Вярно ли е това за яслите?

  • 1 971
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Вчера с нескрит ентусиазъм разказвам на близка приятелка как съм подала молба за ясла, как нямам търпение да видя дали на дечко ще му хареса, как се вълнувам...Тя ме заля с вряла вода CryНямало такова нещо като хубава ясла ConfusedГледали децата колкото да не се пребият едно друго...Тя вземала щерка си все гладна, жадна, липсвали й памперси, на нищо не я били научили ConfusedКаза ми, че като се изакат децата в гърнето, не им бършели дупетата #CrazyВсяка вечер перяла акани гащи...Дори веднъж намерила на детето белег от одрано на гръбчето #CrazyА като питала в яслата - нищо такова не се е случило...След сън не ги обличали, намирала щерка си вечер по къси чорапки, а чорапогащите й - в гардеробчето.Изобщо - шаш и паника съм ShockedИ на всичкото отгоре ми се присмя, че разчитам на това, че яслата на Ники уж се води за по-така, "известна" да речем Rolling EyesВсичките й познати разправяли,че децата им са в "елитни" ясли, сигурно всички ясли в София ще да са елитни в такъв случай hahaha - казва тя.И тяхната се водяла ужким хубава, пък вижте какви страхотии ми разправя ooooh!Моля ви, успокойте ме, че няма така да ми тормозят детето CryКажете ми, че не навсякъде е такъв ужас Praynig

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми не знам... Аз си спрях детето от яслата. Не защото имам кой знае какви оплаквания от гледането му, а защото боледува.
Дано извадиш късмет и попаднеш да свестни госпожи!

# 2
  • Мнения: 3 861
И на нас ни предстои това, но доколкото съм чувала навсякъде е различно. Дано да извадим късмет Praynig и да попаднем на свестни лелки Hug

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 961
Виж мила, аз пък казвам, че няма такова нещо Naughty.
Ако се питаш newsm78 - не, не работя в детска ясла Wink
Дъщеря ми ходеше в една ясла, която ми е на 5 крачки, квартална ясла, за която всеки разказва легенди. Не съм я взимала гола, боса, наакана, гладна , жадна и т.н Много съм доволна Peace
А приятелката ти още ли си води детето в това ужасно детско заведение? и ако да - защо? Shocked А относно това, че на нищо не са и научили детето - тя какво очаква да знае и може едно дете на 2 г. например?
Хич не се притеснявай, като тръгне малкия ще видиш, че ще му хареса Laughing Мойта щерка искаше и в събота да ходи hahaha

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Поне за нашата ясла разказоното от твоята приятелка не важи!  Naughty
Аз съм много доволна - Мони тръгна на година и два месеца, не можеше да говори още, затова бях много притеснена и следях всичко отблизо. Памперсите й ги сменяха редовно, сигурна съм, защото, ако малко по-дълго й стои оцапано дупето, се обрива. На 1 и 5 месеца махнахме памперса - явно й бършат дупето, защото мръсни гащи не съм прала! Знае доста песнички, редовно дават "направени" от нея апликации и рисунки (то е ясно, че не ги е правила тя, а лелките, но на мен ми е мило!), когато киха някой, казва "Наздраве", а, когато кашля, си слага ръката пред устата (ние вкъщи не сме я учили) - така че явно учат доста неща. Понеже винаги я вземам последна, все е гушната в някоя леля. Правят й прически - сутрин, като бързам, й връзвам едно кукуригу, колкото да не й влиза косата в очите, а често я вземам с две опашки, фиби.
За това, че приятелката ти си взема детенцето по чорапки - в яслите е доста топло и неведнъж съм се чудила на майките, които си навличат децата с чорапогащник под панталона, с по две-три блузи - ако ги оставят лелите така навлечени, със сигурно ще се препотят по няколко пъти на ден. Съвсем нормално е тя да обуе чорапогащника, преди да излязат навън на студа.
Всичко си зависи от яслата!

