Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 491 469
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 585
Да, аз също (от мнения на ползвали я и от личен опит) я смятам за добър избор.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Дано ни помогне,защото 8 месеца ни лекуват с грешна диагноза и съответно грешни лекарства ooooh!

# 47
Здравейте мили Мами,
Пише ви една  силно разтревожена мама с надежда за помощ!
Дани е на 1г.5мес.и 15 дена и е с диагноза атопичен дерматит .
На 40дена получи себореен дерматит и се обели целият,седем месеца ликувахме кожните проблеми в кожен диспансер с антихистаминови сиропчета + locoid cream,advantant,laticort..и т.н.Резултат имаше само по време на мазане.Осем месеца лекувахме и с хомеопатични продукти +лекарства и мазила.Бяхме на NAN 3мес. след това на Nutrilon.На десетия месец отидохме на алерголог и ни постави тази диагноза .Предписа Frisosоy(мляко),Mustela 2in1за измиване,zyrtec капки,Nachtkerzen балсам на д-р Тайс.Временно детето беше добре,но разви непоносимост към соята и сменихме на
 Frisopep ,пак без резултат .Детето се влоши вместо дасе оправи
Сега сме на Прегомин и царевична каша(До там стигна ограничителната диета).Многократно сме третирали с Елоком,инжекции Dexametason,Метилпредмизолон в пиковите моменти(когато цялото му личице е на рани)Сега сме на Елидел и не му се вижда края.Моля споделете своя опит !Помогнете!

# 48
  • Мнения: 8 585
Къде в момента точно детето има обриви?
Генерализирано суха кожа?
С какво го храните на тази възраст?
Какво ползвате от лекарства или козметика сега?

# 49
Здравеите майки значи казвам се Мартин приятно ми е значи аз сам на 22 години и сам с тази болест от 3 месечна възраст.Болеста за последно ми е атопичен дерматит миналата година ми показаха експертизата.Преди това бях егдорматитиз и какво ли още не.Значи няма да ви плаша казвам истината при мен и при мой приятели с тази болест.Така значи от мен да знаете каквото и да правите оправия няма  Cry.Но значи колкото повече растът на години почератвам години ще се заличават сърбежите и раните  и обривите но само по местата кадето не се потът толкова.Значи на 2 годинки с майками сме обиколили всички кожни лекари в България стиганахме до Германия и там същотот всеки си знае неговото всеки  ми исписва каквото знае и нищо.И дойде деня отидохме до Африка при най-добрия кожен лекар един африканец.Та той каза на майками виж няма да те лъжа това остава за цял живот.Но като мине побертета ще е 90% по добре ще останат 10% на лицето гънките корема малко гърба.И така стана значи да ви кажа аз използвам след баня Елоком,и едни кремове на rengenblume  те са доста мазни и това ми харесва защото след баня доста ми исъхва кожата.Моя съвет не се притесняваите ще има подобрения но чак като пораснат ако знаете като бях малък съм си гледал снимки рана до рана  майками ми връзваше ръцете с кърпи зада не се чесъм и да стават рани.Моя съвет също е да ходат всяка година на море много помага и ако имате добре финансова възможност на червено и бяло море аз съм бил на червено море и много ама много добре ми се отрази.Ако някой иска съвет нещо или да пита ето ми e-mail-map84@abv.bg

# 50
  • Мнения: 3 116
Мамчета да ви питам нещо. При беба се появи един обрив от около месец насам. Обрива е се пуска по бузката, но странично покрай ушите.  От едната страна е много по-силно изразен отколкото от другата, където почти го няма. На пипане кожата седи грапава, като заплаче малката се зачервява областта с обрива. Не я сърби.
Има няколко едри пъпчици с бял връх, другите не се забелязват въпреки грубата кожа, така че явно са дребнички.

Преди да се появи обрива не съм въвеждала нова храна. Мазахме го 2 дни с елокон но не помогна и се отказах. Сега мажем всяка вечер лицето с един овлажняващ крем (ох нещо с Фи...) беше  Embarassed

Някой да е имал подобен проблем ?

