Да се оплачем...

  • 7 256 748
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 25 485
  • Мнения: 12 015
Това с кражбите от малко дете е много неприятно. На дъщеря ми й откраднаха болерото в детската градина. Сутринта в понеделника поисках да го съблека, но учителката ме спря "студено било, детето било след боледуване, тя щяла да го съблече..." В 17ч като отидох да я взема болерото го няма. Учителката вдига ръце, нищо не са й предали, тя била от друга група /бяха ги смесили две групи/... На другия ден нейната учителка излязла болничен, след нея ние влязохме в болница, след това карантина. Накрая като повдигнах пак въпроса, леличката ми вика "А, ваше ли е било? Ние всички питахме, но никой не се обади, накрая бабата на К. го позна и й го дадохме."  Е цяла седмица до петък, когато влязохме в болница как пък мен никой не ме попита, още повече, че аз разпитвах за него? Учителката отрича, че са го дали на К., но така и не можа да каже къде е болерото. Та пихме една студена вода, но още ме е яд, че й беше спомен от БМ и единствената хубава дрешка, която й дадоха от ЦНСТ. И точно от моето сираче посегнаха да крадат, хем знаеха историята й, а тя милата уплашена и нова, така и не можа да каже кой й е взел дрешката. Познайте кого подозирам, но не мога да докажа нищо.

# 25 486
  • Мнения: 933
Ооо моите ритуали са страшни.  Първо обикалям апартамента, проверявам вратите, до леглото бухалката на шкафа ножа. То по закон мога да се защитя само с равностойно на оръжието на крадеца,  ако е с нож,  а аз с пищака и го гръмна ще го лежа, во ако и аз съм с нож е самозащита. Та имам варианти.

Изкарах тежка нощ,  беба направо се задушава от сополките едва дъх си поема. Аз "спах" седнала,  за да я държа по нависоко.

# 25 487
  • Мнения: X
Божкей, народа тотално изтрещя, щом и в детската градина се краде!
Бубалече, не капеш ли нещо в нослето, много гадно с тези сополи. Бързо да минават!

# 25 488
  • Мнения: 1 050
От септември до сега сме минус 3 дрешки (нови) в детската градина. Госпожите никога нищо не знаят. Писна ми и сега основно ходи с дрехите на брат си, та спряха да ни ги взимат. Тъпа работа. Поне да доизносим дрешките.

# 25 489
  • Мнения: X
В детската градина на малката редовно се губят пижами, особено ако са били сборна група. Миналата година до толкова ми беше писнало, че по едно време се наложи да ходи с различно долнище и горнище, тъй като вече се бях отказала да купувам, а останалите части просто се бяха изпарили. Когато са си в редовната група, обикновено няма такъв проблем.

# 25 490
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Това за детската ме изумява! Никога нищо не сме губили.Винаги се е намирало, по- точно.Какви са тия родители да приберат чужда дреха и после да не я върнат? Зад шкафчета са падали обаче!В салона също.Огледайте хубаво за болерото или напишете съобщение при портиера да се вижда, защото разбирам, че има и сантиментална стойност за вас.Аз така три дни издирвах една блуза на бенетон- беше в салона, просто си висеше от една закачалка.Учителката беше се разходила да я потърси.

# 25 491
  • Варна
  • Мнения: 36 603
И ние олекнахме с две пижами, едната чисто нова, за първа седмица я носеше в градината. Така и не се намери. И аз недоумявам колко трябва да си загубен, че да не видиш, че детето ти прибира вкъщи чужда дреха или колко да си нагъл, че и да я задържиш. Никой от групата не е социално слаб. Ако беше - халал да му е.

# 25 492
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Точно.Аз съм в раб.квартал, а сестра ми в Ман.ливади .Изчезна и яке от у- ще, а оня ден и чисто нов суичер от пред блока..За 5 минути..Не е до соц.слаби явно...

