Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 15

  • 96 273
  • 769
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
координати на детски нефролози и уролози
продължаваме със старата необновена информация

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден Геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

д-р Лилова /детски нефролог/ 0888869480, Болница ТОКУДА - 02-542347

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев -  0887 36 91 50


д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Пандаров  0889625990

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

доц. Близнакова - 0887 366 652 /Варна, детски нефролог/


линкове към старите теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14


Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 11:43 от Аз и ти

# 1
  • София
  • Мнения: 557
Хоп ,да се запиша в темата Hug  bouquet Joy

# 2
  • Мнения: 1 908
Запис и от мен.И нека в тази темичка само хубави и положителни неща да споделяме. Hug

# 3
  • Мнения: 4 204
преди пак да съм ви загубила да се запиша

# 4
  • Мнения: 5 531
Здравейте и от нас.
petrova_aneliq разкажи ни малко повече - къде сте ходили, с какво сте лекували детето? - Иначе пътят е консултация с нефролог и уролог - примерно доц. Лилова и детските уролози в Пирогов, консултация с доц. Кънчев. Ще направите и уродинамика.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 14:08 от marychery

# 5
  • Мнения: 90
цоп и от мен!Не отворихте ли новата темичка твърде рано? Rolling EyesКакто и да е,де  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 308
Хайде и ние! Hug

# 7
  • Мнения: 4 204
Каква е връзката с противогрипната ваксина? "Отключила микроб" ? нещо не разбрах... еднократно ли е имало "микроб", или рецидиви,какво точно цистити, пиелонефрит? какво е предприето до момента, освен гледачки, като диагностика и лечение?
Търсенето на причината за проблема не е "надвиване на инат"
Информацията е недостатъчна. През деня има ли проблеми? Проведени изследвания? Други оплаквания? В частност - с проблеми по голяма нужда, с краката, неврологично всичко ли е наред?
Щом на 9 мес. възраст е старта на проблема, то първично мехурно смущение е по-на заден план, мисля си.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте,аз се вкючвам за първи път в този форум,но нали знаете винаги има първи път.Нашата история е следната: когато бях бременна в деветия месец при ехографски преглед ми казаха ,че бебчо има двустранна хидронефроза,днес доц.Балев потвърди и дори каза че е станала двойно по-голяма и се налага цветна снимка(урография),която ще установи от какво е хидронефрозата(евентуално рефлукс или стеноза) и след това операция в Пирогов.Бебчо сега е на 3месеца и мнодо се притеснявам.Ако някой е минал по този бодлив път моля да сподели....как протичат операциите,колко е престоя в болницата(ако няма усложнения)Какъв е пътя за да стигнеш до доц.Кюркчиева (препоръчаха ни я).Забравих да кажа че ние сме от Варна и всичко това усложнява нещата.Благодаря Ви момичета и смели бг майки  предварително.Ето и e-mail АКО на някой му е по-лесно.:snejana_varna@abv.bg

# 9
  • Мнения: 1 908
snejidani ,аз съм минала по същия път.На моето дете също му откриха хидронефрозата по време на бременоста.При него имаше стеноза на уретера,беше опериран от Момчилов и съм много доволна от него.Този доктор е златен помогна много на детето ни и на много други деца.1г. след операцията малкия е в страхотно здравословно състояние,напрово след извършената операция от него забравихме предишните мъки и проблеми.Престоят в Пирогов е около 20-30 дена след операцията и отделно преди нея.Аз лично от престоя ми  имам много лоши впечатления за Кюркчиева,особено отношението и е ужасно:ooooh:Според мен от лекарите там най-много можеш да се довериш на Момчилов и Чаначев,но щом са ти я препоръчали Кюркчиева нека майки които са и пациентки да споделят повече за нея,аз немога да взема голямо отношение.
Пожелавам ви успех и всичко да се оправи и при вас Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 79
Здравей, Стежидани! Съжалявам, че още едно бебенце е с хидронефроза. Ще ви стискам палци да не се стигне до операция. Добре е първо да направите изследванията, за да се установи причината за дилатацията и да дойдете до София за консултация с някои от специалистите, публикувани на първа страница в темата. Стандартните изследвания са микционната цистография, с която се установява евентуален рефлукс; и венозната урография, на която би проличало стеснение на прехода между бъбрека и уретера. Не бързай още да мислиш за операция, в много от случаите детето израства проблема. Моето дете е с едностранна хидронефроза по причина стеснение и рефлукс от другата страна. През 4-тия месец се забеляза значително подобрение и отложихме операцията. Силно се надявам до навършване на годинка въобще да не говорим за тази възможност.  