# 5
  • Мнения: 3 611
хей, я не се паникьосвай още предварително:)
майка ми работи в ясла и знам как се отнасят към децата, как ги гледат и хранят. Да, сяда една леличка на масичка с 4 деца и ей ты между другото им слага лъжичките в устата, докато всяко се нахрани- гладни АБСОЛЮТНО не ги оставят. Ако някое наистина много се запъне, то те му оставят купичката за после, може пък да изяви желание за ядене.
След закуската и след обяда ги слагат на гърнета и им трият дупетата с тоалетна хартия- всяка майка носи по едно руло на месец.
Преди лягане им обличат пижамки и ако някое се изпоти го преобличат.
Е, нямат много играчки и тези, които имат са още от комунистическо, но пък всекидневно минава учителка с акордеон, свири им, пеят половин час песнички и играят хорца и танци. Въобще това им е любимото занимание на децата.
Относно храната- всеки ден е различна и задължително супата е месна (топчета; пилешко). Съобразяват се и с децата с алергия към дадена храна.
И последно- не бият и не дърпат децата.
Точно в тази ясла, за която ти разправям, имало една лелка дето на няколко пъти си позволила да удари дете. Уволниха я дисциплинарно, тя заведе дело срещу директорката и яслата, но не го спечели. така, че не се притеснаявй- за такова нещо едва ли другите лели ще си мълчат.
А и там са само жени и е бетер клюкарник- ты, че всичко се чува- няма скрито покрито:)

# 6
  • Мнения: 1 731
Въобще не се шашкай предварително. NaughtyНе е задължително,че яслата в която си записала детенцето ще е отвратителна.Няма такова нещо. Stop

А приятелката ти още ли си води детето в това ужасно детско заведение? и ако да - защо? -------и аз това питам,попитай я и ти. Crossing Arms

Синът ни ходи в градина тук на село,една е градината тук ,нямам избор ама става.Не че съм кой-знае колко доволна,ама гол,гладен и мокър не съм го вземала. PeaceТи ще видиш какво е отношението на персонала към децата.То си личи. Peace Hug
А и детето ще ти каже,така че успех ви пожелавам и дано му хареса.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Оххх, камък ми падна ooooh!
На Веси и Тонни - да, детенцето на приятелката ми все още ходи във въпросната ясла, защото тя е убедена, че навсякъде е така и вчера просто ми се присмя, като й казах, че за бъдещата/дай Боже да стане Praynig/ ясла на Ники съм проучила нещата и отзивите са превъзходни ConfusedПросто ме застреля #2gunfireАз й казах, че ако така ми гледат детето, ще направя скандал и ще търся отговорност, особено за надраното гръбче, айде липсващите памперси, мани ги тях.Тя ми отговори, че съм идеалистка и че ако се обадела, щели да вземат дъщеря й на мушка и да я тормозят #CrazyЗатова си мълчи Rolling Eyes
Аз съм потресена...
Благодаря ви за подкрепата, дано при нас всичко е наред Praynig

# 8
  • на Север
  • Мнения: 503
Не се притеснявай предварително, детето ще си покаже.То ще каже ако нещо го е разтревожило или ще е видимо неспокойно, пък и ти ще наблюдаваш.Дъщеря ми(тогава на 2 г.) на втория ден ме пита "леличките бият децата, защо бият ги мамо? Shocked, естествено тогава започнах да разпитвам къде ги бият, по дупетата ли, къде?. На 5-ия ден ми сочи слепоочието си ми вика"леличката дари тука гавата" и тогава пощурях. Отидох и изкарах и двете незнам какви са точно и им казах какво ми е казало детето и ги попитах как може такова нещо? Те естествено започнаха да ми обясняват, че никога не биха ударили по главата, но аз така и не ги изслушах, а ги предупредих да внимават къде и кого удрят Naughty Попитах Габито какво е направила и ми каза, че е бутнала масата и се е разлял чая. След това повече проблеми не съм имала, нито наакани гащи, нито одрано дупе, само доволно и усмихнато детенце. А за това, че са гладни, още като я записвах на яслата директорката ме предупреди, че следобедната закуска е в 16 ч. и е много лека и затрова детето ще е гладно, като си го прибирам. Не се шашкай, просто го наблюдавай  Peace

