Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 265
  • 890
  •   1
Отговори
# 570
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Те са едни големи налепи по устата, приличат на тъничка бяла полу-прозрачна ципа. Трудно би ги пропуснала. Когато ги обереш с пръст се махат, после пак се появяват.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Те са едни големи налепи по устата, приличат на тъничка бяла полу-прозрачна ципа. Трудно би ги пропуснала. Когато ги обереш с пръст се махат, после пак се появяват.
Пак ще проверя.
Май се навивам да я заведа на лекар.
Преди седмица цъкаше докато се хранеше, сега почти не.
Но почти всичко което Духи спомена е налице - бунтува се щом я наклоня за хранене (в повечето случаи), цъкаше (до преди седмица), пръцкаше (но имаше период с разреждане на изхожданията). В тази връзка може ли да има аромат пръцкането на кърмачето? (дано не се стори прекалено смешен въпроса ми)

Пробвах биологична поза, но нещо не се получи.
Дали не е голяма за такава, или пък бюстът ми не е "подходящ".
Най-склонна съм да вярвам, че аз не я поставям правилно.

# 572
  • Мнения: 8 242
Те са едни големи налепи по устата, приличат на тъничка бяла полу-прозрачна ципа. Трудно би ги пропуснала. Когато ги обереш с пръст се махат, после пак се появяват.
Пак ще проверя.
Май се навивам да я заведа на лекар.
Преди седмица цъкаше докато се хранеше, сега почти не.
Но почти всичко което Духи спомена е налице - бунтува се щом я наклоня за хранене (в повечето случаи), цъкаше (до преди седмица), пръцкаше (но имаше период с разреждане на изхожданията). В тази връзка може ли да има аромат пръцкането на кърмачето? (дано не се стори прекалено смешен въпроса ми)

Пробвах биологична поза, но нещо не се получи.
Дали не е голяма за такава, или пък бюстът ми не е "подходящ".
Най-склонна съм да вярвам, че аз не я поставям правилно.
Отзад напред Simple Smile Бюстът ти е съвсем подходящ Simple Smile Simple Smile
Пръцкането си мирише и още как  Laughing
Бунтуването е от възрастта - тамън е започнала да се осъзнава и вече яденето й е скучно само по себе си Simple Smile Simple Smile Пробвай да разнообразиш позите, звуците, движенията дори Simple Smile Или пробвай на тихо и тъмно - различните бебоци харесват различни тарикатлъци.
Млечницата се вижда чудесно и без да я гледа док - още повече на теб ще ти позволи много повече да й ровиш в устата, отколкото на някой непознат. Пусни един Гугъл за снимки - да видиш що е то.. Но съм 100% че няма такова нещо при вас  Hug

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Дихи,
Надушвам че си права.
Бърках, рових идеално и е устенцето.
Понякога докато се бунтува, обръща глава на другата стеана към телевизора и млъква. Ходим да се храним на задушевно в спалнята. В повечето случаи, ако не ще в поза люлка полягваме или дори я хряня права и я люшкам /поне докато и дойде апетита с яденето/.
Надявам се да я усетя и да намеря подходящата поза.

Струята става много силна след петото засукване. Физически усещам че слиза стремглаво надолу и в двете гърди, понякога се задавя, по-често пуска гърдата и продукцията ни залива със страшна сила.

Започнах упорито да предлагам и залъгалка /дано не ме съдите/ но много често не може да се приспи, понякога се кълчи и разходката си става изпитание.

# 574
  • Мнения: 836
Здравейте, усещам, че настивам. Вечер гърлото ме дразни. С какво да пресека настинката в зародиш? В  къщи имам Осцилококцинум. Той май беше съвместим  newsm78   Ако имате други идеи, моля  Praynig   За сега само ям мед  Simple Smile

# 575
  • Варна
  • Мнения: 72
На мен това ми помогна страшно много , ако искаш пробвай .
Съвместимо е с кърменето

Скрит текст:
[/Осцилококциум сутрин обед и вечер , под езика , като преди това около 30 - 60 мин. не трябва да си 
яла и пила .Ако имаш течаща бистра течност от носа клеева тинктура 5 капки разредена в около 10 мл . вода , по 2-3 капки във всяка ноздра 3-ти на ден .Гаргара със същата течност .Мен това ме пресече за 1 ден spoiler]