Предварително ви благодаря  Heart Eyes

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Да нашия проблем започна по същия начин.Съветвам те да я заведеш на кожен лекар и изрично не я мажи с Елоком.Ние ходихме на няколко кожни лекари и всеки каза различно,крайната диагноза в Кожна клиника е гъша кожа

# 52
  • Мнения: 3 116
Да нашия проблем започна по същия начин.Съветвам те да я заведеш на кожен лекар и изрично не я мажи с Елоком.Ние ходихме на няколко кожни лекари и всеки каза различно,крайната диагноза в Кожна клиника е гъша кожа

Ха така, и какво е това, лекува ли се и с какво  Confused

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Досега още не сме се излекували.Казват ,че се израствало.Предписаха ни козметика на А-Дерма(Екзомега лосион и крем).Поради неправилна диагноза 4-5 месеца се лекувахме с други глупости.Но да знаеш,че ако е това,то се разпространява и по ръчичките и по крачетата след това и по дупето,така че вземете мерки.Горе-долу на вашата възраст ни се появи,малко по- рано.

# 54
  • Мнения: 5 531
Здравейте на всички , Birdie, отново ще потърся съвет от вас..Моята дъщеря отново вчера беше много зле.Последните дни всичко вървеше добре-пазиме диета, обривите започнаха да избледняват, и малката все казваше , че не я болят крачетата.Снощи изведнъж крачетата започнаха отново първо да я сърбят, а после отиде да пишка и като я измих, явно сме ги намокрили малко, детенцето започчна да реве, че много я болят, цялата и кожа стана много червена(краката, лицето, ръцете ) цялата пареше,температурата и беше 37, започна чак да я тресе  и така 20мин.Днес посетихме дерматолог и отново диагнозата е АД.Докторката каза, че е направила пристъп.Изписа ни Кларитин половин чаена лъжичка сутрин на гладно, Зиртек по 10 капки вечер и крем който да си направиме по поръчка-Бетноват,ланолин,вазелин и дистилирана вода, и за мазане на тялото Топиализ. Никакво къпане и мокрене на тялото до контролния преглед другата седмица и строга диета.Е дано след толкова време и обикалянето на много лекари, този път детето да се оправи.Искам да попитам АД израствали се?Мислите ли, че това е заболяване което се лекува успешно или всичко е временно? newsm78

# 55
  • Мнения: 8 585
@marychery
Не се дават Кларитин и Зиртек заедно. Или едното, или другото.
Крема с Бетноват е добър, но там не се слагат нити ланолин, нито вазелин. А-дерма като основа или Еуцерин са най-добрият избор. Продуктите на нефтена или животинска основа не се понасят добре.
Топиализ е излишен, също.

Има обаче тук температура. При обострянията на АД няма температура (ако няма обширна инфекция). Значи може би става въпрос за нещо друго...

Разбира се че се къпем. Но 2-3 пъти седмично. Ако имате някакъв препарат с трици-още по-добре. Лек, неутрален шампоан, не много гореща вода. Хидратантен крем-след банята на сухите кожни места.

Израства се, и всичко се оправя НАПЪЛНО.

# 56
  • Мнения: 5 531
Birdie, благодаря за отговора.Едва сега успявам да влезна.Сега вече наистина се обърках #Crazy.Аз изришно попитах докторката може ли да пие едновременно  Кларитин и Зиртек, защото малката като бебе пиеше  Кларитин и  беше започна внезапно да заспива,  и тя ме увери, че тази комбинация е абсолютно необходима.Снощи ни направиха крема в една аптека и действително има много добър ефект, но конбинацията която докторката е изписала е тази за която писах по горе.След като прочетох отговора Ви отново изчетах рецептата.Ние имаме А-дерма и ще опитаме с него, вместо да купуваме Топиализ тогава.Вече напулно се обърках за какво става въпрос и незнам къде вече да я водя. Благодаря поне за укоражаващият отговор, че малката ще се оправи.Засега съм го чула(прочела) само от Вас  bouquet.

# 57
  • Мнения: 8 585
@marychery

Кларитин и Зиртек са една грпа препарати. Няма логика и смисъл да се дават И двата. И не се дават!
Ефекта от кремчето се дължи на бетноват-много добър КС за локално приложение. Избягваме ланолин и вазелин, но ако сега детето ги понася нека не правим друго кремче.
А-Дерма е много добро хидратантно кремче. Общите грижи за кожата са също важни.

# 58
  • Мнения: 5 531
Дано малката да се оправиме, че вече напълно Crazy.
Birdie, честит празник, бъдете жив и здрав, желая Ви много късмет и професионален успех,а за нас да бъдете все така отзивчив. Heart Eyes  bouquet

# 59
  • Мнения: 8 585
@marychery
Благодаря! Желая да сте добре, щастливи и да не ви липсва нищо.

Общи условия

Активация на акаунт