Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 271
  • 890
  •   1
Отговори
# 825
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Нощни очи, благодаря за отговора. Пробвахме няколко пъти да си спи в нейното креватче, което е залепено за нашето, но в съня си, без да си отваря очите, се обръща към мен и започва да търси гърдата. Щом не я открие, започва да плаче.

# 826
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи, благодаря за отговора. Пробвахме няколко пъти да си спи в нейното креватче, което е залепено за нашето, но в съня си, без да си отваря очите, се обръща към мен и започва да търси гърдата. Щом не я открие, започва да плаче.

Може би наистина си ѝ е рано все още.  Rolling Eyes Освен да изчакаш още няколко седмици и да опиташ пак нещо и така от време на време да пробваш по нещо дали ще проработи.

Напомняй си, че и това ще отмине! Дано сокор да намерите начин за спане, който да е удобен и на теб!   bouquet Hug

# 827
  • UK
  • Мнения: 4 309
Искам и аз да си изплача мъката накрая, защото съм отчаяна.

Драмата ми започва всеки месец няколко дни преди цикъл и завършва една седмица след като приключи - грубо по 2 седмици в месец. Кърмата намалява доста осезаемо, беба започва да отказва да суче, дразни се от слабата струя, суче съвсем по малко, колкото да не е без хич, само когато спи или се приспива, по няколко глътки през другото време. Спира да качва, спира да ака, пропуска доста дни, спира да пишка (т.е, пишка минимално) и така в продължение на две седмици. Мъча се да я лъжа, да я мамя, будя я по 100 пъти нощем, последно се опитвам да давам АМ, не иска, вода минимално, след последния път захраних с идеята, че съвсем гладна поне няма да стои. Дърпа се от гърдата, сърди се като предлагам и това е.
Сега нещата се усложниха, защото захранването вместо да изпише вежди... засища се повече с пюрето и по-малко суче, запича се много въпреки че наблягам на круши и сливи и вече не мога да я държа по една седмица без да ака, защото не е само на кърма и може да стане лошо. Всеки месец от втори насам сме така.
При сина ми също много намаляваше кърмата по време на цикъл, но не преди и след и при него ефектът беше обратния - залепяше се за мен денонощно и така компенсираше, тя обратно. Държи се като гладна, спи леко, по малко, буди се често, кисела е по цял ден, често реве по много, но хапва по няколко глътки в следващите поне 2 часа отказва да види гърда.
Говорила съм с консултант, вкусът на кърмата се променяла по време на цикъл, да не се отказвам, правя всичко каквото трябва, цедя, мъча се давам с шише, с лъжички, спринцовки и т.н. се дави и повръща, както и да е. Би трябвало да предлагам гърда по-често, за да стимулирам, но тя така упорито отказва, че ме е страх да настоявам по-често да не я отблъсна съвсем. Жал ми е вече за детето, по половин месец тя стои откровено гладна, въпреки че през другата половина наваксва и реално дебелее зверски.
Конкретният ми въпрос е как да я науча да пие АМ? Как да организирам кърменето, даването на изцедена кърма, даването на пюретата и даването на АМ така че да продължа да я кърмя, да си хапне от пюретата каквото трябва и да я дохранвам с АМ, така че да не стои гладна и да започне да пишка и да ака, защото сериозно се притеснявам за здравето й в тези жеги. Приемам и всякакви други идеи и съвети. Но твърдо съм решила да пие и друго мляко вместо да стои само на кърма, но гладна.
С шише горе-долу мисля, че се справя, защото като види зор навън и пие вода от него по няколко глътки (вкъщи давам с чаша). Пюрета - засега яде зеленчуково към 12-13ч. около 40 г. и плодово пак толкова към 17-18 ч. Вода пие много малко, 4-5 пъти на ден по 2-3 глътки, което в милилитри е нищожно количество. Пробвах да й дам сок от круша (сварен, бутилка на Хип, не прясно изцеден) вместо вода заради запека, не пи изобщо от него. Пиша тук, защото ми се струва, че в темите за бебета на АМ няма да са много наясно как се минава от кърма на АМ и твърда храна на тази възраст, там повечето са на АМ или смесено от по-малки.
Дълго стана Blush    

# 828
  • Мнения: 105
 dejie ,  а колко е голямо детенцето?

# 829
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Нощни очи, благодаря за отговора. Пробвахме няколко пъти да си спи в нейното креватче, което е залепено за нашето, но в съня си, без да си отваря очите, се обръща към мен и започва да търси гърдата. Щом не я открие, започва да плаче.