# 576
  • Мнения: 836
На мен това ми помогна страшно много , ако искаш пробвай .
Съвместимо е с кърменето

Скрит текст:
[/Осцилококциум сутрин обед и вечер , под езика , като преди това около 30 - 60 мин. не трябва да си 
яла и пила .Ако имаш течаща бистра течност от носа клеева тинктура 5 капки разредена в около 10 мл . вода , по 2-3 капки във всяка ноздра 3-ти на ден .Гаргара със същата течност .Мен това ме пресече за 1 ден spoiler]
  bouquet

# 577
  • Мнения: 82
Здравейте, момичета:)
Дано пиша на  правилното място:)! С явно някакви гъбички съм по палците на краката, съдейки по вида на ноктите и ровейки в нета. Скоро ще намеря време с бебо за доктор, но ако имате опит/идеи за съвместими с кърменето препарати локални за третиране на заразените нокти, ще съм Ви безкрайно благодарна:))
  bouquet

# 578
  • Мнения: 3 846
Момичета, помагайте, моля Praynig
Много е болезнена лявата гърда - не мога да я пипна, опитах се да кърмя малко бебето, но го преместих на другата. Болката е като схващане, все едно нещо придърпва вътре, болезнено и зърното. Интересно, че не цялата е болезнена, а само отгоре и от вътрешната страна..дали добре обясних, че да ме разберете , че и да ми помогнете , не знам, освен това има леко втвърдяване на мястото където боли...дали е запушване?
Четох че лецитин помага - ако е така, как се приема?
Миналата седмица имах блистер на тази гърда, който махнах, после беше добре всичко, макар и леко болезнено мястото. Но сега е нетърпимо, чак като се движа боли...
Да се допиша - възможно ли е от механично увреждане? Бебчо спинка върху мен преди това и като станахме усетих тази болка доста рязко. Освен това като се преобличаме ме посритва от време на време точно там.

# 579
  • Мнения: 8 242
Точно е запушване.
Може да е причинено от натиск, да.
Лецитин *4 за 2-3 дни + зеле + компреси + масажи + цедене/сучене. Боли да Sad

# 580
  • Мнения: 3 846
duhi_puhi, благодаря  bouquet
действам по тази схема и вече усещам подобрение Peace

# 581
  • Мнения: 37
Здравейте,

надявам се, че няма прозвучи глупаво, но си имам моите притеснения относно кърмето и ми се иска съвет от вас. Бебенцето ми е на вече почти месец (роди се доста по-рано). Първите дни не ми даваха да го храня беше в кувиоз и аз се цедях, успявах да изцедя по 80мл и струята беше доста силна. Откакто сме вкъщи и се кърмим имам чувството, че кърмата ми стана много по-малко. Не мога да изцедя повече от 30мл, храним се като цяло на поискване, но се опитвам да следя някакви равни интервали. Моята сладурана може да суче по 40мин и повече. В началото беше много ленива и почти спеше, сега е по-жива, но храненето ни може да трае и час. Притеснявам се дали се храни достатъчно. Опитвам се да я меря (без специална везна и ако много мърда резултата е оклончив), изяжда по около 30-40мл. Но на мен ми се струва много малко за нейната възраст и съответно е гладна през час. Купих мляко да я дохранвам, но гледам да го избягвам (около 1-2 пъти на ден, само ако е  много неспокойна). Надявах се както пишете кърмата да се нормализира от храненията - търсенето и предлагането, но нямам усещането, че това се случва. Мога ли аз допълнително да засиля нещата?

Благодаря предварително за търпението да ме изчетете и да отговорите!

# 582
  • Мнения: 3 846
Може ли още един въпрос: относно лецитина - дано всичко се нормализира и бучката се поразмине, но след ударните дози продължавам ли да го вземам профилактично и колко време? Може ли да навреди нещо на бебчо?

# 583
  • Мнения: 8 242
Може ли още един въпрос: относно лецитина - дано всичко се нормализира и бучката се поразмине, но след ударните дози продължавам ли да го вземам профилактично и колко време? Може ли да навреди нещо на бебчо?
Не може да навреди. Можеш профилактично по 1 колкото дълго искаш Simple Smile

# 584
  • Мнения: 3 846
Може ли още един въпрос: относно лецитина - дано всичко се нормализира и бучката се поразмине, но след ударните дози продължавам ли да го вземам профилактично и колко време? Може ли да навреди нещо на бебчо?
Не може да навреди. Можеш профилактично по 1 колкото дълго искаш Simple Smile
Peace благодаря

Общи условия

Активация на акаунт