Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 25

  • 180 551
  • 1 170
  •   2
Отговори
  • Мнения: 89
координати на детски нефролози и уролози
продължаваме със старата необновена информация

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден Геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 60-70 лв – консултация и ехограф. Преглед: вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник - не съм сигурна, че е вярно. Ако някоя мама е водила детенце там - нека да потвърди информацията.

д-р Лилова - детски нефролог, завеждащ отделение "Педиатрия",  Болница ТОКУДА - тел. на регистратурата за записване на час: 02-403 4948, мобилен 0884 933 074

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

д-р Пандарова – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ -  0889625990

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев -  Вече не практикува

Д-р Пеев - тел. 0889/608322

д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

доц. Близнакова - 0887 366 652 /Варна, детски нефролог/

Публикуваме координатите на проф. Марбергер, завеждащ отделение "Урология" в Медицинския университет във Виена, Австрия:


Professor Dr. Dr. h.c.Michael Marberger
Vorstand der Universitatsklinik fur Urologie
der Mediziniscen Universitat
Wien, Austria
michael.marberger@meduniwien.ac.at,
Department of Urology University of Vienna <uroldep@meduniwien.ac.at>
tel. (+43 1) 402 79 22




линкове към старите теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20
тема 21
тема 22
тема 23
тема 24
тема 25 - текущата тема


Последна редакция: пт, 22 ное 2013, 08:22 от Той и тя

# 1
  • shumen
  • Мнения: 17 852
Запис да Ви следя.

# 2
  • Мнения: 89
Ето и как да се запишете за известията


# 3
  • Мнения: 4 202
Бял вълк, успокой се!
Разбирам каква каша ти е в главата, но това, което си написала не е толкова страшно, колкото ти звучи.
Първо хидронефроза не е заболяване само по себе си, а състояние в следствие на нещо.
Второ - рефлукс не е толкова страшна диагноза. Да, има и тежки случаи, но в повечето случаи се израства. Ако изобщо се окаже рефлукс трябва да се определи степента. Абсолютно винаги, при увеличени легенчета, първото предположение е рефлукс, но в по-голямата част от случаите се оказва нещо друго. При сина ми, който е с двустранна хидронефроза, се оказа, че е мегауретер, което също звучи ужасно, но пак зависи от степента. Ето ние чакаме да го израсте. Хубаво е, че бъбреците на детето са с нормални размери, имат паренхим. Вероятно ще се наложи да направите няколко по-специални изследвания и да се надяваме, че това което ще се окаже ще е в лека степен, но предвид, че лекарката не се е притеснила много, най-вероятно ще е така  Hug
Та мисълта ми беше, че трябва да се успокоиш, паниката няма да ти помогне, напротив. СПоред мен стафилококовата инфекция няма нищо общо, поне не е довела до това състояние, а дали е следствие от него - не знам, не съм лекар.


Pepich, леко раждане  Hug
Пиши и след това как се развиват нещата, дано да е нещо незначително   Peace

# 4
  • Мнения: 4 322
Той и тя,благодарско за темата! Hug

# 5
  • Мнения: 3 181
Бял вълк, много добре ти е казал лекаря, да пуснете урина и да следите детето на 3 месеца. Момичетата преди мен са ти обяснили. Може да не е нещо страшно и притеснително. Възможно е, да се израсте. Има изследвания, които могат да покажат има ли детето рефлукс, както и на какво се дължи хидроневрозата. Може да направите сциентиграфия, от нея се вижда  до колко е запазен паренхима на бъбреците и как отделят урина. Какъвто и да е проблема, отклонението е малко и в рамките на допустимото, нали?
И кърми, това определено може да окаже положително влияние за израстването.
Pepich, не знам защо д-р Момчилов е написал тази диагноза на листа.

# 6
  • Мнения: 1 932
red shoe Благодаря ти  Hug
Ще ви държа в течение с проблема. Сега ще ходим при нефролог, да видим пък той какво ще каже.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 17
Здравейте,момичета. Днес ходихме да дадем урина за изследване (стерилна урина), в петък имам записан час при друг нефролог, а в края на месеца при д-р Буева. Предполагам, че ще се правят по-специални изследвания да се установи какво е точно, в каква степен... Явно има увеличение на легенчето,само се надявам белята да е възможно най-малка. Наистина много се притесних Sad Паниката ми премина,сега се информирам и подготвям, за да мога да направя всичко каквото трябва и да помогна на детенцето си.
ани27, да,според доктора, който забеляза това увеличение нещата не са в някакво фрапантно отклонение,а и предложи да се следят нещата с чести прегледи и да се пусне на първо време стерилна урина. Кърмя го все още и ще продължавам възможно най-дълго Simple Smile
Благодаря ви за подкрепата  Hug

