Сватба във Варна

  • 20 193
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Здравейте,
дойде и моето време да се допитам до бг-мамма за съвет.  Simple Smile
Предстои ми сватба това лято, която ще се състои във Варна. Ще е с около 60-70 гости. Оптимално ми се иска да е навън, но с опция за вътре ако се развали времето. Не е нужно да е ВЪВ Варна, може в близост. Не ми се иска да е някъде където да има ограничения в часът за спиране и намаляване на музиката, поне не и преди 24.00. Оптимално ми се иска да е в закътана градина на ресторант който да работи само за нас. Много се надявам на добри идеи от тук, тъй като се оказва, че се изчерпвам от идеи а и не живея във Варна и не мога да тръгна да обикалям лично и да видя дали ще попадна на нещо.
Наела съм сватбена агенция, които имат разни опции, но или е заето за нашата дата, или не е за толкова гости, или не ни харесва атмосферата или нещо друго и започваме да се изчерпваме от към варианти.
За сега сме проверили
Блек Сий Рама което ни харесва, но е заето за нашата дата.
Калиакрия (малката тераса) го обмисляме, но нямат много снимки и изобщо не мога да остана с реални впечатления. Струва ми се доста половинчат вариант. Подчертавам, че не говоря за големия ресторант, които е за твърде много гости.
Бриз 2 ми се струва доста обикновена и амортизирана обстановката, моля ако има мами с лични впечатления да споделят.
Ривиера е съвсем на плажа до плажуващите а и май не организират сватби през юли на плажния ресторант. Ако има ходили в другите ресторанти на Ревиера моля да споделят.

И така, много ще се радвам на впечатления, идеи и коментари по темата   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 294
Обмисляме много сериозно вила Марциана, ще съм много благодарна ако има хора, които могат да се включат с отзиви за там.

# 2
  • Мнения: 11 910
Била съм на Марциана и ми хареса, но съм била там на детски рожден ден, различно е.

Кухнята е хубава, градината- просторна.
Случи се така, че заваля дъжд, но това не попречи на празника, заради широкия навес.



# 3
  • Мнения: 202
Обмисляме много сериозно вила Марциана, ще съм много благодарна ако има хора, които могат да се включат с отзиви за там.
познати си правиха сватбата там . Много са доволни уж от всичко.
Казвам уж, защото не вярвам , че хора пръснати толкова пари за нещо биха казали , че са недоволни накрая.

# 4
  • Мнения: 1 294
Да, разбирам какво имаш предвид. Наистина е скъпо, но е скъпо на всякъде и далеч по скромни места се приближават до тяхната ценова класа и незнам вече. Там не цената ме притеснява колкото отдалечеността от Варна.

Дай ми конкретен съвет ако си правила сватба във Варна или знаеш от другъде, къде да погледа където да е добро и не толкова скъпо?

# 5
  • Мнения: 202
Да, разбирам какво имаш предвид. Наистина е скъпо, но е скъпо на всякъде и далеч по скромни места се приближават до тяхната ценова класа и незнам вече. Там не цената ме притеснява колкото отдалечеността от Варна.

Дай ми конкретен съвет ако си правила сватба във Варна или знаеш от другъде, къде да погледа където да е добро и не толкова скъпо?
не съм правила засега Simple Smile)
мога да ти кажа къде да не правиш:
хотел ЕЛЕНА на св.Константин и Елена. бяхме там гости, беше ужасно мястото, храната, месторазположението в ресторанта, климатизацията.
Познати правиха на Бриз 2, много доволни останаха. 2012 г .

Много е тъпо 24ч гостите да си кажат приятна вечер и да се разотидат. Тогава почва вечелбата. Мисли за продължението на партито  Peace Надявам се където и да е да имаш прекрасна сватба! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 294
Да, Бриз 2 е вариант, и сватбения агент ми го хвали... на мен ми се вижда обаче доста захабено. Но сигурно привечер и украсено е друго. Но нещо не ми идва романтично и това си е, не знам как да го опиша.
Мисля усърдно за продължението и вземам предвид възможностите за афтър парти навсякъде, макар и да не съм много убедена, че ще има останали гости в редиците. Малко ни е бабешка работата или хора с малки деца  Confused

А между другото вила Марциана се приближава до ценовата класа на Бриз 2 ако сватбата е около 100 гости. Ако не, е значително по-скъпо.

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 13:54 от palachinka

# 7
  • Мнения: 6 904
На вила Марциана съм ходила два пъти (не на сватба), но като цяло ми харесва. И наистина хубавото е, че има вариант да е вътре, което според мен е много важно. Нашата сватба беше  лятото и цял ден валя Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 294
На вила Марциана съм ходила два пъти (не на сватба), но като цяло ми харесва. И наистина хубавото е, че има вариант да е вътре, което според мен е много важно. Нашата сватба беше  лятото и цял ден валя Rolling Eyes

Бухтичка, според теб как е като транспортно време от Варна, дълго, скучно или е ОК? Много ли е посещаемо?

# 9
  • Мнения: 6 904
Не съм сигурна, че разбрах добре въпросът. Като цяло не е много близо. Но те и други посочени от теб не са близо, даже Калиакрия ми се струва, че е по-далеч. За посещаемо ми е трудно да преценя от два пъти, но и двата пъти имаше хора. Не беше пълно всичко, но и не беше празно.

# 10
  • Мнения: 2 100
Ресторант Сезони ни препоръчваха горещо когато се заженихме преди няколко години Simple Smile Има вариант за навън и вътре. Огледай дали ще ти допадне.
Азалия на Св. Костантин и Елена също много ни го препоръчваха, но при нас нямаше вариант да сме извън Варна.

А за Бриз - и на нас изобщо не ни хареса - прекалено семпло и както каза ти захабено ни се стори.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Така или инче ще ти се наложи да дойдеш във Варна и да видиш мястото наживо, преди да го капарираш. Не разбирам какво ти пречи да отделиш ден-два да разгледаш ресторантите на хотелие и заведенията в града и близките курорти. Не казвам от-до, но като си направиш предварително проучване на цени, менюта, капацитет... половината поне ще отпаднат. А такава инфорвация ако няма в нета, то по телефон със сигурност ще ти кажат.

Не избираш дреха за 20 лв... нужно е търпение и последователност, хубаво си задай ясни критерии и започвай да зачеркваш от списъка.
Аз вече си имам набелязано местенце, макар дори да не съм сгодена още...  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 70
Погледни комплекс Барите на 20км е от Варна на мен много ми харесва като обстановка цените са поносими

# 13
  • Мнения: 202
ресторант Сезони е със скъпа гурме кухня и не се избира за масовите сватби, които се правят.

Барите е страхотен вариант . Но пак е далеч от Варна и стаите са 50 лв .

Didi168 , авторката щом пуска тема означава , че  е заинтересована . Дали ще разпита познати или ще пусне тема тук е горе-долу еднакво. Ясно е, че няма да капарира място без да се е запознала с него. Това е един от правилните начини да отсее заведения. Както всяко нещо  ( и хора сме все пак , различни сме ) тук може да и дадем различни и противоречиви мнения.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Ми аз само я съветвам да направи списък и да отчеркне част от местата, за да й е по-лесно с избора. Успех и да се похвали после.

Общи условия

Активация на акаунт