Може би наистина си ѝ е рано все още.  Rolling Eyes Освен да изчакаш още няколко седмици и да опиташ пак нещо и така от време на време да пробваш по нещо дали ще проработи.

Напомняй си, че и това ще отмине! Дано сокор да намерите начин за спане, който да е удобен и на теб!   bouquet Hug

Ами не съм сигурна дали ще мога да издържа. Колкото и глупаво да звучи в главата ми навлиза мисълта за спиране на кърмата и отбиване на бебката. Отново й махам дневните хранения и ще се опитам да махна и тези нощни сучения, защото са много на често и просто не ми е приятно вече  Sad А изгледи скоро тя сама да се откаже, не виждам. Ще мисля какво ще правим. Благодаря ти още веднъж за отделеното време  Hug

# 830
  • UK
  • Мнения: 4 309
dejie ,  а колко е голямо детенцето?
На 6 мес. 7 дни е.

# 831
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Здравейте!
Нормално ли е при пълнене на гърдата да имам ужасни болки, ама не преувеличавам - наистина са много гадни. Място не мога да си намеря от болка. И това е само понякога, само в едната гърда.

# 832
  • Мнения: 436
dejie напълно те разбирам с този тъп цикъл. За изключение този месец не намерих разлика в количеството кърма,но и той много малко и рядко яде денем в тези жеги.
 Ако малката ти мрънка и от жегата може са я разхлаждаш с една лека баня. Аз бих правила така,но Алекс е с АД и трябва да внимавам.
 Защо не предлагаш първо АМ, а после да дохранваш с твърда храна.Ако все още й е непривичен вкуса на АМ. Пробвай я като е спокойна,напр. едно от нощните й хранения, докато свикне и си я кърми когато иска,пък ти се изцеждай са се стимулираш.
Надявам се да не съм била много объркана в обяснението си, но малкия мрънка,пък ти много пъти си ми помагала със съвети  Simple Smile
Успех и скорошни резултати  Hug

# 833
  • София
  • Мнения: 10 703
Яжке аз съм имала такива болки,че и сега от време на време при пълнене, в лявата основно.

# 834
  • Варна
  • Мнения: 1 805
dejie, аз така се замислих по вашия случай. Не знам кога си захранила, но ако говорим по правилата на захранването от 6м, то тогава трябва да имаш едно твърдо хранене на обяд в продължение на 1 месец. Може да пробваш да се цедиш яко в тези 2 седмици, когато кърмата е ОК и да замразяваш сериозни количества, за зор заман. Организацията, аз си я представям по следния начин (часовете са примерни):

1. сутрин рано в 6:00 като се събуди - кърмене, защото гърдите са пълни
2. към 9:00 кърмене + изцедена кърма
3.към 12:00 - твърдо хранене (за предпочитане незапичаща каша, може да помогне с наддаването). Тук може да заместиш хранене или да добавиш кърмене + изцедена кърма.
4. кърмене + плодово пюре  (защото сте го въвели, а според мен 17-18ч е малко късно за твърдо хранене при такова малко бебе. Това, горе долу, е час за вечеря при въвеждане на вечеря към 11м, но ти си знаеш)
5. към 18:00 кърмене + изцедена кърма
6. към 21:00 - шише с АМ, защото е засищащо и има голяма вероятност да си спинка цяла нощ
7. Ако се събужда посред нощ - яко кърмене за стимулация на пролактина, дори и да изглежда като загубена кауза

Искрено ти желая успех! Бебката заслужава.

