Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 142
  • 680
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 898

В междучасията ще си пуснат някоя игричка на таблета, което с пълна сила правят и на телефоните си. По-големите влизат да хвърлят по едно око във фейсбука. Но и това вече е възможно през повечето телефони...


Затова като удари звънецът не са готови за час. Затова 10 минути  след началото на часа искат спешно да ходят до тоалетна. Междучасията си имат своето предназначение.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 300
Технологичните устройства и джаджи в училище трябва да са в помощ на учебния процес. Във втори клас таблетът определено е излишен. Чантите са с поносима тежина, на места дори част от чебниците стоят в училище.
Виж, в по-горните класове таблетът може да замести носенето на тежките учебниците.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 715

Затова като удари звънецът не са готови за час. Затова 10 минути  след началото на часа искат спешно да ходят до тоалетна. Междучасията си имат своето предназначение.

Дали ще играят на нечий телефон или ще тичат като луди по коридорите или из стаята, все тази. Винаги има някой, който се сеща да ходи до тоалетна по време на час. Особено в началното училища.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
С таблетите, както и с с някои видове телефони, си ги "мерят" родителите. Не виждам смисъл да се носи таблет, особено както чантите им тежат по осем-десет кила. Това дори не е телефон, че да кажеш, че просто е купен смартфон. На мен цялата работа с таблетите ми изглежда като "на гол тумбак читфе пищове".

# 19
  • Мнения: 924
Ето пример:
http://www.youtube.com/watch?v=6ew6qy_2PFM&feature=player_detailpage#t=1781
http://www.youtube.com/watch?v=LhaAGDF2T40
+ http://www.youtube.com/watch?v=Fkd9TWUtFm0
Нормално е децата да носят таблет/ iPad/ iPhone в училище....  Peace


Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 18:10 от missoni

# 20
  • Мнения: 924
С таблетите, както и с с някои видове телефони, си ги "мерят" родителите. Не виждам смисъл да се носи таблет, особено както чантите им тежат по осем-десет кила. Това дори не е телефон, че да кажеш, че просто е купен смартфон. На мен цялата работа с таблетите ми изглежда като "на гол тумбак читфе пищове".
....само българското общество възприема таблет/ iPad/ iPhone за скъпа вещ, която трябва да се пази и да се дава на определена възраст Shocked

# 21
  • Мнения: 108
А аз таблета го приемам като някакво недоносче - нито телефон, нито компютър. Няма добрите качества на компютрите и телефоните. Страшно нефункционална вещ и едно от последните неща, които бих използвала, за да се "меря" с другото родители.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Нормално е децата да носят таблет/ iPad/ iPhone в училище....  Peace

И целта е? За какво се използва тази вещ във втори клас?

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
С таблетите, както и с с някои видове телефони, си ги "мерят" родителите. Не виждам смисъл да се носи таблет, особено както чантите им тежат по осем-десет кила. Това дори не е телефон, че да кажеш, че просто е купен смартфон. На мен цялата работа с таблетите ми изглежда като "на гол тумбак читфе пищове".
....само българското общество възприема таблет/ iPad/ iPhone за скъпа вещ, която трябва да се пази и да се дава на определена възраст Shocked

Това е положението - бедни сме! Може ти да си от "богатите общества"!

# 24
  • Мнения: 924
С таблетите, както и с с някои видове телефони, си ги "мерят" родителите. Не виждам смисъл да се носи таблет, особено както чантите им тежат по осем-десет кила. Това дори не е телефон, че да кажеш, че просто е купен смартфон. На мен цялата работа с таблетите ми изглежда като "на гол тумбак читфе пищове".
....само българското общество възприема таблет/ iPad/ iPhone за скъпа вещ, която трябва да се пази и да се дава на определена възраст Shocked

Това е положението - бедни сме! Може ти да си от "богатите общества"!
не ме разбрахте....в Америка всички имат таблет/ iPad/ iPhone - в youtube 16 годишни момичета ги раздават за Коледа и за мен е нормално Peace
Не трябва да се доказва пред останалите, защото винаги ще има някое дете с по-нов модел и т.н
+ има полза от таблет- може да чете книги/списания, играе игри, търси в google, гледа филми, слуша музика.... да си говори с приятели или да споделя в instagram и родителя може да разбере какво прави (без да се казва на детето, родителите могат да разберат интересите му....и много други неща)


http://www.youtube.com/watch?v=uEdRLlqdgA4

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
+ има полза от таблет- може да чете книги/списания, играе игри, търси в google, гледа филми, слуша музика.... да си говори с приятели или да споделя в instagram и родителя може да разбере какво прави (без да се казва на детето, родителите могат да разберат интересите му....и много други неща)[/b]
...
Това не трябва да става в училище, обаче.
А вкъщи това може да стане от нормален компютър.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
О, на 8-годишните им е жизненоважно да са в постоянна връзка, да търсят, да гледат филми, да играят на таблетите си... в училище! Кое е това жизненоважно нещо в училище за едно дете на 8 години, че да му е нужен точно таблет?
Досега учителите прибираха телефони, сега ще започнат да прибират и таблети, защото децата ще се разсейват в час.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Не, не е нормално и не, не бих купила на осемгодишната си дъщеря таблет или "поне айфон"  Stop  Naughty Имаме таблет вкъщи, последното нещо, което бих позволила, е да се носи в училище! Не и във втори клас! Има някакви напъни от нейна страна да получи телефон с тъч скрийн, няма да я огрее скоро със сигурност! Има 2-3 деца в целия клас с тъч скрийн телефони, никой няма "поне айфон", не се носят таблети!

# 28
  • Мнения: 5 259
....само българското общество възприема таблет/ iPad/ iPhone за скъпа вещ, която трябва да се пази и да се дава на определена възраст Shocked
Глупости! В Европа смяташ, че от втори клас до един са са таблети на училище ли?  Laughing Дрън-дрън!

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би само в България, някои си мислят, че играчките са подходящи за училище.

Общи условия

Активация на акаунт