# 25 493
  • Мнения: 12 015
Портиер нямаме. Учителките и леличките уж разпитваха и колежките си, успокояваха ме, че пролетта като почнат да ги извеждат и ще го познаят, ама колко трябва да си нагъл да облечеш детето си с крадената дреха? Така и не се намери, вече две години минаха. Може би трябваше да вдигна врява при директорката, но не посмях да не нарочат детето, че то не е от тези дето се оплакват /децата от институция не са научени да търсят защита и да ги тормозят - свиват се и плачат, но не се оплакват, защото не очакват някой да ги защити/. Познавам майката на въпросното дете, дето уж му дали нашето болеро, не ми се струва такъв човек, а и нали най-напред нея трябваше да помолят да го донесе? А учителката, единствената, която онази сутрин видя болерото и каза, че ще се погрижи детето да го съблече като се стопли, подскочи като ужилена и отрече дрешката да е дадена на К. Грях, не грях, но подозирам именно нея /и тя имаше момиченце, което е по-малко, но пък моята е доста дребна/. Ако беше паднала зад шкафчето все за две години чистене щяха да я открият. За мен е целенасочено присвояване. Но нямам доказателство, само подозирам. Жалко. Не им прави чест.

# 25 494
  • Мнения: 7 325
Много грозна и недостойна постъпка от страна на персонала, но за жалост не всички хора с които се срещаме са добри и достойни. Сложи черта на случката, защото само ти се тормозиш, а този който я е откраднал не му пука. Детето ти тепърва ще носи все хубави дрехи и обувки.

# 25 495
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Скрит текст:
Портиер нямаме. Учителките и леличките уж разпитваха и колежките си, успокояваха ме, че пролетта като почнат да ги извеждат и ще го познаят, ама колко трябва да си нагъл да облечеш детето си с крадената дреха? Така и не се намери, вече две години минаха. Може би трябваше да вдигна врява при директорката, но не посмях да не нарочат детето, че то не е от тези дето се оплакват /
децата от институция не са научени да търсят защита и да ги тормозят - свиват се и плачат, но не се оплакват, защото не очакват някой да ги защити
Скрит текст:
/. Познавам майката на въпросното дете, дето уж му дали нашето болеро, не ми се струва такъв човек, а и нали най-напред нея трябваше да помолят да го донесе? А учителката, единствената, която онази сутрин видя болерото и каза, че ще се погрижи детето да го съблече като се стопли, подскочи като ужилена и отрече дрешката да е дадена на К. Грях, не грях, но подозирам именно нея /и тя имаше момиченце, което е по-малко, но пък моята е доста дребна/. Ако беше паднала зад шкафчето все за две години чистене щяха да я открият. За мен е целенасочено присвояване. Но нямам доказателство, само подозирам. Жалко. Не им прави чест.

заради това  Blush

Скрит текст:
наистина с най-добри чувства  Hug
Скрит текст:
ако имате снимка на болерото, или можете да обясните как изглежда Blush може да се изплете друго.
вие ще знаете, че е друго, но детето няма да знае и ще запълни празнотата.
аз плета горе-долу Blush но съм готова да опитам Peace

# 25 496
  • Мнения: 643
Като Ви чета за детските и направо Ви се радвам, че сте разминали само с по една дреха. Дъщеря ми в първа група и изчезнаха три пижами. Накрая стигнах до директорката и спряха да изчезват. Сега във втора отива един ден с червена гривна със златно кръстче на нея (мъничко). Госпожата и казала за спането да я свали и да я сложи в шкафчето. Е познайте беше ли там. Чудя се въобще защо я е накарала да я свали? Тя беше много стегната. После имат някакъв стол, на който му е излязла пружина и вече 5-ти панталон носи скъсан от него. Сега и затова ще ходя до директорката. Не си вземат забележка.

# 25 497
  • Мнения: 9 690
 Като сте почнали, синът ми се връща с минимум по веднъж на седмица със скъсан панталон.

# 25 498
  • Мнения: 7 325
Че си е ваша грешката да пускате детето със златна гривна в градината, ваша си е, ама това
Сега във втора отива един ден с червена гривна със златно кръстче на нея (мъничко). Госпожата и казала за спането да я свали и да я сложи в шкафчето.
уби змея. Направо си мисля, че госпожата има нещо общо с изчезването. Ако е искала да запази гривната щеше да я вземе и да ви я предаде когато си прибирате детето.

# 25 499
  • Мнения: 68 647
Четири долнища с дупки имаме от миналото лято. първо хвърлях и купувах нови, после ми писна и ги кърпех.
След като поставих въпроса нееднократно пред директоршата и госпожата, тази годината старата желязна пързалка я няма. На нейно място-нова пластмасова.

Едва ли е заради мен, но отново щях да се разправям заради желязната пързалка, защото има остри ръждясали ръбове, днес ще скъса панталон, другия ден-крак или ръка...

Общи условия

Активация на акаунт