Февруарските майчета чакат своите зайчета! III

  • 14 460
  • 230
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 641
Ia da vi pitam? Izbrahte li vece ime na deteto? Kato gledam dosta ot vas znaiat ili pone predpolagat kakvo ste e Wink Grinning

# 61
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Deniz
Анаис благодаря ти за съвета. За кои етажи става въпрос. Сигурно ще е много неприятно в най - хубавия ден от  живота ми да съм заобиколена от декор на стар военен филм.


Rodilnoto e na 3 etaj i kazvat che bilo prilichno i chisto. Abe edno vreme babi te ni na niviata sa ni razdali nie sega kwo tolkova se kaprizim?

# 62
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Ia da vi pitam? Izbrahte li vece ime na deteto? Kato gledam dosta ot vas znaiat ili pone predpolagat kakvo ste e Wink Grinning
Идея си нямам!!!!! НАдявам се да реша нещо в оставащите месеци!

# 63
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Цитат на: Deniz
Анаис благодаря ти за съвета. За кои етажи става въпрос. Сигурно ще е много неприятно в най - хубавия ден от  живота ми да съм заобиколена от декор на стар военен филм.


Rodilnoto e na 3 etaj i kazvat che bilo prilichno i chisto. Abe edno vreme babi te ni na niviata sa ni razdali nie sega kwo tolkova se kaprizim?

Абе верно е това за нивите, ама тя  нивата пак по-романтична от мръсни коридори  тоалетни. Просто не сига , че ще притесняваш, че си в болница, а и тази мръсотия те потиска още повече!!!

# 64
Цитат на: Godzilla
Цитат на: TANITA-30
Здравейте и от мен мили мами!
Годзила това ,което си написала за кислорода в кръвта дали е вярно?Питам защото моето бебчи е супер активно-и денем и нощем.Понякога се чудя от къде има тези сили,ами то повече играе от колкото спи! #Milti
Като ходих последно при моят лекар го попитах,а той ми отвърна,че все още бебо имал голяма къща,затова се движел повече!!
Тъкмо се чудех дали да не добавя - сега да не вземете за се шашнете, че като мърда много значи не му е добре... (инфо-та съм взела от тук http://www.rodi.ru/calendar/week18.html)
 Аз ,напр- мога да преценя, кога е прекалено активен, прави  много резки и много силни движения, точно след като съм седяла прекалено ...тогава ставам и се радвижвам, а ако мога излизам навън...Това за мястото е точно така - има място - прави си гимнастика! После пък ще се питаме, ама що не мърда толкова - защото няма да имакъде, милото!

Благодаря ти за инфото!
Ами аз съм далеч от мисълта да се шашкам,всичко си е строго индивидуално за всеки!

# 65
  • Мнения: 2 274
Е пак замлъкнахте(((АНайс, ти какво име си избрала вече?

# 66
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Godzilla
Е пак замлъкнахте(((АНайс, ти какво име си избрала вече?


nesam

mislia si za Karina ako e momiche ama..............

# 67
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен! Simple Smile
Ето инфо и за мен: местожителство: София; първа бременност; Мисля да раждам в Майчин дом, а за пола на бебока ще ви кажа утре или в понеделник - довечера ще ходя на лекар. Той беше казал, че може би е момченце, но беше преди повече от месец и затова сега ще изчакам потвърждение ...

# 68
  • Мнения: 3 634
Малък отчет и от мене!

Бях на лекар... някакъв си Хосе от Испания или нейде си от тамошните ме "прегледа"... всичко ми е на ред, няма хламидии (дето откачах в понеделник, че такъв тест са ми пуснали без да ми кажат). Та с Хосе хич не можахме да се разберем поради простата причина, че езиковите знания на Хосе не бяха достатъчни за да ме разбере.
Както и да е, реши да ме прехвърли на гинеколог и ми пусна направление та сега ще чакам другата седмица някой да ми се обади или прати писмо за кога ми е запазено време.
Болничния ми свършва в понеделник, та Хосе и нов болничен ми написа... до петък  Shocked (голяма работа ми свърши, няма що). После ме просна на една маса/легло и със СТЕТОСКОП слуша сърцето на бебо... мен ме съмнява, че е чул моя пулс, че с онез машинки е трудно да се чуе сърчицето, тоз с прост стетоскоп го слуша... То съм чувала, че се чува, ама в 22ра седмица не е ли малко рано за такова нещо? Ако не е, разучавам веднага от де могат да се закупят такива неща и отивам да купя...

