравето на децата ви.А моите дечице са две прекрасни ,спокойни ангелчета -нищо че майка им си пийваше биричка по време на бременноста.Не плашете бъдещите майчета изпили по две чашки винце или биричка.

# 71
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: givka
Като гледам повечето от защитничките на бременност без бира са с малки деца или бременни .Почакайте и ще видите ,че живота ще ви поднесе големи изненади относно възпитанието и здравето на децата ви.А моите дечице са две прекрасни ,спокойни ангелчета -нищо че майка им си пийваше биричка по време на бременноста.Не плашете бъдещите майчета изпили по две чашки винце или биричка.



Това пък какво общо имаше  Shocked Дай сега да правим каквото си искаме щото ще видим с какво ще се сблъскаме после... Shocked
Ако не е тайна колко са големи твоите деца?
Между другото, тук не става дума за жени изпили чашка-две. Виж по-внимателно първия постинг. И дори след всичко, което си написала за твоята бременност не вярвам да няма по-безобидни начини да се изхвърлят песъчинките, ако това всъщност е необходимо. Аз също имам песъчинки, които си седят там и не са ми създавали проблеми, да чукам на дърво, а пък по време на бременността хич! От години ги имам и не съм имала бъбречни кризи.
Поздрави!

# 72
  • Мнения: 2 693
Цитат на: miminka
Пийте, пийте и раждайте уродчета!!! Само такива деца заслужавате с това ограничено мислене. Това" 2 в 1" не го знам мъж ли е жена ли е, дали му минават три мисли през главата за един час[/size][/color][/size][/color] Rolling Eyes  Hands Fist

Повръща ми се като чета какви безотговорни "майки " има.  #2gunfire Горките ви деца.


Ти определено не си в ред! Съзнаваш ли каква велика глупост си сътворила, и то във форум за настоящи и бъдещи майки, а? Хайде да не си "говорим" обиди, и то за ДЕЦАТА НИ, защото леееекичко полудявам от подобни жалки изказвания...

ПП: Не е важно количеството, а качеството на мислите, които ни минават през главите... При теб определено има нещо гнило, и ако трябва да падна на твоето ниво, бих ти казала, че ми е жал за твоето дете, или че си сътворила постинга си вследствие личният си опит, но няма. Ще те помоля да се въздържаш от подобни изказвания ТУК!

# 73
  • Мнения: 5 250
Цитат на: Vache
От години ги имам и не съм имала бъбречни кризи!


Радвай се и благодари на Бога, че не си имала бъбречни кризи  Praynig
А и не се сещам по безболезнен и сигурен начин за изхвърляне на песъчинки  ooooh!
Ако ти знеш сподели  Confused:

# 74
  • София
  • Мнения: 299
Няма ли кой да я заключи тая тема докато не е станал бой.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт