Фентъзи и фантастика - Тема 5

  • 75 231
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 011
Аз преполових втора книга, но се отказах, защото Фелисин ми беше много неприятна. Стокхолм синдром ли беше това, какво беше, но ми дойде в повече. Още повече, че не разбрах защо Тавор я прати там....
Чудех се къде се дянаха Сори, Уискиджак, Младия Ток и Паран, и защо се занимавам с Фелисин.

По-нататък се появи дракон върху кораб като от нищото и това ме изгуби.

И въпреки това  почти две години по-късно Малазан ми се чете, любопитен ми е, явно има нещо в него, след като е толкова обичан и препрочитан по много пъти.
"Спомени за лед" сега ми харесва много, хем съм в началото-  Пикър и Бленд споменаха тракера в раницата на Мунуг, значи ще го намерят. Надявам се поне. След като я свърша ще се върна към втора, може да ми хареса след това, знам ли.

Харесва ми стила на автора, много богат речников запас използва, рисува невероятни образи. Повлече ме много бързо веднага от увода.

# 481
  • Мнения: 927
Фелисин е яко дразнеща, да. Това е всеобщо мнение. Тавори е принудена да постъпи така - императрицата прави регулярно чистки на аристокрацията и Фелисин е попаднала на мушката. Подозирам, че и за да се изпробва лоялността на Тавори като нова адюнкта.
Втората книга е популярна заради Кучешката верига - походът на малазанската армия, водена от Колтейн, през въстаналия континент, в опит да се спаси малазанското цивилно население. Това са едни постоянни битки, които на мен леко ми дотягаха, не споделям всеобщите възхвали, но краят и образът на Колтейн наистина са сила.
Ако след трета книга решиш да продължиш с поредицата, ще трябва да проявиш инат и да се върнеш на втора.

# 482
  • Мнения: 9 688
Здравейте,
Мисля, че писах в темата преди година-две.

Започнах третата част на Малазана, като реших да пропусна втората, както ме посъветваха в темата за Огън и Лед. Може и да ми се получи. Засега върви повече от добре, но съм още в началото, защо чета още две неща паралелно. Взех си я на хартия, защото ми е по-приятно, много връщах във втората книга назад и се дразнех в Киндъла, че е пипкаво.



Заради теб си поръчах Малазана, ама не бях разбрала, че 2 се пропуска Simple Smile)) Нищо, ще я прочета някак Simple Smile). Чакам 1 и 2, ако 1 ми хареса ще си поръчам всичките, да не стане така, че нещо да се изчерпа ..

# 483
  • Мнения: 10 011
Ще се заинатя и ще я прочета след третата.  Grinning
А онзи дракон беше много странен, не помня защо ме подразни. Имаше ли смисъл в появата му? Прати ли го някой нарочно?

Алудра, втора не се пропуска, но аз малко я карам назад-напред. Трета книга продължава събитята от първа, а втора следва линията на сестрите на главния герой (един от главните герои) и събитията протичат другаде. Предполагам в четърта книга линиите ще се съберат.

Ако греша, поправете ме.  Peace

# 484
  • Мнения: 35 962

Ако след трета книга решиш да продължиш с поредицата, ще трябва да проявиш инат и да се върнеш на втора.

абсолютно
не си представям да се чете поредица и да се пропуснат 1000 стр. от нея
всичко, което се случва там, има своя отзвук в следващите книги

# 485
  • Мнения: 10 011
Половината май прочетох от Портите/Deadhouse Gates, остават ми 500 значи.

# 486
  • София
  • Мнения: 3 261
 Записвам се да ви следя   bouquet
Имам нужда да видя какво, как и колко четат другите от тоя жанр  Grinning Аз съм стара негова фенка, но може би малко по-претенциозна.... Любимите ми книги от жанра са Землемория, Властелинът на пръстените, трилогията на К.С.Луис.
Харесвам и имам Колелото на времето, Мечът на истината от по-големите поредици, Серафина беше последното ми попадение от малките.
Песен за огън и лед не ми понесе нещо, зарязах я на някое място в първата книга...

# 487
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Аз "Малазана" така и не я започнах. Все ѝ се чудя и започвам нещо друго.
На Стивън Ерксън прочетох "Ковачница на мрак", обаче докато издадат на български втората част ще трябва да я препрочитам ...

