За храненето на децата ни вкъщи/в градината?

  • 2 474
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 511
НИкол, щом така си решила, така ще е. Ама ние дето сме ходили на градина, да не би да не сме станали хора, пък и щом има кои да ти гледа детето...дръж си го у вас.

Ами като прочетох менюто с филиите на Ива, определено ще си я държа у нас, толкова тесто детето ми не е изяло за 1 година, а какво остава за 1 седмица  #Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 2 249
Никол, да не я държиш на безвъглехидратна Wink - шегичка Simple Smile. Сега сериозно - на възрастта на Никол, Ради не беше изял и една филия хляб. И принципно не в хляба е проблемът, а във вида му. Отделен въпрос е, че можеш и на градина да организираш балансирано хранене.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 11:23 от Iva_D

# 47
  • София
  • Мнения: 4 867
а пък габа просто си умира за хляб. много е смешна като каже: "гладна съм...за хляб". аз не виждам нищо лошо в хляба, съпоставен със закуски от вида: кус-кус, макарони, баничка, кекс, кифла. в същността си са едно и също.
като се има предвид, че у дома купуваме един пакет хляб бонус на седмица, филиите в детската градина идеално балансират храненето на габа. е, и някоя друга филийка при баба... Simple Smile

# 48
  • Мнения: 46 511
Хехе, не е на безвъглехидратна, но заксуката предпочитам да е овесени ядки, пшенични, просо, грис, кисело мляко, като се приготвят по различен начин е възможно голямо разнообразие, не съм против филиите за закуска, но да е веднъж в седмицата  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 2 249
Хехе, не е на безвъглехидратна, но заксуката предпочитам да е овесени ядки, пшенични, просо, грис, кисело мляко, като се приготвят по различен начин е възможно голямо разнообразие, не съм против филиите за закуска, но да е веднъж в седмицата  Peace
Никол, и Ради закусва с овесени ядки, просо и т.н /всъщност това са му любимите закуски/ -просто прескачаме закуската сутрин. А и хляба не му го органичавам, когато си поиска/имаме автомат за хляб/. Организация, както споменах Simple Smile.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 421
  Леле, Иве и Лекси какви менюта хубави сте написали. