Отговори
# 705
  • Мнения: 2 358
Лекси много ми хареса сравнението   Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 2 952
Относно позицията, и без да си акушерка има ситуации в които може и жената сама да прецени дали е ок. В повечето случаи елементарни упражнения и движения направени по време на раждането оправят нещата. Много е тъпо, че лекарите не се интересуват и не ги практикуват. Знаят едно клякане само и толкова.
Много ми е криво, че заради нежеланието на лекарите да разширят познанията си много жени стигат до ненужно секцио и биват оставени с впечатлението, че са повредени и неспособни да родят децата си. Sad
Радвам се, че си родила третото си дете спокойно и здраво. Честито! Бъдете здрави и се обичайте  Hug

Опасявам се, че залиташ и опитваш да разпространяваш идеи, които не винаги са безопасни. А понякога много опасни.
Разбирам, че домашното раждане намира някакви поддръжници на Бг почва, което е странно при средно раждане на 0 до 2 деца на жена. Колко да си се научила да раждаш с две деца, както би казала редовно раждаща жена  Simple Smile
Надявам се осъзнаваш отговорността, която поемаш и ще ограничиш емоционалните споделяния, неподплатени с медицинско образование до разумен минимум.
Пише ти жена , раждала 2 пъти със секцио. Разочарована първия път (надали знаеш как изглеждаха болниците 97-ма  Joy и дали обезболяваха). Много доволна втория път. Която нямаше не да има деца, ами да е жива, ако раждахме по къщите и на нивата.
Пътят на майчинството е дълъг. Излизайте по-бързо от ступора на "Аз родих идеално"/"Аз родих много разочароващо за света". Защото моментът на раждането не е и първата стъпка дори от отговорността, която човек поема като създаде живот. Илюстрация - гетото.

Нощни очи, моля не ми отговаряй. Това е тема за взаимопомощ м/у майки, които искат да родят нормално/вагинално. Не у дома. Просто прочети поста ми и помисли в/у въпросите, които повдигам  Hug

# 707
  • Мнения: X
bib.bib, Нощни очи не е споменала нищо за домашно раждане в поста си. А това, къде е родила тя самата, си е лично нейна работа. Въпроса за акушерките и лекарите, които не знаят какво се прави при неправилно предлежание на плода, и посягат към скалпела, го повдигнах АЗ, и продължавам да твърдя същото. Въпросните упражнения, за които говорим с Нощни очи, могат да се правят и в болниците, и  СЕ правят - там, където има компетентен персонал или поне се оставя свобода на родилката да се движи. И, да, в някои случаи тези прости, но приложени на място упражнения, могат да предотвратят една излишна коремна операция с всичките физически и психологически последствия  от нея.
 
За теб отдавна се чудя какво правиш в тази тема, защото освен клишета от типа "не е важно как ще родиш", друго не съм прочела. Тези неща ги чуваме и четем непрекъснато, и със сигурност тук нямаме нужда от още от тях. Ако си въобразяваш, че начинът да помогнеш на някоя жена да преодолее травматично раждане, е като ѝ обясняваш с назидателен тон как раждането ѝ не е толкова важно и има някакви срокове, в които трябва да престане да се чувства зле - сбъркала си.

Темата е за подкрепа и емпатия, а не за поучения. Ако не можеш да предложиш от първото, нямаш работа тук.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 952
За теб отдавна се чудя какво правиш в тази тема, защото освен клишета от типа "не е важно как ще родиш", друго не съм прочела.

.....нямаш работа тук.
Ни най-малко не се трогвам от грубостта ти. Изключително рядко употребявам клишета, просто се зачети.
А и колко ли отдавна да се чудиш. Предполагам, че се чудиш много толерантно  Joy Joy

ПС Заявявала съм си гледната точка и тя не е про-секцио. Но е уважителна към достъпа до квалифицирана медицинска помощ. Лекар се става след 10-15 години учене и работа. Не след четене в Интернет.

# 709
  • Мнения: X
Ползването на медицинска помощ е право, а не задължение. Дали някой ще се възползва от него, е лично решение. Тук никой не е призовавал към отказ от лекарска помощ. Научи се да четеш с разбиране, преди да ми казваш да се "зачитам". А че не се трогваш, ми е пределно ясно. Ако имаше какъвто и да е усет за такт, въобще нямаше да водим този разговор.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 952
Разбира се, права си за всичко, дори си твърде мека с такава неразбираща жена като мен. Благодаря за тактичността и снисхождението, както и за подробните указания.

Надявам се все така никой да не призовава към отказ от лекарска помощ, а темата да остане от полза на жените, които имат нужда да чуят чуждото мение.

