Kayıp с Мете Хорозоолу и Аслъ Енвер, новите проекти на актьорите и екипа #3

  • 76 978
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 287


С участието на:



Продукция: D Yapım
Режисьори:
Зейнеп Гюнай Тан
Дениз Колош   Баран Йозчайлан
Сценарист: Елиф Усман
Оператори: Седат Йоджел и Хюсейн Деврим
Музика: Гьокхан Кърдар














Темите:

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 20:48 от zarani

# 1
  • Мнения: 4 571
Запис! Супер е, благодаря много!

# 2
  • Мнения: 12 815
Зарани, благодаря за чудесната нова тема!


# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 12 815


Aslı & Birkan Sokullu çifti Rusya'da!

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 12 815


Изгледах най-накрая Кайяп.

Не ми хареса как свърши, по-скоро не ми хареса набързо скалъпения финал.

Последната серия беше най слаба от всички до сега с изключение на завръщането на Инджи, слаба не като актьрска игра, а като сценарий.
И всичкото, убедена съм  заради преждевремения финал.

Има,, сгъчени,,  моменти,  един през друг, само и само виновните да си получат заслуженото.И успяха ли -за мен Не!

Лейля сякаш е ,,Жар,,  птица-  разбра, размисли и взе решения. Раздаде справедливост като компенсация на всичките мъки изжевяни покрай отвличането на Керем.
Един път съпруга си , втори път брат си и накрая ,,раздаде,, справедливост над Йозлем, изсипа цялата  стаена  в душата ненавист, без да разбере дори защо е постъпило така момичето, иначе смятана от нея за приятелка. Приятелство ли е било? Лейля не знае нищо за Йозлем , за семейството, за живота , за нея самата , освен като секретарката на Кемал, която е до нея когато тя има нужда. Защо след като се срещна с Фаик не сподели с Йозлем , защо  не са  споделяли като приятелки. Защото Лейля е свикнала да има,  да притежава, искала е Кемал -взела го е, искала е семейство- има го. Иска ми се да  имаше време в което  да разбере причината за постъпката на Йозлем. Ако имаше време  сериала да продължи  възможно беше да не  предаде Кемал, да се терзае, да мисли и през това време щяхме да гледаме Кемал как се измъчва и страда. И щяхме да разберем кой кого обича и защо?  Интересно  как би реагирал, ако Лейля узнаеше за връзката му с Йозлем и детето което имаха. И чак тогава тя, разбрала какво е причинил на Йозлем  нейния съпруг,  да отиде и го предаде. Или той сам да е принуден да го направи.
Мехмет и Йозлем, невъзможна любов. Хубава екранна двойка, завладяващи зрителя, изпълващи екрана, когато са един до друг. Тя организатор на престъпление, той принципен адвокат, обича я и тя него , но дали имат бъдеще,  едва ли ! Не и в Турция. Тя се оказва най -лошата, най-опасната, за това там в затвора, там и е мястото, такава е практиката у съседите- лошите момичета да се поправят. Не може да има бъдеще момиче с извънбрачно дете . Темата е болезнена, момичето изолирано, анатемосано. Реалността е такава, не само на филм./ от хора живеещи там , зная че  е такава съдбата на момичета ,,съгрешили,, с дете преди сватба. Никой не говори с нея, семейството е изолирано, гледа се с други очи вече на тях.С две думи нямат бъдеще, прокълнати./
Напомня ми за набедените магьосници от американските филми , така и момичета със съдба на Йозлем в Т-я са изолирани от обществото. Затворът е мястото да ги скрият, да забравят че съществуват.
Фалко си получи заслуженото, не ми и стана мъчно  за него. Така трябваше да стане или затвор до живот. Но в едно съм сигурна до последния си дъх любовта му към Йозлем беше истинска. Погледът му преди да издъхне беше за нея, а не мисля похват на сценария за нас да го съжалим. Любов до смъртта. Баш мафиота, организатора на всичко помаха с ръка на правосъдието  през прозореца, убиеца на толкова хора- Бекир, откачалката абла и Хасан доволно играят табла- ,,Хей живот Здравей,,  ако имаше още епизоди можеше и у нас да попрескочат на обмяна на опит. Joy Joy Joy Joy
Не ми хареса това развитие, но....липсва време за всичко и всеки да получи заслуженото.

Единствената сцена , която ме развълнува беше срещата на Мехмет и Инджи, как гледа тъжно през рамото на сестра си отиващата си Йозлем. И тук ако имаше  време- може би тя щеше да е спасена. Двамата комисари се трогнаха от признанията на Йозлем, разбраха вината и  усетиха разкаянието. Знам ли , мисля си  щяха да и помогнат да  отърве  затвора.
Или така ми се иска. Heart Eyesда бяха ни чели,  hahahaние имаме различни сценарии  Joy Joy Joyот хубави по -хубави, но не съвместими с турските нрави , за съжаление.

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 13:48 от eliNIM

# 9
  • София
  • Мнения: 6 287
ХелънHug  ЕлиHug  Радвам се, че темата ви харесва!

Ели, така е аз даже няколко пъти го написах, режисьора в профила си в социалната мрежа го потвърди.... това не е оригиналният финал, не е този, който трябваше да видим. Това е финал, който е трябвало да направят набързо, защото са ги притискали. Много неща останаха във въздуха, много неща останаха незавършени, особено тази, която вълнуваше много голяма част от зрителите, а именно историята на Мехмет и Йозлем. В турския форум прочетох едно много дълго и хубаво мнение относно финала. Ще се опитам да го преведа днес, утре или когато успея, не за друго, а защото то напълно се припокрива с мнението, което имам за финалния епизод.

