Примерна схема за захранване - 33

  • 92 004
  • 828
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 794
Mysti и  geni-66, мерси много за съветите  bouquet реших да направя така, както го планирах и да отложа попарата и жълтъка във времето.

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 08:47 от olech_ka

# 736
  • гр. София
  • Мнения: 156
Здравейте,

Искам да помоля за съвет относно месните пюрета. Мисля да започна днес с пуешко, но след като дам малкото количество за начало мога ли да дам утре пак и как и до кога да съхраня вече отвореното бурканче. Пюрето е на HIPP. Благодаря Ви Simple Smile

Хубав ден.

# 737
  • София
  • Мнения: 795
аз дадох едно бурканче ХИП "зеленчукова супа с пуешко" в два поредни дни. Месото не е много вътре, пък и е половината бурканче.
Така захраних и със заешкото - ХИП каротфи с копър и чесън, цялото бурканче за два дни. След това почивам два дни и дадох пак едно бурканче в два поредни дни. Така за общо седмица, ми се падна да захраня със съответното месо

# 738
  • Мнения: 965
Можеш утре да дадеш, виж на бурканчето май пише също. Само си сипи в друга чинийка, да не яде от бурканчето.

# 739
  • Мнения: 373
Hers25може да даваш от бурканчето 3 дни. И както вече е написано,слагай му пюрето в отделна чинийка.

# 740
  • Мнения: 727
Hers25може да даваш от бурканчето 3 дни. И както вече е написано,слагай му пюрето в отделна чинийка.

Годността след отваряне на всички месни и зеленчукови пюрета, които съм купувала е 24 часа (1 ден след отваряне). Само плодовите са с 3 дни годност след отваряне.

# 741
  • Мнения: 606
Моля ви, дайте ми примерна схема за кашите. По препоръка на педиатъра, ще започна с млечна оризова, която ще давам вечер, за да му защита за през нощта. От около месец сме на зеленчукови, а последните дни и плодови предлагам по малко.

# 742
  • Мнения: 373
Hers25може да даваш от бурканчето 3 дни. И както вече е написано,слагай му пюрето в отделна чинийка.

Годността след отваряне на всички месни и зеленчукови пюрета, които съм купувала е 24 часа (1 ден след отваряне). Само плодовите са с 3 дни годност след отваряне.


Вярно не съобразих, че говори за месно пюре. Грешката е моя.

# 743
  • Мнения: 4 708
Моля ви, дайте ми примерна схема за кашите. По препоръка на педиатъра, ще започна с млечна оризова, която ще давам вечер, за да му защита за през нощта. От около месец сме на зеленчукови, а последните дни и плодови предлагам по малко.
Почва се с оризова, но сутрин се захранва, за да може ако има реакция да се следи. След като успешно си захранила, изместваш кашата за СЗ. Млечна, ако детето е на АМ, по възможност от същият производител. А на колко месеца е детето? Защото след оризовата се дават царевична и елда, но те са след 7-и месец.

# 744
  • Мнения: 606
На 7 месеца е. На кърма е, той не иска никакво АМ. Упорито отказва. АМ, искам да заместим хранене вече. Освен това нощем се буди през 3 часа, затова вечер ще я давам. Каква оризова млечна ще ми препоръчате? и нататък как да продължа?   bouquet

# 745
  • София
  • Мнения: 2 330
Нас ни харесват тези на Хип, има оризова "Първата каша на бебето" с  пробиотик има и за "лека нощ" пак ориз с мека ябълка ...
Препоръчват се млечни на Хип, Милуипа и Топфер, защото са с преходно мляко.

След ориза дадох елда, а след това ще видим Simple Smile

# 746
  • Мнения: 965
или му вземи безмлечна и я прави с кърма

# 747
  • Мнения: 606
Нас ни харесват тези на Хип, има оризова "Първата каша на бебето" с  пробиотик има и за "лека нощ" пак ориз с мека ябълка ...
Препоръчват се млечни на Хип, Милуипа и Топфер, защото са с преходно мляко.

След ориза дадох елда, а след това ще видим Simple Smile

Мерси, Ани   bouquet

# 748
  • гр. София
  • Мнения: 156
Момичета, благодаря ви за отговорите за месните пюрета. И аз видях, че го дават за 24 часа да се употреби и понеже общото количество месо е 50 грама реших да го дам в два поредни дни по половин бурканче към зеленчуковото пюре. Не знам дали съм постъпила много правилно, но малкия го прие добре и няма реакции. Приемам идеи и съвети за захранване на следващия вид месо - заешко мисля да е.

Благодаря ви и приятен ден Simple Smile

# 749
  • Мнения: 554
Момичета, благодаря ви за отговорите за месните пюрета. И аз видях, че го дават за 24 часа да се употреби и понеже общото количество месо е 50 грама реших да го дам в два поредни дни по половин бурканче към зеленчуковото пюре. Не знам дали съм постъпила много правилно, но малкия го прие добре и няма реакции. Приемам идеи и съвети за захранване на следващия вид месо - заешко мисля да е.

Благодаря ви и приятен ден Simple Smile

Не съм се връщала назад да видя какво месо си дала, но заешко спокойно можеш да дадеш.
Аз месата ги давах в следния ред: пуешко, заешко, пилешко, телешко. Другите видове меса при нас предстоят Peace Според нашето педи пуешко, заешко и пилешко в какъвто и ред да ги дадеш не е грешно.

Общи условия

Активация на акаунт