Отивам да се уча, наистина  Simple Smile

# 711
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
bib.bib, ако целта на посочения от теб цитат е бил да покаже как "агитирам" да се ражда у дома неасистирано и призоваване към неизползване на медицинска помощ, си избрала грешния цитат.  Thinking

Ти сама го каза, че това е форум на майки, които споделят опита си. Ако очакваш след всяка публикация да пиша дисклеймър "не правете това у дома" и да изреждам 50 реда библиография... тц... сори. Не сме научен симпозиум, а интернет форум.
Щом аз по някакъв начин съм стигнала до информацията, която се споделя тук, при това не само от мен, значи всеки друг може също да си я намери и да прецени дали източниците са достоверни от негова гледна точка и дали информацията му импонира и е приложима в неговия случай.

Личната си отговорност я съзнавам отлично. Чуждите мързел, неумение да се чете критично и неспособността да се вземат решения не тежат на съвестта ми.

Хайде да не си ги мерим на кого колко тежко му е било... Не се раздават медали за кофти преживявания, нито бонус точки, с които после да си купиш близалка. Peace
Леко раждане!  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 2 952
Наистина се обърках  Embarassed кой и как чете с разбиране  Joy Joy Joy
Не съм вече на възраст да раждам, но благодаря за позитивното пожелание.

# 713
  • Мнения: 2 358
Тук съм вече. Родих 10 дни след термин. Бях приета в патологията за следене на 09.11, на 10.11 в 2:00 ми започнаха контракциите през 5 мин., до сутринта бях с 3 см. разкритие, отлепиха ми леко мехура, контракциите си продължиха регулярни на 5 мин до към обяд, от обяд почнаха на 2-3 мин. и до 18-19:00 вече имах 5 см. разкритие, слезнах в родилна контракциите си продължиха и продължиха и още и още....... към 4:00 на 11.11 вече бях с 8 см. разкритие и разреждащи се контракции, спукаха ми водите и контракциите почти спряха, включиха ме на окситоцин и от тук нататък не ми се разказва, не ми се припомня и искам бързо да забравя. В 7:45 на 11.11 извадиха малката със секцио. И така имах моето 30 часово раждане, което се оказа повече от травмиращо  Confused
Повече от 8 см. разкритие не направих. Същото разкритие направих и на предишното раждане. явно при мен нещата стигат до там и повече развитие няма, но трети път няма да правя опит, за да си потвърдя теорията.

# 714
  • София
  • Мнения: 334
rendence, предложиха ли ти епидирална, като ти включиха окситоцин, или не им се рискуваше? Бебето в добра позиция ли беше?
Изтормозила си се много, съвземай се бързо. Бебето добре ли е?
Честито детенце! Колкото и трудно да се е родило, толкова повече да те радва и да се обичате! Hug   bouquet

# 715
  • Мнения: 2 358
Не, не сме говорили за упойки въобще и аз не съм ги питала. Мисля, че ако имаше такава възможност докторът щеше да предложи

# 716
  • София
  • Мнения: 451
rendence, да ти е честито, живо и здраво детенцето, а на теб желая колкото се може по-бързо възстановяване, дано скоро се съвземеш  Hug ... измъчили сте се  Cry
Относно упойката: този доктор май хич не ги долюбва, на мен специално ми костваше бая сили да си издействам такава, въпреки че той до последен не даваше  Confused

# 717
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
rendence, честито ти дъщеричка!  Heart Eyes На теб бързо възстановяване!  Hug Било си е преживяване.  Rolling Eyes

# 718
  • Мнения: 5 713
Ренденце, честито!   bouquet
Да Ви е жива и здрава дъщеричката.  Hug
Пожелавам Ви прекрасни мигове с нея!  Heart Eyes

Развили са се нещата като при мен, само дето аз получих и епидурал и всичко до операцията трая 36 часа...

Пожелавам ти бързо въстановяване и не се кори.

# 719
  • София
  • Мнения: 56
Имам питанка! От 1 часа тази нощ съм с контракции на 15 мин. Бях на преглед, не ги засякоха много интензивни контракциите, за мен са си доста болезнени. 1,5 сантиметра разкритие и тапата ми започна да пада. Бебето било 3700, главата 34,9 - на границата според моя лекар за нормално след секцио. Това което ме притеснява е, че болката при контракциите е в долната част на корема, а през последните няколко часа основно я усещам в белега. Едно от условията му да опитаме нормално беше да нямам болки там и аз до сега нямах. Та след цялата тази предистория исках да питам при вас как беше?

Общи условия

Активация на акаунт