Халит Ергенч "Великолепният век"(Muhteşem Yüzyıl) и новите проекти на екипа-83

  • 65 797
  • 725
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683










Продукция: Tims Production-Timur Savcı
Режисьор: Nihat Durak
Сценарист: Meral Okay

Yılmaz Şahin

Жанр: Исторически/Драма

Излъчва се всяка сряда по Star TV от 20:00 часа

Любовна история, която предопределя съдбата на една цяла империя. Направен по действителен случай, "Великолепният век" ще повдигне завесата на изпълнения с тайни и интриги живот в султанския харем по времето на най-величествения период на Османската империя. Дошла като робиня от най-крайните земи на империята, Роксолана успява да спечели сърцето на султана. Благодарение на блестящия си ум, необикновената сила на волята и привлекателната си външност от безправна робиня тя става жена на султан Сюлейман Великолепни — най-могъщият султан в Османската империя.


 


   


                       













   


Добре дошли
в новата 83 тема  на "Великолепният век"
Приятни  мигове с любимия сериал


Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 18:23 от anna3com

# 1
  • Мнения: 13 432

Великолепна първа страница на новата тема!  bouquet
Благодаря ти, Ани! Hug Hug

Приятна вечер с новия епизод! Peace


# 2
  • Мнения: 9 739
Приятна киновечер и от мен  Hug Hug Hug

АНИ newsm51


# 3
  • Мнения: 4 402
Благодаря за новата тема   bouquet
Ах, султанът колко е остарял на тази снимка, jupterov7... Това напомня, че и сериалът е към финала си  Cry (имам предвид заключителен сезон).
И един колаж от гръцката фен страница във фейсбук... Скръбта на майката


# 4
# 5
  • Мнения: 3 485
Афифе:Анна Ягелонка скоро ще пристигне във двореца
Хюрем:Направете подготовката ,трябва да я посрещнем подобаващо.Колко много спомени отново нахлуват в главата ми и цялата изтръпвам от тях.
Нурбану: Вие сега сте султанка не само на ОИ ,а на целият свят!

Хю и Селим

Хю: Селим…
С:Валиде
Хю: Аз видях сина ти Мурад и в него виждам теб ,толкова смел ще бъде колкото баща му!
С: Защопринцеса Ягелонка идва тук?Помощ ли и трябва?
Хю: Аз очаквам тази среща с нетърпение.

# 6
# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
trendafilka     bouquet

Много силна сцена между Селим и Хюрем. Нямам търпение да разбера какво каза Селим на Фатма султан.

# 8
  • Мнения: 3 485
Ага; Пристигна принцесата
Фатма: Добре дошла,моля заповядайте.Аз не съм Хюрем султам ,а Фатма султан
Анна: Вие изглеждате толкова величествено ,че си помислих наистина ,че сте Хюрем султан
Фатма към Гюлфр: Не я оставяйте насаме с Хюрем ,следете за всичко каквото става там.
Афифе:Султанке вашата землячка пристигна
Анна: Колко много исках да ви видя.Разказват толкова много неща за вас ,за онази Александра
Хю: Колко приятно е да чуя тези слова от вас ,душата ми се разтапя, но за какво пристигнахте тук?
Анна: При нас настъпиха много тежки времена ,имаше суша и нивите останаха без плод/жито/ ,шири се нищета,болести,след което баща ми се разболя и легна на легло.Нужна ни е вашата помощ ,вашите сънародници се молят за нея…
Хю: Как да ви помогна и нашите хамбари ще се опразнят!
Анна:Аз ви моля за помощ която ние ще издължим.
Хю: Аз ще поговоря с принц Селим ,но ще ви подаря зърно и пари с които да напълните хазната си но при едно условие -всичко това да е подарък от мен.Докато чакате подготовката на това вие бъдете мой гост за няколко дена.
Гюлфрем: Вие нямате право да направите това,нямате право да давате обещания.
Хю:Колко е странен живота ,преди бях едно селско момиче ,а сега всички те се нуждаят от моята помощ и моята мощ.
Гюл: Тази мощ дължите на Повелителя!
Хю: Аз нищо не забравям и винаги се отблагодарявам когато и където трябва!
Селим и Хю
Хю: Принцесата разкри  за какво е дошла и какво иска.Тя иска моята помощ и аз и обещах ,че ще  помогна.
Селим: Не трябваше ли първо да се посъветвате и с мен?
Влиза Фатма
Фатма; Твоята Валиде,не те пита ,даже не мога да разбера как смее да си позволи да направи това без съгласието на Повелителя
Селим: Думата на Валиде е и моя дума и ако трябва ,аз лично ще отговарям пред Повелителя!