# 835
  • Мнения: 554
dejie, все едно пишеш за моята бебка, като изключим твърдата храна  Grinning

За отказа от АМ - какво АМ даваш? Пробвала ли си и други марки?
На мен ми се наложи да преустановя кърменето за две седмици,  защото имах да чистя млечни, които бях приела и отключиха атопичен дерматит. През това време трябваше да давам АМ, но моята девойка на мен ми отказа фризолак и нан, само аптамила си го ядеше Peace

Да не би просто на не и харесва това, което даваш?

# 836
  • UK
  • Мнения: 4 309
Благодаря за помощта, момичета!   bouquet
тонито, опитах тази нощ да и бутна шишето просто да видя дали ще мине номера, размрънка се ужасно. Тя се буди по 2-3 пъти нощем, но реално хапва съвсем малко, от едната гърда само и се унася и сумарно не знам колко изяжда. Мисля, че проблемът е комплексен, и млякото, и шишето и биберона, които доскоро не беше виждала. Трудно и е да свикне, опитвам да и давам по малко вода с шишето и взе да схваща как става номера. Днес за първи път прие кърма от шише, от баща си, наложио ми се малко по-дълго време да съм навън без нея и оставих около 30 мл, мрънкала е, но ги е изпила. За първи път пие кърма от шише, явно е била много гладна. Отчитам го като успех.
Цедя след всяко хранене, тя все още си хапва по съвсем малко на кърмене, цедя след нея около 30-40 мл и ги пробутвам, когато и както мога, сега на обяд ги смесих с пюрето.

Maybelline, захраних на 5 и половина, но понеже положението със запека рязко се влоши реших бързо-бързо да въведа и плодови пюрета на второ (нали не се води основно, а междинно хранене), за да помогне, въртя засега само слива и круша. Знам, че е късно 18 ч, опитвам се така да организирам нещата, че двамата с баткото да хапват по едно и също време, защото ако се разминават с яденето не трябва да излизаме по цял ден, само да стоим вкъщи и да се редуват с храната. На обяд обядваме тримата, следобяд пак, но може би плодовото ще го преместя сутринта към 10, а обядът към 13-14 ч. тя и без това става рано, към 6 ч.

Elefteria, миналия месец пробвах с Бейбилав, не ми хареса, този месец купих Аптамил и мисля да съм твърда. Днес пак пишка много малко, моля и се по много и с какво ли не я занимавам, само и само да посуче малко, сука добре само на заспиване. Пелените пак са почти празни, вода пие малко, пишка много малко, днес отново изака едно малко като бадем топче и то след като вчера пи Дуфалак, отново.  Tired Течностите не и достигат, а освен всичко друго и се поти много.

# 837
  • Мнения: 8 242
dejie, описваш дъщеря ми преди 2 години. По същия начин се държеше, не искаше да яде (буквално), памперсите бяха сухи, отказваше всичко.
Хранила съм я с капкомер и спринцовка 1/2 година.. по-късно и с лъжичка...  и се цедих + което изяде от гърда до 1г. 3м.
Твърда храна яде по същия начин - като врабче.
Вече спрях да й се тормозя - яде колкото иска - което обикновено е около 100 мл/гр. макс. на хранене. Може и цял ден да не се сети да яде.
АМ не съм предлагала - опитах веднъж, 30 мл. изпи, после цяла нощ повръща и дриска... имаше кърма, но тя не искаше да пие - т.е. проблемите бяха с количеството, а не с "какво"..
Ходихме по какви ли не доктори - всичко му беше ОК на бебето според тях.
Но на мен какво ми костваше да я нахраня аз си знам  Hug

Оправия няма ... ако й е такъв модела, не се надявай на чудеса и АМ да даваш. По-скоро цеди и дохранвай с лъжичка.

