Поликистозни яйчници и бременност- ново

  • 12 238
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Моми4ета, 4ета, 4ета и не ми се изяснява този СПКЯ.
Аз от години съм с  нередовен цикъл, понякога и те4ение съм имала ... Сега доста се засили ...
Имам и други оплаквания - затлъстяване, нервност, болки в ставите на стъпалата понякога, апатия ... депресивни състояния, които преди си обяснявах с емигрантския си на4ин на живот.
Отидох при ли4ната лекарка, изследва ми кръвна захар, кръвна картина и аз настоях за гинекологи4ен преглед и евентуално видеозон. Страхувах се да нямам някоя киста /моя приятека с подобни на моите симптоми се оказа с огромна киста на яй4ника, та и аз се бях панирала/.
След нормален видеозон бях посъветвана да направим и вътрешен /не знам така ли се нари4а/ - отвътре оглеждат с една камера на накрайник ... Внимателно оглеждаха и казаха 4е изглежда имам поликистозни яй4ници. Няколко пъти ме питаха НАИСТИНА ли си имам дете, което е за4енато по4ти веднага /месец-два/ след като сме решили да бебеправим".
На въпроса ми дали се прави операция в такива слу4аи и въобще какво се прави, отговора беше - нищо особено не се прави. Има противоза4атъ4ни, които лекуват това, но не било 4ак толкова належащо ... Ако се по4увствам нещо зле ... или и аз не схванах то4но кога ... ако искам, щели да ми ги предпишат, но най-същественото в моя слу4ай според тях било не лекарства, а диета някаква за здравословно тегло и т.н.
Та, мисля си аз, 4удя се и се мая ... те тук не са много по лекарствата. Пият ги в краен слу4ай ... и все пак ... аз съм забременяла веднъж - страхотно, ами оттук насетне? Какво става? Може да имам проблем за второ, ако решим 4е искаме, така ли? Може да имам сигурно и други здравословни проблеми в резултат на СПКЯ ... И дали наистина имам СПКЯ, щом така бързо и безпроблемно забременях ... Какво мислите? Дайте някакъв акъл.
Може ли да има нещо общо между СПКЯ и обилно вагинално те4ение + нередовна менструация?

# 31
  • Враца
  • Мнения: 5 204
здрасти Майка,
ще се опитам да ти отговоря на част от въпросите.
Нередовния цикъла наистина може да се дължи на СПКЯ, просто защото овулция или няма или е много късно е един цикъл.
Това което описваш за затлъстяването, бнервността и болките- все едно за мен си го писала. Сутрин не можех да си стъпя на краката- зипитвах много силни болки.
След като започнах лечение тези ми проблеми изчезнаха, както и нередовния цикъл.
Какво показа кръвната картина и особено кръвната захар? при мен откривнето на кръвната захар беше първото, което насочи ендокринолога към правилно лечение.
Не знам как стои въпроса с лекарите при теб, но ако можеш посети ендокринолог, който може да ти помогне.
Правилното хранене е много добра идея, както и повечето движение

# 32
  • Мнения: 5 183
Какво показа кръвната картина и особено кръвната захар? при мен откривнето на кръвната захар беше първото, което насочи ендокринолога към правилно лечение.

Благодаря ти много за отговора. А кръвната ми картина беше добра - вси4ко в нормата. Нищо обезпокояващо.
Мисля сда се подложа на една диетатип "ле4ебен глад" - само 4ай и плодове. Запо4нах да посещавам и фитнес.

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз лично като всяка уважаваща себе си дебеланка Wink не съм фен на екстремните диети, Сега сериозно- лечебното гладуване не мисля, че ще е подходящо, бих ти препоръчала черен хляб и намаляване на сладкото(мноооого е трудно, много Cry Cry).
Успех!

# 34
  • Мнения: 5 183
Аз лично като всяка уважаваща себе си дебеланка Wink не съм фен на екстремните диети,

Абе то и аз така, но се надъхах покрай един познат, който се завърна от гостуването си при семейството в БГ и беше силно впе4атлен от резултатите, поетигнати от негови близки. Хората, за които говорим, не страдат от затлъстяване, а и той самия е 60-70 кила с дрехите, но го правят с ле4ебна цел и са много доволни. Както той самия го направи - 14 или 21 дни САМО плодове и 4ай. Няма зна4ение какви плодове, но да са около кило на ден. Редуват се 4ай и плод на 2 часа. После има захранване по схема. Той самия беше много впе4атлен от ефекта на тази диета върху здравословния му проблем и после след около половин година я повтори. Аз нямам такава воля, но ми се ще да се понапъна в името на здравето си:)

