Примерна схема за захранване - 33

  • 92 000
  • 828
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 708
Часовият диапазон си е добре, явно си го съобразила с детето, сънят му и нуждите му. Peace

# 631
  • гр. София
  • Мнения: 156
Здравейте,

Имам нужда от мнението ви относно даването на жълтък. Днес бяхме на консултация и лекарката каза да започвам да му давам по 1/4, 2 пъти седмично в продължение на 2 седмици (т.е. 4 приема), след което през ден, но на мен ми се вижда рано за този продукт. За сега имаме въведени тиква, картоф, тиквичка и пащърнак. Следва морков и евентуално друг зеленчук ако ме насочите кой. След това мислех, че е по-правилно да предложа плодове, каша, месо и чак тогава жълтък. Моля за мнения и съвети ако аз нещо съм в грешка...

Благодаря предварително Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 795
аз четох много много пъти статията от линка долу. Писано е от дами от бг-мамма, доколкото съм информирана и тъй като Педиатърката ми даде като "задача" за 7мия месец да въведа жълтък и един вид месо (бях против първото, но размислих), се разрових.
Давах по 1/8 през ден в продължение на седмица. Сега ще давам два пъти седмично пак по 1/8.

http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/23/egg-yolk/

# 633
  • Мнения: X
Месо 8 месец
Жълтък 10 месец

# 634
  • Мнения: 373
Записвам се и аз да следя темата. Ние сме с настинка сега и временно сме спрели захранването. Досега сме въвели само сладък картоф, морков, оризова и бананова каша, тиква.Надявам се до няколко дни да започна с круша.

# 635
  • Мнения: 355
Момичета, малко помощ. Започнах захранване, но явно ще го правя по мое усмотрение. Та мисля да давам 10 дни картоф, после тиква, тиквичка, морков, залена пиперка, обелен грах. После вече не знам. На 5 месеца и 1 седмица е бебо сега, като стане на 6 месеца какво се въвежда? Безглутенови каши ок ли е - оризова, просо, елда, тия си мисля да дам и към края на месеца царевица. А плодовете кога да въведа? Доста ми е объркано, попрочетох назад ама ще се радвам на съвет. Иначе лекарката каза другия месец сирене, жълтък и кисел някакъв, въобще някое от тези неща подходящо ли е за бебе на 6 месеца?

# 636
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Добре си направила графика. Може да въведеш първите 4-5 зеленчука, после две-три зърнени, после 2-3 плодове и да продължиш. Грахта я отложи.

# 637
  • Мнения: 607
Момичета, малко помощ. Започнах захранване, но явно ще го правя по мое усмотрение. Та мисля да давам 10 дни картоф, после тиква, тиквичка, морков, залена пиперка, обелен грах. После вече не знам. На 5 месеца и 1 седмица е бебо сега, като стане на 6 месеца какво се въвежда? Безглутенови каши ок ли е - оризова, просо, елда, тия си мисля да дам и към края на месеца царевица. А плодовете кога да въведа? Доста ми е объркано, попрочетох назад ама ще се радвам на съвет. Иначе лекарката каза другия месец сирене, жълтък и кисел някакъв, въобще някое от тези неща подходящо ли е за бебе на 6 месеца?

За грах е твърде рано. Вместо него можеш да дадеш пащърнак. След това започни с кашите. най-напред оризова, после елда. Просото остави за по-натам. След кашите даваш плодови пюрета. Най-добре круша, ябълка, банан, синя слива. Педиатъра не го слушай. Неразумно е да даваш сирене и жълтък на 6 месечно бебе. Киселът е доста щадящ начин за въвеждане на царевица и добра алтернатива на кашите в началото на захранването. Ако обаче следваш схема подобна на горната, неговото място ще се измести след първия плод поне.

# 638
  • гр. София
  • Мнения: 156
Здравейте,

 Малко по-нагоре и аз имам подобен въпрос като *Mariana*, но може ли опитните да кажат защо кашата се дава преди плодовете и по какъв начин се дава. По-точно ме интересува пак ли по няколко дена се предлага различния вид, по кое време при положение, че на обяд давам зеленчуково пюре и мога ли между видовете каши или към тях да въвеждам плодове?

Моля да кажете и други подходящи за 6-месечно бебе зеленчуци освен тиква, картоф, пащърнак, тиквичка и морков.

Благодаря ви и извинете за еднотипните въпроси, но четенето назад в темите не отговаря изцяло на въпросите ми  Blush

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Малко по логика ще отговоря, не помня теорията, запознавах се с правилата с големия ми син, сега с малкия карам по спомени.
Предполагам, че е за предпочитане първо зърнени храни, тъй като плодовете повече могат да раздразнят, освен това те се дават между храненията, а зърнените храни са основно хранене. Бих казала, че са по-полезни от плодовете, които така или иначе първо се дават в термично обработени. Такива са ми разсъжденията. Но ако много държиш първо плодове, не мисля, че е грешно.
Кашите се въвеждат като всяка нова храна. Дават се като второ ядене, а не вместо зеленчука. Когато въведеш плодове, можеш да ги добавяш към кашата.
Изброените зеленчуци са достатъчни за 6-месечно бебе, може би още зелена чушка. Аз съм давала като следващи броколи и карфиол, но на по-късен етап, все пак са газообразуващи. Сещам се за зелен боб и грах след това, аз не съм стигнала до тях, а детето е на 10 месеца.

