проблем при прехвърляне в градина

  • 3 139
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте момичета!

На кратко - имам проблем и нужда от компетентно мнение.

Детето ми е набор 2009, от миналата година посещава градина извън София, защото в кварталните градини няма места. Миналата седмица беше приета в квартална градина (отварят 2-3 нови групи). Дотук - добре. Реалният прием обаче на децата в новата- квартална градина ще бъде от януари месец. Записах я в новата градина след уверението на новата директорка, че старата директорка няма право да откаже детето ми да посещава старата градина (записана и реално посещаваща били 2 различни неща). Да, обаче днес старата директорка ми заяви със скандал, че детето вече не може да посещава градината и че друго дете било прието на нейно място. И двете директорки отказват да се чуят и уговорят помежду си. Гледам я сама и работя усилено за да издържам себе си и нея, т.е вариант някой да я гледа 1 месец и половина два - няма. Освен да си направя консултация в Инспектората, друго не се сещам, но и това ще отнеме време, а реално ако старата директорка е в правото си, още утре може да я върне.
 Ако някой е минал през подобен абсурд , моля да разкаже...

Благодаря предварително на включилите се.

# 1
  • Мнения: 98
И ние бяхме в подобна ситуация. След като се записахме в новата градина, директорката в старата настояваше да пуснем молба и да се отписваме. Звъннахме в Дирекция Образование и там експерта, който е за района на нашата градина се обади на старата директорка и се разбра с нея да останем там докато приключи ремонта на новата ни градина.

# 2
  • Мнения: 61
Благодаря за отговора, значи още утре звъня на Дирекция образование - отговорника за района на новата градина, нали така? и се надявам той да прояви същата отговорност като вашият Simple Smile

# 3
  • Мнения: 344
Нова–78, подала ли си молба за отписване на детето от старото ДЗ, и считано от коя дата е подадена тя?

Последна редакция: пн, 18 ное 2013, 22:05 от *Desita*

# 4
  • Мнения: 61
Desita, молба никаква не съм подавала. Говорих с г-жа Николова - отговорник Дирекция образование-район Слатина, която ми каза,че няма как да ми помогне. Проблема си бил лично мой - знаела съм, че новата градина започва реален прием от януари и да съм си чела нормативните документи. Старата директорка била в правото си...не било законово да има дублаж на дете. Нямам думи просто. Наистина не знам какво да правя.

# 5
  • Мнения: 344
Дублаж на посещение би имало, ако детето реално постъпи в новата детска градина, а ти не си подала молба за отписване от старата.

Напиши молба в свободен текст, че желаеш детето да бъде отписано от детското заведение, считано от датата, предхождаща деня на постъпване в новото ДЗ. Никой не може да ти върне детето. Използвай и виртуалното деловодство на СО и Община Слатина, за да направиш запитване за този проблем.

Аз преместих моето дете, следвайки тази последователност, само че при мен срока беше по-малък- 2 седмици.

P.S. Директорката няма право да ти отпише детето, без да си подала молба за това. А отпише ли го- ти ще получиш имейл от kg.sofia.bg.

Последна редакция: вт, 19 ное 2013, 13:18 от *Desita*

# 6
  • Мнения: 96
Здравей! И аз скоро ще съм изправена пред същия проблем, защото синът ми е приет в софийска детска градина, а в момента посещава ДГ в провинцията, защото след като 2 г. не беше приет в София, ние се изместихме там. НО по същество - учителката от старата ДГ каза , че ще стане дублаж и трябва да го отпиша, това ОК, но новата градина още я строят и ще е готова януари-февруари, заради това аз реших да пиша през сайта на ИСОДЗ, и там ми отговориха че докато не стане новата градина, няма проблем да си посещава старата....така че пиши чрез обратната връзка на ИСОДЗ . ЕТо какво ми отговориха:
Нашият отговор:
Да, можете да посещавате тази детска градина, до пускане на новата във функция.

Поздрави,
Екип за обслужване на ИСОДЗ към Столична община

# 7
  • Мнения: 96
МОже ли да попитам за коя градина става въпрос , и синът ми е набор 2009 и е приет миналата седмица в 85 ДЦГ Родина. Да не би да са в една група ? Simple Smile

# 8
  • Мнения: 23
Здравейте,

възникна следния казус.

Детето посещава детска градина, която не е в  същия административен район  в който живее семейството. Да кажем детската градина е в  Слатина.  А семейството живее в центъра.
Сега в центъра ремонтират детска градина и  детето е прието в детската градина в центъра през ИСОДЗ.
За да се запише в новата деткса градина в центъра, която е от административния район на местоживеене, детето трябва да се отпише от детската, която посещава в момента  в Слатина.

Тук възниква казуса.
Защото  детската в центъра е в ремонт и той ще продължи до февруари месец.
Така се оказва, че детето трябва да си стои в къщи близо 3 месеца. Родителите трябва да намерят кой да го гледа и т.н.

Въпроса е има ли някой опит или съвет как да се постъпи, за да продължи детето да посещава детската в Слатина, докато се построи и ремонтира детската в центъра.

Проблема изглежда идва от ИСОДЗ - защото детето не може да е записано  на две места и да посещава "според систетмата" и двете.


Ако не съм обяснила всичко точно - ще го допълня след насочващи въпроси.

Мерси предварително!

# 9
  • Мнения: 344
...
Напиши молба в свободен текст, че желаеш детето да бъде отписано от детското заведение, считано от датата, предхождаща деня на постъпване в новото ДЗ. Никой не може да ти върне детето. ...

Молбата се подписва от единият родител и се дава на директорката.

# 10
  • Мнения: 23
    85 ЦДГ Родина, възрастова група 2009, записано на 20.11.2013 г., още не посещава
    61 ОДЗ Шарено петле , възрастова група 2009, изписано с причина 'Преместен в друга градина' на 20.11.2013 г.


сега ми показва това съобщение в ИСОДЗ.

Означава ли, че  още мога да подам молбата до директорката на старата детска градина и тя ще се съобрази с тази молба.

Защото де факто системата вече е отписала детето.

# 11
  • Мнения: 344
Има ли вече подадена молба за отписване? Защото ако има, то тя има давност в случая.
Иначе, в моят случай, веднага щом подадох молба за отписване от старото детско заведение, ми изпратиха имейл, че детето ми е отписано. И съответно от този ден ми излизаше същото съобщение в сайта на детските градини. Но реално детето посещаваше старото ОДЗ до деня, който бях упоменала в молбата си  Peace

# 12
  • Мнения: 23
НЕ, физическа молба не съм подавала до старата градина. 

Току що се върнах от 85-та, където подадох документите и съответно  се прибирам в офиса и видях това съобщение  в ИСОДЗ...  Shocked

# 13
  • Мнения: 344
Напиши една молба, и я занеси на директорката на 61 ОДЗ.
Не съм сигурна, дали това не е автоматично генерирано съобщение. А не съм сигурна, защото веднага щом записах дъщеря ми в новото ОДЗ, отидох и до директорката на старото такова. Обсъдихме ситуацията, жената извади един бял лист, и там, на момента написах и предадох молбата за отписване.

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 12:04 от *Desita*

# 14
  • Мнения: 23
Мерси.
Пиша молбата  и изчезвам към старата детска, да не закъснеем със сроковете нещо.

Общи условия

Активация на акаунт