Примерна схема за захранване - 33

  • 91 998
  • 828
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 509
Здравейте! Много полезна тема! Изчетох я цялата и си водех записки, вече се чувствам по-спокойна относно тази така сложна философия за захранването! Simple SmileSimple SmileSimple Smile Синът ми е на 5м. и смятам на 5 и половина да захранвам в ред зеленчуци, каша, плодове. Малкият върви едричък и има голям апетит, все не му стига млякото... След навършени 3м. и половина е на АМ на Топфер. Понася му много добре и като цяло съм фен на всички продукти на марката. В момента яде 4 пъти по 200 - 210мл. Спи по цяла нощ непробудно!  Laughing Имам следния въпрос - след 6м. трябва да се дава ЛаКТАНА Био 2, но според указанията храненията трябва да са 2-3 на ден. Аз не искам да замествам хранене, дори напротив - искам да ги направя 5, когато въведем и плод. Какво да правя - да разпределя тази препоръзителна доза на 4-5 пъти или мога да продължа по-дълго с Лактана Био 1, докато започне да яде по-големи количества пюре? Или да не чета толкова и щом му се яде на детето, след пюрето (с 1-2 лъжици АМ) да му давам колкото иска мляко? Моля Ви споделете опит Thinking

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 15:04 от Sis_87

# 751
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Не чети препоръките на кутията и минете на двойка.  Иначе съм учудена, че ядете само 4 пъти на ден...

# 752
  • Мнения: 509
Предполагам, че е защото е на АМ? Но пък и много обича да си поспива и на 4 часа се справя добре. Сам си прави режима и отказа нощното хранене преди около месец. Яде в 9ч. - 13ч. - 17ч. - 21ч. На 5м. е 8,500кг. и почти 70см... Притеснявам се ако надвишавам указанията от кутията да не го напомпвам допълнително и да му се разширява стомахчето. Ще минем на двойка и ще се водя по него явно  Wink

# 753
  • Мнения: X
Предполагам, че е защото е на АМ? Но пък и много обича да си поспива и на 4 часа се справя добре. Сам си прави режима и отказа нощното хранене преди около месец. Яде в 9ч. - 13ч. - 17ч. - 21ч. На 5м. е 8,500кг. и почти 70см... Притеснявам се ако надвишавам указанията от кутията да не го напомпвам допълнително и да му се разширява стомахчето. Ще минем на двойка и ще се водя по него явно  Wink
Ако детето яде точно толкова колкото иска и когато иска няма как да му разшириш корема

# 754
  • Мнения: 509
Предполагам, че е защото е на АМ? Но пък и много обича да си поспива и на 4 часа се справя добре. Сам си прави режима и отказа нощното хранене преди около месец. Яде в 9ч. - 13ч. - 17ч. - 21ч. На 5м. е 8,500кг. и почти 70см... Притеснявам се ако надвишавам указанията от кутията да не го напомпвам допълнително и да му се разширява стомахчето. Ще минем на двойка и ще се водя по него явно  Wink
Ако детето яде точно толкова колкото иска и когато иска няма как да му разшириш корема

Малиш, ако беше на кърма съм съгласна, но на АМ как да му давам колкото иска, когато иска? Да ги направя 5 хранения през 3 часа? Аз съм почти сигурна, че няма да отказва  Laughing Или щом този режим работи добре, да го оставя така?

# 755
  • Мнения: 794
Sis-87, ще си позволя да изкажа мнение, въпреки че въпросът ти е към Малиш.
1. Аз не бих променяла режима засега. Захранването може да наложи корекции и затова изчакай да видиш как ще потръгне.
2. Ние от 6 мес сме на АМ изцяло и яде 7 пъти по около 150 мл. Според нашият педиатър следва да са 6 храненията с по около 150 -160 мл. Това за 6 мес. бебе, т.е. да поема около 900-950 мл храна. Като понапреднеш със захранването, даваш твърдата храна и дохранваш с толкова мляко, че заедно да са обичайната му порция. В нашия случай - 150 мл.
3. Това, което пише на кутията - 3×180 е за захранени бебета с две заместени хранения, т.е. едва след 2 мес ще сте на този режим, въпреки че на мен ми се вижда малко 540 мл мляко на ден и не замествам изцяло хранене.
4. Успех с захранването Simple Smile

P.S. не притежавам особен опит в отглеждане на  деца, така че това е само едно мнение. Консултирай се с педиатъра ви Wink