# 640
  • гр. София
  • Мнения: 156
desive78, благодаря Simple Smile

Изясни ми се още малко картинката Simple Smile Купих оризова на HIPP и от утре ще я започнем. Ще я предложа няколко сутрини, за да проследя реакция и ако всичко е наред ще я давам към следобедното хранене. За сега нямаме заместено и не бързам да замествам изцяло което и да е хранене. След оризовата май следват царевична и елда...  Thinking Видях в магазина каша на Nestle ориз и рожкови, без мляко, моля за мнение. Постепенно ще въведа и плодовете, а след това ще мисля и за глутеновите.

Лека вечер Simple Smile

# 641
  • гр. София
  • Мнения: 156
Момичета имам питане. Малкия яде 3 сутрини оризова каша за проба и няма реакция. Искам да започвам да я давам в следобедното хранене и ме интересува дали мога да давам само нея, защото я правя с АМ или няма да се счита за млечно хранене? Също така не знам колко време да давам такава преди да въведа царевична и елда и тях ли трябва да въвеждам по познатия вече начин?

Благодаря предварително и приятен ден Simple Smile

# 642
  • Мнения: 607
Момичета имам питане. Малкия яде 3 сутрини оризова каша за проба и няма реакция. Искам да започвам да я давам в следобедното хранене и ме интересува дали мога да давам само нея, защото я правя с АМ или няма да се счита за млечно хранене? Също така не знам колко време да давам такава преди да въведа царевична и елда и тях ли трябва да въвеждам по познатия вече начин?

Благодаря предварително и приятен ден Simple Smile

Щом я правиш с АМ се счита за млечно хранене. Аз лично не бих заместила изцяло следобедното хранене дори и с млечна каша. 5-7 дни даваш оризовата, после елда. Въвеждаш като прибавяш 1-2 лъжички от новата каша към оризовата и постепенно увеличаваш лъжичките от новата каша за сметка на другата. Царевицата остави за малко по-натам. 4-5 дни за елдата според мен са достатъчни.

# 643
  • гр. София
  • Мнения: 156
Момичета имам питане. Малкия яде 3 сутрини оризова каша за проба и няма реакция. Искам да започвам да я давам в следобедното хранене и ме интересува дали мога да давам само нея, защото я правя с АМ или няма да се счита за млечно хранене? Също така не знам колко време да давам такава преди да въведа царевична и елда и тях ли трябва да въвеждам по познатия вече начин?

Благодаря предварително и приятен ден Simple Smile

Щом я правиш с АМ се счита за млечно хранене. Аз лично не бих заместила изцяло следобедното хранене дори и с млечна каша. 5-7 дни даваш оризовата, после елда. Въвеждаш като прибавяш 1-2 лъжички от новата каша към оризовата и постепенно увеличаваш лъжичките от новата каша за сметка на другата. Царевицата остави за малко по-натам. 4-5 дни за елдата според мен са достатъчни.

Мерси за бързата реакция Simple Smile
В тази схема са около 2 седмици за кашите и след това да започвам ли постепенно и плодовете или има и други каши, които трябва да въведа преди тях? Има ли каша само елда, защото не помня да съм виждала?

# 644
  • Мнения: 607
Момичета имам питане. Малкия яде 3 сутрини оризова каша за проба и няма реакция. Искам да започвам да я давам в следобедното хранене и ме интересува дали мога да давам само нея, защото я правя с АМ или няма да се счита за млечно хранене? Също така не знам колко време да давам такава преди да въведа царевична и елда и тях ли трябва да въвеждам по познатия вече начин?

Благодаря предварително и приятен ден Simple Smile

Щом я правиш с АМ се счита за млечно хранене. Аз лично не бих заместила изцяло следобедното хранене дори и с млечна каша. 5-7 дни даваш оризовата, после елда. Въвеждаш като прибавяш 1-2 лъжички от новата каша към оризовата и постепенно увеличаваш лъжичките от новата каша за сметка на другата. Царевицата остави за малко по-натам. 4-5 дни за елдата според мен са достатъчни.

Мерси за бързата реакция Simple Smile
В тази схема са около 2 седмици за кашите и след това да започвам ли постепенно и плодовете или има и други каши, които трябва да въведа преди тях? Има ли каша само елда, защото не помня да съм виждала?

На Хип има безмлечна каша елда. След елдата започни плодовете. След тях може и друга каша -царевица, просо.

Общи условия

Активация на акаунт