Помпа за цедене

  • 1 010
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Знам че ми е още раничко ,но искам да знам мнението на кърмещите мамита.Каква помпа ползвате,като марка и дали от тези на ток..(или незнам точно как се водят)??

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз ползвам помпа на АВЕНТ. Много съм доволна.

# 2
  • Мнения: 2 220
Моята е най-обикновена Bebe Nova. Върши работа, ама я ползвам от дъжд на вятър. Не се запасявай предварително, ако питаш мен. Ако се наложи, може да се купи за нула време.

# 3
  • Мнения: 2 242
Тази и съм доволна –свърши ми безценна работа още в родилното
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=747

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз ползвам помпа на АВЕНТ. Много съм доволна.
И аз  newsm10

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 603
Аз ползвам най обикновена тип спринцовка, като преди това съм минала през НУК (тя е като на Авент), Чико с помпичка като за кръвно налягане, Камера тип тромба, но най-ефективна ми е спринцовката. Вземи си нещо по-евтино за начало, пък после си прецени. Успех

# 6
  • Мнения: 3 367
автомати1на на Medela,кълна се в нея,цедя изкл'чително от 3та седмица след раждането,нося я на работа и обратно и изобщо пушка-помпа:)
ето линк
http://www.medela.com/NewFiles/pumps_personalUseElectric.html#pu … pinstyle_Original

# 7
  • Мнения: 949
Аз ползвам помпа на АВЕНТ. Много съм доволна.
newsm10

# 8
  • Мнения: 1 014
Аз също ползвам помпата на AVENT и съм страшно доволна. Имам база за сравнение - при кърменето на първото ми дете ползвах помпа тип спринцивка - без успех и преминах на ръчно изцеждане, което направо ми "изцеждаше" силите. Сега с тази помпа става бързо и лесно. Ръчна е, не знам да имат електрическа, но е много добре конструирана - можеш да контролираш силата на изцеждане.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
Има много теми по въпроса, потърси в търсачката. От опит и мнения, прочетени тук, горещо ти препоръчвам Авент.

# 10
  • Мнения: 3 926
Аз съм от тези, които не можеха и капчица да изцедят. Като тръгнах на лекции и ми се наложи отидох при една мама комшийка и приятелка, която ме цедна са нейния АВЕНТ и после си взех една втора ръка. Много съм доволна Grinning Единствено с тази помпа мога да се изцедя.
Но, един съвет - можеш да купиш помпа, но не взимай шишета или нещо друго допълнително. Ако смяташ да кърмиш първо изчети цяяялата библиотека и се навъртай във форума да четеш за проблемите, с които се сблъскват момичетата - това е безценен опит и после като се случи не теб ще знаеш как да отреагираш Heart Eyes Аз от четвъртия месец на бременността се подвизавам в Кърмаческия, докато родя прочетох три пъти цялата библиотека, а да не ти казвам колко теми за рагади, мастити, кърмачески стачки и кризи на растежа Grinning Еми почти никакви проблеми не съм имала, освен рагадите, но момичетата веднага ми помогнаха.
Лека и безпроблемна бременност, увенчана с прекрасен завършек ти пожелавам, а после те чакаме тук - с или без помпа Hug

# 11
  • Мнения: 1 999
Ползвам помпата на Чико, която прилича на Авентската. Много съм доволна от нея.

# 12
  • Мнения: 7 186
Авент. Велика е. Peace

# 13
  • Мнения: 435
Аз и двата пъти бях със свръх лактация . Моя съвет е  докато си още бремена , помоли някой да ти покаже как да се цедиш с ръка , защото в родилното , ако няма кой да те научи , мисля , че и златна помпа да имаш пак не е гаранция , че с нея ще успееш .
Ползвала съм такива тип спринцовка и Авент , разликата за мен е такава като между трабант и ферари .
Успех и леко раждане   bouquet

# 14
  • Мнения: 6 243
Гледам, че си в Холандия.
В БГ най-доброто е ръчната на "Авент". Аз самата също я препоръчвам с две ръце и два крака, защото по-хубаво нещо не съм ползвала. Но пък из доста сайтове (аз рових много, защото почнах рано работа и изцеждах доста време), се препоръчват други помпи - например електрическата на Медела.

Въпрост е, за какво ще я ползваш - ако ще работиш и ще цедиш ежедневно, ти трябва електрическа, която да цеди от двете гърди едновременно. Ако идеята ти е да имаш помпа "за зор заман", ако нещо ти се наложи инцидентно да излезеш, или за запушени каналчета - ръбна помпа като тази на Авент е перфектна, защото е с много по-ниска цена. Между другото, отзивите за електрическите на Авент не са добри, докато за ръчната им няма две мнения - най-доброто от ръчните помпи!

Общи условия

Активация на акаунт