# 9
  • Мнения: 5 468
В нашата ясла не е така. Никога не е била "неизбърсана" или пък гола, като я взимам. Понякога им събличат някоя блузка, защото вътре е много топло. Винаги са ми я връщали в добър външен вид. Понякога яде много след яслата, понякога не иска. Излишно те е наплашила тази приятелка... Във всяка ясла е различно отношението към децата. Щом си го записала в ясла, от коитко си чула добри отзиви, няма защо да се притесняваш. Значи има доволни родители оттам. Има за какво Peace.
Още първите дни ще си проличи, как се чувства детето там. Ще виждаш, как са го гледали. На мен не са ми я връщали с петънце дори по дрехите.
Ех, да не бяха тия болести....

# 10
  • Мнения: 278
Аз съм много доволна от яслата, в която ходише каката. Научиха да яде самичка, да се облича самичка.... все неща за които аз нямах нерви да я науча  Embarassed
Вярно е че няма да ти я гледат толкова добре колкото теб, но със сигурност няма да я малтретират.
Успех

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 397
Не е така във всички ясли. Аз съм много доволна от нашата. Дъщеря ми тръгна на 2г. миналата пролет. Беше единственото ново дете, постъпило  по това време и и обръщаха особено  внимание. Имах чувството, че гледат само моето дете, но като я знам каква е гушлива,  не се учудвам че им е спечелила симпатиите. Никога не съм си я взимала изцапана(макар, че тогава не можеше да се храни сама)или с напишкан памперс. Тя дори не е плакала когато тръгна. За един месец(толкова ходи в началото ) и създадоха много хубави навици. Всеки път след гърне се надупваше да и бърша дупето. Първия път като се надупи  в къщи  се чудех какво ли значи това, но бързо светнах Wink , научи се  да се храни сама, научи песнички. Госпожите са много мили и усихнати.  Далеч съм от мисълта, че я гледат както аз в къщи, а и неискам. Така става по самостоятелна, а и се учи да се оправя сама сред връсници...Единственото лошо нещо  е боледуването, но затова мисля са виновни родиделите, които водят болни деца.

# 12
  • Мнения: 574
Много правилни неща са ти казали другите мами. Нама страшно.Ако нещо те притеснява просто ще говориш със сестрите и така ще се разберете. Наистина не го навличай и го оставяй с някоя грейка или жилетка, че като се поизпоти лесно да го събличат и обличат.
Мога да те посъветвам кокато се водите да се държиш много весела и да показваш как се радваш че еголям и ходи на ясла. Колкото по-бързо се разделите и влезе вътре е по-добре.
Научават много неща. Знаят как да се хранят,да се обличат и т. н. Стават по социални и си измислят сами игри. А после отиването на градина е песен и за нас и за госпожите.Ако знаеш как им светва погледа на госпожите като чуят ,че идва детето от ясла и леко си отдъхват.
Колкото до хроната-е сигурно ще има моменти и като е по -гладно( понякога дъщеря ми е заспивала на масита в яслата) и наистина са доста жадни. Просто отивай с готов сок-хем ще пие сокче с витамини.
В началото е трудничко,но смело напред.

# 13
  • Мнения: 3 611
...Просто отивай с готов сок-хем ще пие сокче с витамини.
В началото е трудничко,но смело напред.

С какъв сок да отива? Сори, не ми стана ясно.
Никой не си носи нищо за ядене в яслата, от там им е осигурено всичко и за ядене, и за пиене - сок, пр. мляко, кисело мляко (на айрян), плод за десерт. Какво повече да иска човек?!

# 14
  • Мнения: 380
Винаги има хора, на които все нещо не им е наред, все са недоволни! Не се шашкай предварително, ами спокойно си пусни детенце и ще видиш, че не е страшно! Wink
Естествено, няма да бъде гледано, като в къщи, но все пак си представи, че там една госпожа и една леля се оправят с 20- 30 деца. Ние в къщи с по 1- 2 и се побъркваме понякога и закъсваме.
А на твоята черногледа приятелка и кажи да си прати детето в частна ясла или да си вземе жена да и  го гледа, за да е доволна от обслужването. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт