Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 248
  • 890
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 10 698
Ninasim, още ли не си се обадила на Начев, несериозно е да разпитваш по форуми, ТСХ ти е много високо.

Иначе на мен ми влияе екстра, бях на доза 100, вече съм на 75.

# 541
  • Мнения: 29
Здравейте, пуснах си хормони понеже на една снимка ми се стори, че врата ми е подут.
 ТSH 39.100 ref 0.27-4.20
 FT4 8.38 ref 12-22
 TAT 592 ref < 115
 MAT 461 ref <34
Направо съм шах. Минал ли е някой през това, да сподели.
Все още кърмя активно, бебето ми е на 7 месеца и 11 дни ,а имам проблем с щитовидната. Преди раждането съм нямала проблеми с ЩЖ.
Как влияе кърменто на житовидната жлеза, някой знае ли?
След празниците мисля да посетя ендокринолог.
Поздрави, Нина

Здравей,Нина

Имаш автоимунен тиреоидит-хипотиреоидна фаза.Лекува се с 1 хапченце на ден след първото кърмене за деня.Изобщо не пречи,напротив,за да имаш кърма и всичко да е наред,трябва час по-скоро да започнеш лечение.
Тези болести при някои жени се отключват след бременността.Може да си изкарала постпартален тиреоидит,да не си разбрала и сега да се е стигнало до това.Не се тревожи,не е страшно,просто ще си пиеш заместителните хапченца и ще си една щастлива мама.

# 542
  • Мнения: 12
Здравейте!

Аз съм майка с над 3 години вече кърмачески стаж и се опитвам да помогна на близка приятелка, която роди на 16.04 със секцио второто си дете в Плевен. Първото изобщо не е кърмено. Сега полагаме усилия с майката да кърми, но не съм сигурна с обясненията си по телефона, дали й помагам напълно. Бебето засуква стабилно, уж позата е правилна, поне се съобразява с обясненията ми по телефона, нооооо казва, че гърдите и зърната й са много чувствителни - по принцип и сега е нетърпимо. Уж ареолата е в устата на бебето, уж се опитва зърното да попадне дълбоко към гътлото на бебето, но казва, че болката я удря в мозъка. Болка едновременно в зърната, целите гърди, усеща каналите и целия процес, но го описва единствено като силна и нетърпима болка, а не осезаемост или чувствителност.

Конктретните ми въпроси:
1. Има ли вероятност да е наистина с особена свръхчувствителност и тази болка при кърмене да идва от особената природа на майката, а да не е от поза, захапване, къса юздичка и др.?

2. Имате ли предложение за справяне с такава болка, ако имате случаи на такива по принцип свръхчувствителни зърна и много реактивно на докосване и болка тяло?


Тя е на път да се откаже, макад ефективно да е опитала 1-2 пъти. Споделя, че е абсолютно нетърпимо за нея. А бебето, макар хранено с шише 2-3 дни, търси гърдата, засуква силно и показва явно желание и готовност да суче. Моля, да й помогнем!

Благодаря предварително!
Светли празници!

Благодаря предварително за помощта! Светли празници!

# 543
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Нямам опит с кърменето, но ще споделя как е при мен. Моите зърна също са много чувстивтелни, въпреки че вече се кърмим повече от месец, все още усещам болка при засукване, а съм сигурна, че бебето засуква добре. Боли ме понякога и ореолата при по-продължитлено сукане. Мисля, че се дължи на чувстителните ми зърна, защото и без да съм бременна и кърмачка, ми се е случвало да ме болят зърната при студ и опиране в някаква неприятна материя, например. В началото болката наистина беше доста по-силна, но стисках зъби и сега е за секунди, докато засуче беба. Според мен да не се отказва, ще загрубеят, просто им трябва повече време.

# 544
  • София
  • Мнения: 10 698
Да това за болката си е до .... мен все още при засукване на лявата гърда ме боли зърното, не колкото в началото,но ме боли.. в началото беше страшна болка, виех...

SeaAngel единственото за което се сещам е да пробва със силиконови зърна и търпение,голямо търпение, нещата ще се поуспокоят...мазане и с кремче Лансинох също, след кърмене да оставя гърдата да диша- да не слага блуза или сутиен веднага,нека подиша зърното..даже да не слага никакъв сутиен,нека нищо не притиска гърдата известно време.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Момичета мога ли да ям агнешко? newsm78

# 546
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета мога ли да ям агнешко? newsm78

Освен ако ти самата си с непоносимост към агнешкото не би трябвало да е проблем. Simple Smile Peace

Последна редакция: нд, 20 апр 2014, 14:04 от Нощни очи

# 547
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Момичета мога ли да ям агнешко? newsm78

Ако ти се яде, яж Simple Smile

# 548
  • Мнения: 271
агнешкото не е вредно. аз ядох днес от него. разбира се, не бива да се преяжда.

# 549
  • София
  • Мнения: 10 698
Цитат
Витамин B6
Специалистите препоръчват кърмещите жени да приемат от него по 2 мг на ден. Той също може да се приема като хранителна добавка, а се съдържа в големи количества и в ядките, чесъна, дивият лук, гъбите, целината, агнешкото

# 550
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Колко хранения на ден, хипотетично, трябва да има почти 3-месечно кърмаче ?

# 551
  • Мнения: 836
Колко хранения на ден, хипотетично, трябва да има почти 3-месечно кърмаче ?


Колкото му се яде. Моята сучеше през час и половина до 3-ти месец включително. После изведнъж сама разреди. Чак ми се струваше, че много рядко се храни  Laughing

# 552
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Колко хранения на ден, хипотетично, трябва да има почти 3-месечно кърмаче ?

Колкото му се яде.

Това е ясно. Аз питам чисто хипотетично.

# 553
  • Мнения: 836
Ами аз се опитвам да обясня, че няма чисто хипотетично. Някои ядът по повече, но по на рядко. Други на обратно. Какво ще се промени ако някой ти каже, че "трябва" да яде 6-7 пъти, а твоето яде 10?

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Въпроса го задавам от името на снаха ми, тъй като няма възможност до пише тук.Трябва ли да редува гърдите при всяко хранене, или бебето трябва да сучи и от двете гърди задължително на едно хранене. Не се изцежда и не може да прецени дали е останало мляко след хранене. Предполага ,че може да се е нахранил само от едната, но все пак предлага и другата.

Общи условия

Активация на акаунт