Принцеса Анна  и Селим:
Анна: Няма никога да забравя добрината ви
Селим: Ние неможехме да ви откажем
Анна: Аз толкова много неща съм чувала за този дворец и за това как имате харем с много жени,за това че не сключвате брак само с една жена като нас и ,че изключение прави Хюрем султан.
Селим : Не вярвайте на всичко което се говори!
 

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 00:59 от trendafilka

# 9
  • Мнения: 13 432

Много тежък епизод! Cry
Лека нощ с последната и единствена усмивка на султана! Peace


# 10
  • Мнения: 3 485
Султана и Мустафа след покушението:
Сюлейман: Как разбра, че ще има покушение ?
Мустафа: Пристигна един странен тип на име Джефер ага и ми каза,наредих да го следят,защото исках да разбера на кого служи и разбрах ,че всичко е работа на персите.Персите искаха да убият вас.
Сю: А защо тази новина съобщиха на теб ,а не на мен?
Джихангир и Баязид
Джихангир: Всичко е пред очите ми,видях как убиеца вдигна ножа ,исках да се хвърля върху него и да го отнема ,но стоях като паралезиран ,неможех да помръдна от мястото си.
Баязид: Добре ,че Мустафа успя,къде е той?
Джих: Той е при повелителя ,сега султана му е длъжен със живота си.

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 01:01 от trendafilka

# 11
  • Мнения: 3 485
Афифе хатун и Хюрем султан:
Хю: Нека бъде дадена вечеря в чест на принцеса Анна.Аз помолих Сюмбюл да донесе кафе и той обеща лично да го достави във двореца.
Аф: Както наредите господарке,ще се заема веднага!
В коридора Афифе получава писмо отнасящо се за здравето на Сюлейман:
"Аз се грижа за здравето на Повелителя,но то е много разклатено,лекаря казва ,че е много болен,ние сме близо до Тебриз и Повелителя няма търпение да се върне"

# 12
  • Мнения: 25
trendafilka     bouquet

Много силна сцена между Селим и Хюрем. Нямам търпение да разбера какво каза Селим на Фатма султан.


Хюрем: Селим, Принцеса Ана е от моя роден край.Обещах й подкрепа и помощ.И то не като задължняване от тяхна страна , а като подарък от наша
Селим: Майко  моя, вие без да вземете моето мнение сте дали обещание.Ако беше господаря тук щяхте ли да си позволите такава постъпка?! Или ако беше Баязид?!
Стражата : Принце , Фанма сулнат иска да ви види.
Селим: да влезе.....
Фатма: Принц Селим как е възможно Хюрем без да се допита до волята ви прие Принцеса Ана и даде обещания! как е възможно?!Това е нарушение на порядките.Тя не ви зачита.
Селим:Думите на Хюрем султан са мои думи!




........ Хюрем: Повикайте принц Селим!
Селим: Майко моя ,искала сте да ме видити.
Хюрем: Ти поиска от мен да помисля по един въпрос.Е аз дори взех своето решение.
Селим: За какво?
Хюрем: На чия страна да съм- твоя или на Баязит.Селим ,сине , ако ти вървиш по потя към властта няма на си сам.Аз винаги ще съм зад теб!

# 13
  • Мнения: 7
Страхотни сте момичета ,благодаря за превода ,и тази вечер не ни оставихте да гадаем по картинки!  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 485
Фатма и Нурбану:

Фатма: Нурбану ела тук,приближи се! Ти за коя се мислиш та не ми се покланяш?Що за наглост е това?Аз съм султанка!
Нурбану: Извинете ме ,не ви видях султанке…
Фатма;Аз съм представителка на Династията,ако допуснеш само още една грешка ,ще те унищожа!Ти се доверяваш на Хюрем,Селим също и се доверява ,но знай ,че тя обича Баязид и само ви използва за да защити любимия си син.
Нурбану : Това е вашето мнение султанке ,Хюрем султан не прави разлика между децата си!
Фатма: Ако Селим проиграе ,то ти и твоя син ще изпаднете в забвление!

Общи условия

Активация на акаунт