# 8
  • Мнения: 25
Белия вълк  трябва да си спокойна заради бебо моето момченце също е с диагноза мегауретер и аз съм притеснена,но го следим от една година вече и в началото задържахме урина,но сега вече не израснал го е  Hug!МОМИЧЕТА КАЖЕТЕ МИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ДА СИ ЗАПИСВАМ ЧАС ЗА ДР.БУЕВА?ПИТАМ ЗАЩОТО НЕ МИ ВДИГА ТЕЛЕФОНА НИТО НА МЕН НИТО НА ОЩЕ ЕДНА МАЙКА,КОЯТО ВИ БЕШЕ ПИТАЛА ЗА НЕЯ ИВУЧКА И Е ПОТРЕБИТЕЛСКОТО ИМЕ!Моля ви,ако имате някакъв актуален телефон да ми го дадете,защото вече ще откача! Praynig ooooh! Tired

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 321
Здравейте!
Много съм притеснена, не знам към кого да се обърна и затова реших да потърся мнение от Вас, момичета. Дъщеря ни е почти на 6г. Без памперс е от както навърши 2,5г. От както сме махнали нощния памперс никога не е имала инциденти да се напишка докато спи. На пръсти се броят случаите, в които е ставала нощем да ходи до тоалетна. Винаги преди сън ходи. От този уикенд обаче, 2 поредни нощи става да пишка. След това една нощ спа при майка ми - тя каза, че при нея не е ставала, спала е спокойно и непробудно. Снощи обаче си спа при нас. Заспа до мен докато четяхме приказка и така и не я преместихме. Около 2-3 часа след като заспа, мъжа ми усети, че се е напишкала. Преобухме я, питахме я дали е добре, дали нещо не я боли, дали не й се ходи до тоалетна. Не, добре си била, каза че, това не било от нея Rolling Eyes. Рано сутринта се беше изпуснала пак. И веднага скочи и отиде до тоалетна. Много сме притеснени, не знаем на какво може да се дължи това. Аз самата съм с вродена малформация на единия бъбрек и съм минала през доста възпаления в детска възраст. Но при мен си има болки, които тя категорично отрича да има... Че ще се ходи на лекар е ясно - но на какъв? Нефролог, уролог? Какви изследвания да искам от личната (нямам й много доверие, мислех да я сменям другия месец). Моля за съвет! Praynig

# 10
  • Мнения: 5 521
От личният лекар можеш да поискаш само изследване на обикновена и стерилна урина и талон за детски уролог или нефролог. На първо време е добре да отидеш на нефролог за да огледа бъбреците на ехограф, а след това ако нещата продължават ще си нашравите и консултация с уролог.
Ние минахме снощният преглед при д-р Русинов, дисфункция на мехура. Ама и какво се учудвам и Мария е с тази диагноза. Каза засега режим, тъй като Михаил е малък, и на 2 ч да е в тоалетната за да се тренира мехура.

# 11
  • shumen
  • Мнения: 17 852
Меричери,дано се оправя Мишето.То режим добре,но в къщи,а в ДГ дали ще спазват на 2 часа в тоалетната.
Аз засега съм по добре.Дано и занапред съм така,че иначе няма кой да се занимава с малкия.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 175
И ние вчера се преглеждахме:
Оперираният бъбрек е с по-малки размери, но се развива. Паренхимна бил 5-6 мм (при нормални 10 мм), и двата са с първа степен хидронефроза. Наблюдаваме се и чакаме да израсте.
За напишкването - най-вероятно е наследствено - ако в родата имало братовчеди, лели и др. (т.е. може да не е само при родителя).
Моят отдавна в градината го пускат да ходи до тоалетната, когато има необходимост. Понякога ходел дори и по-често.

# 13
  • Мнения: 1 932
kreizito_86
Аз също се опитвам да се свържа с Буева от няколко дни, но не си вдига телефона. Даже на няколко пъти ми затвори. Не знам какво да правя, а трябва да отидем при нея на консултация. За първи път ми се случва такова нещо, лекар да не си вдига телефона.

# 14
  • Мнения: 111
Здравейте,
hmhm ,много се радвам за оперирания бъбрек,дано все така се развива и занапред Peace Praynig Hug
За Буева... да не се случва спешно да ти потрябва,явно трябва да се разчита на друг нефролог,че щом отказва и по тел....
МОмичета,има вероятност да се изолира стрептококова инфекция от гърлен секрет при мен,че от 2 месеца имам проблеми със сливици,лимфни възли,гърло,суха кашлица....Чета,че стрептококовата бактерия е мн опасна и може да засегне бъбреци,клапите на сърцето и води до ревматизъм.Единственото с което се лекува е АБ Sad
Въпросът ми е възможно ли е да заразя и малките?
Пих вече 2 вида различни АБ и все нещо ново се отключва покрай гърлото и много ме е страх за децата.А очевидно доста ми е отслабнала имунната с-ма ooooh!
Толкова ли е лесно да се увредят и бъбреците от една такава инфекция по принцип?Тъй като се среща и при децата.

Общи условия

Активация на акаунт