# 756
  • Мнения: 509
Sis-87, ще си позволя да изкажа мнение, въпреки че въпросът ти е към Малиш.
1. Аз не бих променяла режима засега. Захранването може да наложи корекции и затова изчакай да видиш как ще потръгне.
2. Ние от 6 мес сме на АМ изцяло и яде 7 пъти по около 150 мл. Според нашият педиатър следва да са 6 храненията с по около 150 -160 мл. Това за 6 мес. бебе, т.е. да поема около 900-950 мл храна. Като понапреднеш със захранването, даваш твърдата храна и дохранваш с толкова мляко, че заедно да са обичайната му порция. В нашия случай - 150 мл.
3. Това, което пише на кутията - 3×180 е за захранени бебета с две заместени хранения, т.е. едва след 2 мес ще сте на този режим, въпреки че на мен ми се вижда малко 540 мл мляко на ден и не замествам изцяло хранене.
4. Успех с захранването Simple Smile

P.S. не притежавам особен опит в отглеждане на  деца, така че това е само едно мнение. Консултирай се с педиатъра ви Wink

olech_ka Благодаря много за отговора! Всеки интерес към въпросите ми ме радва! На този етап реших да продължим с 4 х 200мл.. На 6м. ще минем на Лактана 2 и ще гледам да има поне 4-5 приема по 160-180мл... Ще се уча в крачка  Wink Според педиатърката - количеството е добре и имам късмет малкият да се храни така, стомахчето да почива през нощта и да наддава добре. Каза, че сега се изграждат масните депа на детето и не е нужно да давам повече АМ след като е спокоен. Препоръча да започнем захранване със зеленчуци, т.к. е големичък и няма нужда от каши и плодове веднага  Laughing За мен има логика, но сега съм по-спокойна да не се втренчвам толкова в описанието и цифрите на кутията.

# 757
  • Мнения: 727
Днес гледах едно пюре на Хип със сьомга и мляко  #Crazy, а от малка знам, че не се смесват риба и млечни в едно хранене. Аз ли нещо съм се объркала, или ......  newsm78
И да попитам: като въвеждам рибата през ден ли да я давам, като редувам с яйце? И колко дни да давам, за да се счита за въведена?

# 758
  • Мнения: X
Предполагам, че е защото е на АМ? Но пък и много обича да си поспива и на 4 часа се справя добре. Сам си прави режима и отказа нощното хранене преди около месец. Яде в 9ч. - 13ч. - 17ч. - 21ч. На 5м. е 8,500кг. и почти 70см... Притеснявам се ако надвишавам указанията от кутията да не го напомпвам допълнително и да му се разширява стомахчето. Ще минем на двойка и ще се водя по него явно  Wink
Ако детето яде точно толкова колкото иска и когато иска няма как да му разшириш корема

Малиш, ако беше на кърма съм съгласна, но на АМ как да му давам колкото иска, когато иска? Да ги направя 5 хранения през 3 часа? Аз съм почти сигурна, че няма да отказва  Laughing Или щом този режим работи добре, да го оставя така?

Ние бяхме на смесено хранене. Никога не сме имали режим. Даже сега нямаме

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 20:37 от Анонимен

# 759
  • Мнения: 4 708
Бебе на 5 месеца е прекалено малко за 4кратно хранене, както знаете децата в яслена и детска възраст ядат по 4 пъти  Peace няма значение дали е на кърма или на АМ. Ако детето не е гладно, вярвайте ми по никакъв начин няма как да му дадете каквото и да е за ядене.

# 760
  • гр. София
  • Мнения: 156
Здравейте,

Голям застой на темата се е заформил  Confused

Имам нужда от съвет за маслото. След въвеждането колко често го предлагате? Все още не сме стигнали до попарата и се чудя всеки ден ли се дава, или се редува с месното пюре... Никаква представа нямам, моля за съдействие Simple Smile

Хубав ден Simple Smile

# 761
  • Мнения: 1 522
защо в темата няма примерни схеми за захранване ?

# 762
  • Мнения: 727
Хера, аз давам масло от време на време - не броя колко пъти в седмицата, но гледам да не прекалявам, не за друго а защото вече се чудя какво продават по магазините и какво масло да купувам. Попара обикнивено веднъж в седмицата правя и добавям масло, понякога добавям и в зеленчуковите пюрета за вкус.

# 763
  • Мнения: 965
Хера, преди имаше една тема за Бързи въпроси и отговори, може би там се пита и отговаря основно, а тук се споделят схеми, поне аз така си мисля, затова липсват хора Simple Smile

Масло давах всеки ден при въвеждане и май всеки ден после, когато закуската е била солена /но тя започна да закусва към година и нещо чак/. Иначе може да си й правиш попара с масло сутрин и наобед да е месно.
Масло купувах преди на Elle- френско, без сол. Сега вземам на Равногор само, откакто го открих

# 764
  • Мнения: 1 522
Искам да започна да давам плодове и да въведа още някоя каша засега само оризова каша съм въвела и тиква , картоф, пащърнат тиквичка. Та искам да въведа елда примерно и плодове. Чудя се по кое време да въведа кашата и ако е следобед на обяд само съведени зеленчуци ли да давам ? Ако дам на обяд нов зеленчук и следобед нов плод и ако има реакция май не е правилно ? Какво ще ме посъветвате ?

Общи условия

Активация на акаунт