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 12:03 от Maika

# 35
  • Мнения: 434
Аз самата се бях притеснила преди време с тези поликистозни яйчници. Имам и обърната матка.. бяха ми казали че трудно ще забременея и всъщност аз не бях тръгнала да опитвам дори. Бях на лечение на Диане 35 но след 3 месеца ги спрях на своя глава.  Оттогава 1 година не съм пила хапчета.. и пак имах нередовност в цикъла 15 дневни закъснения и така.. До сега .. доктора затова ми се смее... казва: "Видя ли.. с поликистозни яйчници и обърната матка как отведнъж забременя" (А дори не сме се опитвали). Надявам се на здраво бебче още съм в началото 5 г.с.
Пожелавам на всички... такова щастие и изненада  newsm81

# 36
  • Мнения: 416
Здравей,
въобще не означава, че ако имаш ПКЯ ще имаш и други съпътстващи проблеми.

Много от жените имат проблеми с окосмяване, напълняване, пъпки, други имат проблеми с кръвната захар.

Аз съм нямала нито един от тези проблеми. Оперираха ме на 19 години - обелиха ми яйчниците, защото аз въобще нямах цикъл.

Лечението, разбира се, е строго индивидуално, но аз съм нямала проблеми с предишната бременност и се надявам и сега всичко да е наред.

# 37
  • Мнения: 27
Аз се реших също да пиша.На 26.06.2006г. ми направиха лапаро след двумесечно стимулиране с клостил, оказа се че тръбите са ми в ред само яйчниците са били уголемени и за това са ги забелели или там както се казва.На мене много ми се иска след лапарото ако може почти веднага да забременея но този месец понеже доктора ми е в отпуск и не може да ме види дали ще имам овулация този месец, аз реших да си меря температурата .За сега не се е покачила а вече съм 16 ден от цикъла.Още повече се притеснявам , защото разбарах , че ако след лапаро в рамките на 1 година не забременея може да се наложи отново лапаро.Може ли да ми кажете доколко голяма е вероятността за успех след лапаро и може би аз прекалено бързал, на организма все пак мутрябва време за да реагира след лапаро.Много ми се иска да разбера , че успеваемостта след такава интервенция е почти 99%  ??????

# 38
  • Мнения: 416
Ами много зависи. На мен ми правиха лапароскопия, но с нея се видя, че само продупчване няма да свърши работа, затова след няколко месеца ми направиха коремна операция и премахнаха горе-долу една трета от яйчниците.
Може би трябва да се изчака още при тебе, за да се каже окончателен резултат.

# 39
  • Мнения: 27
Моя лекар след лапарото ми каза , че от всички възможни лоши неща които са можели да се открият , това с яйчниците е най-безобидното и по принцип сега плана му е да отида при него между 10-14ден от цикъла да ме види на видиозон /фоликулометрия/ как съм дали има овулация без стимулация и след един месец без наблюдение да отида пак при него да ме види отново 10-14ден и може би тогава ако се налага ще преминем отново към стимулация

# 40
  • Мнения: 1 942
Пиша наново моята история с надеждата да помогна на някоя кандидат мама  Hug
Бях с поликистозни яйчници. Лекарите бяха категорични, че без лапароскопска операция няма да стане забременяването. Реших преди операцията да пробвам 1. Хомеопатия, 2 Лечебен глад. След като пих Фуликулиниум 5СН с продължение на малко повече от половин година и забременях. Искам да отбележа, че тогава си наложих и режим /не глад/ и свалих излишните килца. Пробвайте паралелно с вашето лечение и хомеопатия, няма да ви навреди уверена съм.   bouquet

# 41
  • Мнения: 157
ама аз нямам излишни килца(53кг на 168см), а чайовете вече ги пия 4 месеца и - нищо  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 942
ама аз нямам излишни килца(53кг на 168см), а чайовете вече ги пия 4 месеца и - нищо  Rolling Eyes

Ако бебеправите само 4 месеца хич и не се отчайвай още и не си мисли, че имате проблеми. Живот създавате, ей! Божа работа е. Стискам палци да стане бързо  Hug

# 43
Здравейте, аз се регистрирах днес и веднага реших да ви пиша. От 3 години се опитваме да забременея, но не става. През м. май ми направиха лапаро в Майчин дом. Преди това съм приемала какви ли не лекарства и стимуланти за овулацията , но нищо. След лапарото не съм приемала лекарства, но не съм ходила и на преглед, а резултат все още няма. Какво да правя? 

# 44
  • Русе
  • Мнения: 526
   И аз имам диагноза ПКЯ и един мисед аборт преди 2 и половина години. За новата и вече успешна бременност ми помогна фоликулометрията Grinning Моя проблем беше, че нямам овулация всеки месец и циклите ми са много дълги и нередовни, но месеца, в който ми правиха подробното наблюдение забременях и то без никакви стимулиращи лекарства! За мен най-важното нещо е всяка жена да намери подходящия лекар, който да й обърне достатъчно внимание Peace

Общи условия

Активация на акаунт