После, нашо тато най-сетне усети ритниците на беби. Разнежи се над шкембето ми днес, въодушевен от това, че лекар е чул сърцето със стетоскоп. Та залепи татьо ухо на корема ми и след малко получи 2 ритника единия от които попадна на ухото му, а другия на бузата. Ех, че радост беше само! Това е първия близък контакт на тати и беби... много се гордея!

# 69
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Мама от Финландия
Това е първия близък контакт на тати и беби... много се гордея!
Simple Smile Ами то си е за  гордост!!! Браво!
Аз си купих стетоскоп в !!! 3-ти !!! месец, и търсих, търсих, ама нищо не чух...много се разстроих и на следващия ден тичам при лекарката да чуе тоновете, тя като  чу щеше да падне от смях!!!
Със стетескоп чувах тоновете на Гого  в 8-ми месец и то доста приглушено!

# 70
  • Мнения: 3 634
Мдааа... А Хосе какво ли е чул? Ако попадна пак на него (недай боже де... ама АКО), и ще му занеса руло от тоалетна хартия... да видим дали и през него ще чуе нещо. Мъж ми се запозна с къркоренето на червата ми преди бебо да го ритне  Laughing

# 71
  • Мнения: 2 274
Момичета, вие чували ли сте, че бебоците хълцат ( в корема още)..т.е. това рязкото движение на бебо било хълцане Shocked

# 72
  • Мнения: 2 641
az nisto neusestam ta kamo li hapcane - predi 2 sedmici mardashe i se treseshe vatre ama sega e zatishie

# 73
  • Мнения: 366
Страхотно, нямаше ме 2-3 дни, в които сте писали много, а и нови хора и нова тема .......Simple Smile))
По-подробно за мен: От София, родена съм на 16.03.1974 г., ще раждам в Шейново, това ми е първа бременност. Полът на бебето не се вижда, винаги е в различна поза и все недостъпна, но интуицията ми е за момче. С мъжът ми сме си избрали име - ако е момче, ще е Самуил, за момиче нямаме все още.......
Бебето ми рита предимно сутрин, когато се събудя и вечер, когато си легна, също ако намеря време и през деня да си опъна гърба, пак започва да рита, затова си мисля, че спи, докато се движа и будува, когато съм в покой - ще бъде много весело, ако си запази този режим, когато се роди, няма да ни остави да спим Simple Smile. Иначе продължавам да не усещам бременността си, а и не ми личи (висака съм 170, не е много, но явно, защото съм и едра), работя почасово и правим ремон за капак (успахме да вземем заем) и последните 2-3 дни обиколих всичики магазини за кухни, бяла техника и пр., разбира се все валеше Simple Smile.
А относно стетоскопа, аз имам от апарата за кръвно налягане и до сега съм направила 4 опита да чуем сърцето, само първият път беше успешен след 10-15 минутно търсене из целия ми корем, сантиметър по сантиметър, при това преди около месец,  прехвърлих слушалките и на таткото - голяма емоция беше Simple Smile, но от тогава или нямам търпение да търся или бебчо все лошо се е завъртял......

# 74
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Мама от Финландия
Мдааа... А Хосе какво ли е чул? Ако попадна пак на него (недай боже де... ама АКО), и ще му занеса руло от тоалетна хартия... да видим дали и през него ще чуе нещо. Мъж ми се запозна с къркоренето на червата ми преди бебо да го ритне  Laughing


Nisto ne e chul Wink kato biah v maichin dom biah v 23 sedmica i tam akusherkite se razkarvaha s takova chudo - pomilih gi da mi kazat chuva li se nesto a te kazaha karkorat ti chervata Wink

Общи условия

Активация на акаунт