Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 167 968
  • 770
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 697
Котьо Тръмп,имах предвид,че в книгата пише,че Настройката трябва да се повтори няколко пъти и за това реших,че когато я направя 3 пъти,не може веднага да премина към Серия 1

Не трябва ли задлжително преди тесането да има Настройка.Мисля,че някъде в книгата прочетох,че ефекта е оптимален,когато тесането е предшествано от настройка и концентрацния върху проблема

"Може да се тесаш под душа  Very Happy Може само да се потупваш без декларация по точките без да мислиш за нищо. Винаги изскача нещо неочаквано. Това е ми е любимо."

Какво имаш предвид с това,че изкача нещо неочаквано?

# 91
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
Правиш Настройка - Декларация и потупване ръба на дланта - 3 пъти.
Започваш да тесаш от едната страна - 9 Г - другата страна.

След час-два същото упражнение. Поне 3 пъти дневно, може и повече.

Като казвам неочаквано имам предвид именно неочаквано. Не знам на теб какво може да ти изскочи.
Пробвай, няма страшно.

Прочети книгата много бавно и внимателно поне няколко пъти.

# 92
  • София
  • Мнения: 213
niamatakova, Котьо Тръмп е отговорила точно! И наистина, прочети много внимателно пак цялата книга и всичко, което не ти е ясно още, още няколко пъти и ще разбереш всичко. Всъщност не е толкова сложно.
Може и без Настройка, но за начинаещи е добре да я казват!
Колкото повече тупкаш= ТЕСаш, толкова по- добре, но пий много вода, тя изчиства и спомага процеса. Водата пречиства информационно. За това ТЕСане под душа, в морето, във ваната...върви по- леко и ефективно, но пак е индивидуално усещане!!!
Не се бой да експериментираш. Важното е ти да усетиш как се случват нещата при теб!!!
Успех!
 bowuu

# 93
  • София
  • Мнения: 213
Момичета,
каня ви безплатно представяне на ТЕС и пренареждане на матрицата, като подгряване за последващ професионален курс. Ако ви интересува, - на лични!
Датите са 16 и 23 този месец в София.

# 94
  • Мнения: 8 951
Как се процедира при недоспиване? Кога да правя ТЕС, сутрин или вечер? То е от често уриниране от бременността, но ми е много неприятно.
Може ли ТЕС по време на бременност?

# 95
  • София
  • Мнения: 213
Как се процедира при недоспиване? Кога да правя ТЕС, сутрин или вечер? То е от често уриниране от бременността, но ми е много неприятно.
Може ли ТЕС по време на бременност?

Може ТЕС при всякакви обстоятелства, състояния и време!  Simple Smile
В този случай се теса "ми е много неприятно"- като емоция. Всички други неприятни усещания на физическо и емоционално ниво във връзка с честото уриниране, недоспиването, евентуално бременноста.
Успех!

# 96
  • София
  • Мнения: 345
Здравейте,някой ходи ли на демонстрацията на ТЕС на 16.08.14г.Може ли да споделите впечатления.Благодаря!

# 97
  • Мнения: 705
Здравейте,някой ходи ли на демонстрацията на ТЕС на 16.08.14г.Може ли да споделите впечатления.Благодаря!
Да. Аз бях. Демонстрацията беше много хубава. Показа точно какво е ТЕС и как работи.
 На мен ми е по-интересна демонстрацията, която предстои тази събота. Ще покажат Пренаерждане на матрицата.

Как се процедира при недоспиване? Кога да правя ТЕС, сутрин или вечер? То е от често уриниране от бременността, но ми е много неприятно.
Може ли ТЕС по време на бременност?
Алина, а не мислиш ли да правиш ТЕС за честото уриниране?

# 98
  • Мнения: 8 951
Иска ми се.
Дори се замислям за лесно раждане нещо.

# 99
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Иска ми се.
Дори се замислям за лесно раждане нещо.

Само с мислене не става обаче!  Mr. Green Whistling Действай смело, че времето си тече...

Специално за раждането в момента работя с темпоралното потупване.

# 100
  • София
  • Мнения: 213
И аз бях! Хайде, който не е успял за ТЕС демонстрацията, да види и опита Матрицата. Друго си е да се опита с помощта на  майстор и лично!

# 101
  • Мнения: 8 951
Иска ми се.
Дори се замислям за лесно раждане нещо.

Само с мислене не става обаче!  Mr. Green Whistling Действай смело, че времето си тече...

Специално за раждането в момента работя с темпоралното потупване.

Може ли малко повече за темпоралното потупване?

# 102
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Може ли малко повече за темпоралното потупване?

Заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368288.msg21442959#msg21442959

Прецени внимателно кое ще ти е по-удачно за твоите си цели.  Peace

# 103
  • Мнения: 8 951
Благодаря ти много.
Май ТЕС е по-близо до мен, така да се каже.
Дано успея да се справя сама, че ми е голяма мъка раждането...

# 104
  • Мнения: 705
Повдигам темата с една новина. От скоро имаме асоциация за ТЕС, а по-точно
БАРЕП - Българска Асоциация за Развитието на Енергийната Психология. Да ни е честита!  
http://www.barep.org bg newsm44

Дейността на асоциацията започва с поканата на един лектор от Англия, негови семинари и книгата му. Неговият метод е на основата на ТЕС и по мои лични наблюдения е много ефективен. Аз все още не съм учила този подход, но съм чувала това-онова и започнах да го прилагам със себе си и с други хора и малкото, което зная, ми върши много работа.

Този четвъртък, на 09.10.2014 г., вечерта ще има безплатна демонстрация в София, х-л Кемпински, зала София ІІІ, от 19.00 ч.
http://www.barep.org/index.php?option=com_community&view=eve … d=527&lang=bg
Заповядайте Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 окт 2014, 23:12 от МаяДоб

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт