По колко памперса трябва да мокри на ден?

  • 11 198
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Станси, не се притеснявай - поне по 2 пъти е пишкал макия в памперс вероятно, така че имаш 6 пишкания на ден. Щом детето наддава добре и е здраво и жизнено, кърми се при поискване, то е излишно да се притесняваш от дехидратация или недохранване Simple Smile Ако толкова се притесняваш, остави го без памперс един ден и засичай време и брой - както е описано в линка, пуснат от Цвети и Яна Simple Smile.

А за неакането определено причината е в началото на захранването. Стомахчето не е свикнало още да се справя с "по-сериозна" за смилане храна от кърмата и често първите месеци след захранването акането е доста нередовно. Моята щерка в началото също имаше периоди на неакане по няколко дни (до 5 е стигала), като до годинката си акаше през ден. После постепенно акането се регулира на всеки ден. Нещата са индивидуални в съответствие с темповете на захранване и развитието на детската храносмилателна система.

# 16
  • Мнения: 3 760
Станси, не се притеснявай, че има запек-щом не се мъчи и напъва. А дори и тогава. Заради захранването е.

# 17
  • Мнения: 829
между другото и аз съм го забелязала това с Памперс и Либеро, т.е. че Либеро попиват доста повече и създават впечатлението, че са празни. и ние сменяме най-често по 3 пелени Либеро за денонощие, смятам, че е нормално.

# 18
  • Мнения: 535
Мамчета, много ме успокоихте, сега съм много по- спокойна! Мисля, че ще изчакам още малко със захранването... Бебчо нищо не губи, нали Wink Благодаря ви! Hug

# 19
  • Мнения: 111
Най-накрая и на мен ми светна за тъй наречените "мокри памперси". Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 686
Затова се препоръчва майката ако се колебае и е в процес на броене на пикането

Хахаха, извинявай, но ми стана адски смешно, блещя се по нощите и си се хиля на глас.
Така си е наистина - броим пишото, няма как, това със салфетките е много хитро. Peace

# 21
  • Мнения: 398
kanesta

Виж и табличката за кърмещи майки, която е на тази страница. Тя е особено полезна за начинаещи майки като нас Laughing


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73367.0
 Hug
Означен е броят на мокрите памперси също

Общи условия

Активация на акаунт