Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 130
  • 680
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Обмисляхме да купим на детето та лет за Коледа, но в крайна сметка размислихме. Това обаче стана повод за велика драма. Всичките му съученици си имали таблети или поне айфон и си ги носели в училище, а той нямало какво да прави в междучасията. Става дума за деца във втори клас   newsm78
За мен това не е нормално. Дори да ми бяхме взели таблет изобщо нямаше да му даваме да го носи на училище. Нали може да изяде боя и да му го откраднат някъде. А и не е ли по-нормалко да си играят на нещо друго тези деца юоне в училище? Какви таблети, какви айфони!?!

# 1
  • Мнения: 108
Казвам си мнението като ученичка. Смешно е, няма друга дума с която да го опиша. Смешно е за дете във 2 клас, смешно си остава и като го наблюдавам при съученичките ми във 12ти. Отделно ако стане нещо /да не чува дяволът/, то детето ще си създаде излишни тревоги и могат да се получат доста гадни ситуации. Изпитала съм го на мой гръб с една Моторола T2288. Вземете му таблет, но нека го ползва вкъщи.

# 2
  • Мнения: 5
Честно казано не го разбирам това с таблетите и телефоните с които пращат децата на училище и то деца в 2-3-4 или дори 5-ти клас.

Въпреки, че по принцип съм израсъл с технологии от този тип и често прекарвам над 90% от деня си в работа с компютър и телефон, но съм склонен да се съглася и с двете. Дете на тази възраст нито осъзнава колко всъщност струва подобен род устройство на родителите, че да го пази и по-важното е една доста добра причина да му се случи нещо, просто заради една технологична джаджа.

Все още е радно да се сблъскам с този казус, но и аз смятам, че по-добре такова устройство да си се ползва вкъщи или на места където има някакъв родителски контрол. Всички сме чували и виждали по новините за колко по-дребни неща стават белите. Аз не бих рискувал за 1000 лв. да ми пребият детето някъде.

В този ред на мисли, наистина мисля, че е най-добре да му подарите на детето таблет, щом толкова иска, но да не му давате да го носи на училище и да се опитате да му обясните каква е причината за това, въпреки, че едва ли малкото му детско мозъче, ще е съгласно с аргументите ви Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 171
Голямата ми дъщеря ползва мини айпад в училище, като част от учебния процес. През междучасията им е забранено да го ползват. Забранено е да ползват и други таблети или телефони. След училище може да ги ползват на територията на училището.

Аз бих купила таблет и бих го държала вкъщи.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А моята дъщеря си носи книжки за междучасията. И тя е във втори клас.
И това се приема от останалите за напълно нормално.
Вкъщи си има компютър(лаптоп), ако ѝ е необходимо за нещо.
Не ми е искала таблет, не ѝ е необходим.
Доволна съм от изградените ѝ приоритети.

Аз доколкото разбирам тук, детето иска, защото другите имат и носят.

# 5
  • Мнения: 12 666
Едно време имах 12цветна химикалка - за нищо не ми служеше, беше много неудобна за писане, ама каква завист предизвикваше.

# 6
  • Мнения: 187
Всичките му съученици си имали таблети или поне айфон и си ги носели в училище

Това не го вярвам Peace
Освен ако децата не са в частно училище, но дори и там не всички второкласници са с подобни джаджи.

# 7
  • Мнения: 8 242
Синът ми е 2 клас и има таблет почти от година. Не ми е и през ум минавало да го пусна с него на у-ще.
Не ми е казвал някое от децата да носи такъв също.
Някои имат телефони с тъчскрийн (не са много в техния клас поне, за другите не знам).
Виждала съм да си носят PSP-та и разни електронни игри. Друга техника все още не  Crazy

# 8
  • Мнения: 5 259
Освен ако децата не са в частно училище, но дори и там не всички второкласници са с подобни джаджи.
Точно в частните училища няма да видиш дете с таблет във втори клас. Там и телефони често не разрешават. Показността е в пъти по-малка.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Родител, който разрешава да се носи такава вещ в училище, го прави точно с цел показност.
Аз не виждам някаква разумна причина.

А съученици с такива приоритети не са за предпочитане.
Бих се замислила в тази посока, ако наистина всички деца са с такива играчки за междучасията.

# 10
  • Мнения: 187
Освен ако децата не са в частно училище, но дори и там не всички второкласници са с подобни джаджи.
Точно в частните училища няма да видиш дете с таблет във втори клас. Там и телефони често не разрешават. Показността е в пъти по-малка.

Виждала съм, но както и да е. Зависи от училището и правилата там.
Дори и да имат, не мисля, че таблетите трябва да се носят в училището. Да си ги ползват вкъщи да.

# 11
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Зависи какво се разбира под "нормално". Ако се съди по количеството
таблети и смартфони, с които се запълват малки и големи междучасия-
вече е нормално.

Дали смятаме, че е добре? Във форума едва ли ще срещне подкрепа
и ще се чуят положителни мнение за таблетите в училище. Аз не одо-
брявам. Затова и детето ми няма таблет. А и да заима някой ден - ня-
ма да го носи в училище.


# 12
  • Мнения: 2 898
На въпроса - не е нормално. Да не говорим за второкласник. Имам две деца в класа, които си позволиха да носят. Оказа се, че родителите не знаеха.

# 13
  • Мнения: 14
Мисля не е нормално. Какво толкова ще прави с него през междучасията. Най-много да пострада и да му го вземат. Да си го ползва в къщи-да;за да не му изграждате комплекси все пак. Но от излишна показност едва ли има нужда.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
То преди време се считаше за ненормално да се носят смартфони в училище, но вече това на никого не прави впечатление. И какво като занесе таблет в училище? Моето дете го носи 3 дена, след което й писна да го мъкне. Сега си стои вкъщи. А и не е задължително на второкласник да се купува таблет за 1000 лв. при положение, че има и за по 100-150. Идеални са за тази възраст.
В междучасията ще си пуснат някоя игричка на таблета, което с пълна сила правят и на телефоните си. По-големите влизат да хвърлят по едно око във фейсбука. Но и това вече е възможно през повечето телефони...
Така че не знам дали е нормално, но пък и не виждам нищо нередно и чак толкова странно или скандално.

Общи условия

Активация на акаунт