Пожелавам от все сърце да не се стига до операция и проблема да се оправи с времето!

# 11
  • Мнения: 3 181
Снежидани, моето дете също беше родено с двустранна хидроневроза, дължаща се на стеснение, и уретероцеле, което според лекарите бе невъзможно да бъде израстнато. Вече е на 1год и 1 месец и всичко е ок-минахме без операция-въпреки първоначалните прогнози за не 1, а 2-3 операции. Моят съвет-не бързай, не винаги операцията е единственото решение,често децата могат да израстнат проблема, консултирай се с няколко специалисти! Благодарение на проф. Марберегер от Виена синът ми е без операции и израстна проблема, в Бг. всички бяха за операция, и то спешна.

# 12
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте борбени мамчета  Hug,
Преди месец ви бях писала, че в урината на едногодишния ми син се изолира бактерия proteus mirabillis>10*5. Пихме Цефзил 9 дена, два пъти на ден по 5мл. Следващата му урина, взета на 7 ден от АБ беше пак със същата бактерия, но единични и нямаше антибиограма. Педиатърката реши да изчака да направим още една урокултура и след това да решим какво да правим. Днес излезе и новото изследване и сега пък има streptococcus epidermidis отново над 10*5. Не знам какво да си мисля и какво да правя. Прочетох каквото намерих  за тази бактерия и сега се чудя дали може да е от колекторчето с което му вземам урината? Не успявам в стерилно контейнерче и за това само с тези найлоновите колекторчета, които се залепят на чурката я вземам. Не пипам отвора на колектора, измих чурката на детето преди това....... Аз ли бъркам не знам!
На петия ден от АБ го водих на ехограф и резултата беше леко удебелена тена на пикочния мехур, но лекаря предположи, че е от инфекцията. Дребния не се изпишка на прегледа и не можа да се види дали задържа урина. Трябва отново да отидем когато изчистим бактерията. То пак няма да е сега явно!

Моля ви се, пишете ми някои имал ли е подобна бактерия! Бъркам ли при вземането на урината? Може ли проблема да се окаже по-сериозен?

Извинявам се ако поста ми ви се стори объркан, ама много въпроси си задавам и търся отговори!

Благодаря предварително  Hug!

# 13
  • Мнения: 4 204
Протеусът е доста специфичен микроб за отделителната система. Стрептококус епидермидис не. Ако се съмняваш дали е от колектора, опитай да повториш изследването при по-добро измиване и спазване на чистотата. Ако се повтори, вече е по-ясно. Явно си имате някакъв проблем с отделителната система и тябва да се направят по-сериозни консултации и изследвания. Във всеки случай педиатърът ще трябва да ви насочи към детски уролог или нефролог.

# 14
  • Мнения: 1 908
Дариии ,моето дете е с вродена хидронефроза и до сега от как се е родил в продължение на 2г. все му взимам стерилната урина в тези найлоновите контейнерчета и не сме имали проблем.Когато се е изолирала бактерия я е имало,и в много,много случей е чиста урината.Може би трябва да наблегнеш повече на измиването и хигиената,въпреки че при малките дечица е много трудно да се спазят всички изисквания при вземането на стерилната урина, знам го от собствен опит. TiredА знаеш ли и това че след вземането на урината тя трябва възможно най-бързо да се предаде в лабораторията(до около 30мин.),защото в противен случай ще се изолират грешни резултати.Това също го казвам от собствен опит и го знам от доц.Буева.
Надявам се всичко при вас да се оправи.Успех. Hug

Общи условия

Активация на акаунт