В момента чета втората книга от "Аз, вещицата" на Дебора Харкнес. Много е свежа  Heart Eyes

Преди нея бях се спряла на "Хрониките на Ририя", но в ел. вариант намерих само първите две и трябва да си купя следващите от поредицата ...

# 488
  • Мнения: 927
А онзи дракон беше много странен, не помня защо ме подразни. Имаше ли смисъл в появата му? Прати ли го някой нарочно?
Не помня много добре, но май не. Тази сюжетна линия наистина беше пълна с едни такива свръх фантастични хаотични самоцелни моменти в които се чудиш какво се случва и какъв му е смисълът. Общо взето целта на упражнението е, че двама от героите там, които имат важно участие и по-нататък в поредицата - Геслер и Сторми, се превръщат в нещо много особено след всички тези преживелици.
Цитат
Предполагам в четърта книга линиите ще се съберат.

Ако греша, поправете ме.  Peace
Четвърта продължава линията от втора, изключая първата част, която е посветена само на един герой. Пета е на съвсем нов континент с нови герои, времево дори се развива преди първа. След това започват да се поомешват, но не изцяло. Дестинацията и голяма част от героите и линиите от първа и трета книга ще се появят чак в осма. Но само в общи линии, да не вземеш да скочиш от трета на осма. Grinning

На Стивън Ерксън прочетох "Ковачница на мрак", обаче докато издадат на български втората част ще трябва да я препрочитам
Февруари догодина ще излезе втората книга. Това е трилогия, явяваща се предистория на Малазана. На мен ми харесва повече дори от основната поредица. Струва ми се, че чудещите се дали да се пробват с поредицата биха могли да опитат с "Ковачница на мрак" да видят за какво става въпрос и струва ли си или не.

# 489
  • Мнения: 9 688
Аз пък сега видях, че 3+ книги от Малазана са изчерпани. Ами сега?

# 490
  • Мнения: 35 962
http://chitanka.info/person/steven-erikson
"сакатият бог" /тази без номер/ е №10

# 491
  • Мнения: 9 688
Много благодаря!
Аз ги видях онлайн, но съм си книжен плъх. Добре, че е читанка, да оцеляваме до следващото отпечатване. Simple Smile

# 492
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
На Стивън Ерксън прочетох "Ковачница на мрак", обаче докато издадат на български втората част ще трябва да я препрочитам
Февруари догодина ще излезе втората книга. Това е трилогия, явяваща се предистория на Малазана. На мен ми харесва повече дори от основната поредица. Струва ми се, че чудещите се дали да се пробват с поредицата биха могли да опитат с "Ковачница на мрак" да видят за какво става въпрос и струва ли си или не.

Чудесно   bouquet Аз по-напред в темата писах, че тази книга е много по-различна от всичко, което съм чела във фентъзи жанра. В добрия смисъл. Кара ме да се замислям, макар че в по-голямата част от времето ми носеше някакво тягостно, подтиснато чувство.

# 493
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ще взема и аз да прескоча втора книга на Малазана, пети път запецвам на нея вече. Ако технологията подейства - ще черпя. Бях си я отделила за след пенсия. Laughing

Вкъщи правим разни размествания и всички книги от спалните са струпани в хола и трапезарията. В началото на месеца едно комшийче мина да му помогна с един превод и откара два часа да рови. Тръгна си с петте тома "Песен за огън и лед", след два дни майка му ми се обади да благодари, че четял, вместо да играе на компа. Да, ама той ги върна за седмица /с тъмни сенки под очите/ и взе всичкото Джордан,  Фийст и Белгариад на Едингс. Сега жената демонстративно не ме поздравява. Mr. Green

# 494
  • Мнения: 10 011
Gargamela, при мен се получи. Третата книга ме повлече и не мога да се спра. След нея ще се върна на втора. Много съм изненадана от количеството хумор и комичните ситуации. На моменти избухвам в силен смях, а не помнех да беше така в Градините. А Портите докъдето ги четох бяха подтискащи.

Намерих интересна схема на структурата на поредицата:
https://www.pinterest.com/pin/549298485773656081/

Общи условия

Активация на акаунт