За протокола - още суче, повече отколкото като бебе всъщност  Crazy

# 838
  • Мнения: 105
Благодаря за помощта, момичета!   bouquet
тонито, опитах тази нощ да и бутна шишето просто да видя дали ще мине номера, размрънка се ужасно. Тя се буди по 2-3 пъти нощем, но реално хапва съвсем малко, от едната гърда само и се унася и сумарно не знам колко изяжда. Мисля, че проблемът е комплексен, и млякото, и шишето и биберона, които доскоро не беше виждала. Трудно и е да свикне, опитвам да и давам по малко вода с шишето и взе да схваща как става номера. Днес за първи път прие кърма от шише, от баща си, наложио ми се малко по-дълго време да съм навън без нея и оставих около 30 мл, мрънкала е, но ги е изпила. За първи път пие кърма от шише, явно е била много гладна. Отчитам го като успех.
Цедя след всяко хранене, тя все още си хапва по съвсем малко на кърмене, цедя след нея около 30-40 мл и ги пробутвам, когато и както мога, сега на обяд ги смесих с пюрето.

Maybelline, захраних на 5 и половина, но понеже положението със запека рязко се влоши реших бързо-бързо да въведа и плодови пюрета на второ (нали не се води основно, а междинно хранене), за да помогне, въртя засега само слива и круша. Знам, че е късно 18 ч, опитвам се така да организирам нещата, че двамата с баткото да хапват по едно и също време, защото ако се разминават с яденето не трябва да излизаме по цял ден, само да стоим вкъщи и да се редуват с храната. На обяд обядваме тримата, следобяд пак, но може би плодовото ще го преместя сутринта към 10, а обядът към 13-14 ч. тя и без това става рано, към 6 ч.

Elefteria, миналия месец пробвах с Бейбилав, не ми хареса, този месец купих Аптамил и мисля да съм твърда. Днес пак пишка много малко, моля и се по много и с какво ли не я занимавам, само и само да посуче малко, сука добре само на заспиване. Пелените пак са почти празни, вода пие малко, пишка много малко, днес отново изака едно малко като бадем топче и то след като вчера пи Дуфалак, отново.  Tired Течностите не и достигат, а освен всичко друго и се поти много.

По въпроса с кърменето не съм въобще спец,тук има много повече и по-добре запознати от мен.Аз имах късмета при мен нещата да се получат инстинктивно.Но опитвала ли си по време на кризата,през тези 2 седмици,да стоите с малката на гърда - във слинг примерно?
Моето момченце също не пие вода.Той е малък още и е само на кърма,но понеже му давам едни хомеопатични хапченца,се налага да ги разтварям в лъжичка с малко вода.И установих,че охотно приема с лъжичката. А да не би проблемът да е,че не харесва формата и материала на биберона?Опитвала ли си да смениш силиконов с каучуков и да експериментираш с формата - примерно каучуков с физиологична форма,за да се доближава най-много до зърното.Също една дружка успя да накара нейното човече да пие вода(на 7 месеца) като му я затопляше леко,за да се доближава до температурата на кърмата.

# 839
  • UK
  • Мнения: 4 309
duhi_puhi , тя уж до скоро ядеше и то по много, качва по много, дебеличка е, всички ми се смеят като кажа, че не иска да яде, пък толкова дебела. Според педиатъра също няма проблем, щом за месеца си качва добре, за последния месец е качила 500 г. Проблемът се появява около МЦ, не е постоянен. Категорично свързвам нещата с количеството и вкуса на кърмата. Тази нощ имахме подобрение в сукането, вероятно заради жегата, нямаме климатик и спим и се потим всички. Все е нещо. 
Sianchys, пробвала съм да я кърмя на ръце, слинг ползвам, но кърменето в него ми е мисия невъзможна. Като цяло тя освен всичко друго много и се захласва по средата наоколо, вече е невъзможно да я кърмя навън, върти се като пумпал, вкъщи почти същата работа, захласва се по баткото, дори не мога да я приспя по много време, спи и се, сърди се, а не заспива, баткото се вре при нея, закача я, дори просто да лежи с нас на спалнята, тя го закача него и се вълнува той като и обръща внимание. Гледам ги и двамата сама вкъщи и не мога да се затварям по цял ден в банята да кърмя на тъмно, докато той дивее в хола, излизаме доста навън и кърменето навън е колкото да не е без хич, като беше по-малка по се получаваше. Синът ми и той беше така, никога не съм можела да го кърмя навън. Надявам се с напредване на захранването с каши и т.н. поне запекът да отпадне, но млякото си е мляко и не може без него. 


 

Общи условия

Активация на акаунт