Колкото до Мехмет и Йозлем, много, ама страшно много хора, включително и хора от екипа искаха те да се съберат. И съм сигурна, че ако сериала беше продължил щяха да ги съберат. Нали трябваше и да ни покажат, че любовта преплетена с омразата, никога не е била толкова голяма.  Wink А и на тях, от самото начало им беше лепнат етикета различната двойка.

Тези дни ще направя и обещаният превод на писмото на сценаристката. Всъщност превод е силно казано, но ще се опитам поне да го разкажа. Тя така хубаво го е написала, че тук си трябва превод от по-добре знаещ езика, за да се усети емоцията й.

# 10
  • Мнения: 0
Хайде един първи поздрав в новата тема и от мен !  Hug

Зарани Едно голямо Благодаря за новата тема !  Hug

Днес реших да вляза в сайта на Канал Д (просто така не знам,не ме питайте защо  Grinning Grinning Grinning ) и ми направи впечатление,че Кайъп все още не са го махнали от листа с актуалните сериали  Laughing Странно...не че се надявам на нещо,просто така да ви кажа Wink

То е ясно,че това не беше истински финал ,а претупана работа,но пак ми хареса Simple Smile Разбира се имаше къде къде по добри и очаквани варианти за финал,но нямало е как да стане просто. Най-ме е яд че много и важни неща останаха във въздуха и неизяснени . Като се сетя че Йозлем и Мехмет можеха да бъдат заедно....но си го избягвам от ума,за да не се дразня  Mr. Green Както и да е...от тук нататък ще имаме задача-да следим новостите около личния и най-вече професионалния план на актьорите ни Simple Smile Все пак затова е темата Simple Smile

Хайде лека вечер ! Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 6 287
Марио,  Hug

Аз този финал не го приемам за финал, това е.  Peace  
Нещо относно Патрона, което се сетих. Вие нали не мислите, че това е онзи Патрон, който раздаваше заповеди на Фалко.  Wink Щото за мен не е. Когато в 15-ти епизод, Фалко разговаряше с него по телефона, ясно си личеше, че Патрона е някой който познава Йозлем. А този дори не се сети за името й, когато отиде в къщата при тях.
Оставиха вратичка за продължение, не знам дали е умишлено или просто не са искали да претрупат всичко, като покажат онези неща, който сега останаха да висят във въздуха. Имало е случай в който спират даден сериал, и го продължат като игрален филм. Или продават историята на други продуценти и отиват в друга телевизия. Както и да е не искам да се пренавивам. Всичко си зависи от продуцентите, но ако решат един от двата варианта, няма да сбъркат. И без това има много молби за това.

Аслъ със съпруга си в Санкт Петербург










Тази сватба накрая изби рибата.  Joy Joy  Joy  Ние какво очаквахме, те какво ни дадоха.  hahaha  Но хубаво се получи иначе, жалко че не можахме да ги погледаме влюбени. Със сигурност щеше да е много забавно.

# 12
  • Мнения: 4 571
Хахахааааа, аз нали не исках да чета и какво виждам сега- комисаря се е оженил за аблата асистентка ли?  Joy

А любовника на лелята, забравих му името, сега ще играе в Курт Сейт и Шура, нали? Много е хубав и този актьор  Heart Eyes Изобкщо от снимките в съседната тема виждам много симпатични актьори.

# 13
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Привет и от мене Hug Peace
Зарани, тенкс за хубавото дворче  smile3525 Да се изпълни все с хубави неща newsm10 Защото аз си мисля, че рано или късно ще се заговори за втори сезон на Кайъп. Може пак с около 18 епизода. Този не напразно като че ли го оставиха с така отворен финал. Сигурно няма да е скоро, ама ще видим. Кълбото в главата така ми говори  Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

Поздpавления:



Бъдете здрави и весели Hug Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 287
Ванина, благодаря!  Hug  Кълбата ни виждат еднакви неща, дано само не ни послъгват...  hahaha hahaha hahaha

Хелън, сори ако ти развалих изненадата. Забравих, че не си изгледала още всичко.  Embarassed
Любовникът на лелята се казваше Махир. Да, актьорът сега се снима в Курт Сеит и Шура. Наистина е хубав, и в темата за сериала веднага го отбелязаха. Mr. Green  Ето го тук до Къванч. Май е той, не го бъркам, нали?


И мъжа на Аслъ, Биркан. Този сезон съпруг и съпруга Сокуллу, май ще го играят "лошите". Интрига ще има тук с неговия герой явно, и май ще от типичните и познати за тази сценаристка.  Tired Стискам палци на Биркан, дано да се справи великолепно с ролята.  Peace  Praynig
Скрит текст:
Елена Виунова - Дора, също има нова работа. Не успях да разбера само, сериал ли снима или нещо друго.




А разбрах, снима игрален филм, 'Yağmur-Kıyamet Çiçeği'. В главната роля е Енгин Хепилери от Интикам. http://www.hurriyet.com.tr/magazin/haber/25523766.asp

Общи условия

Активация на акаунт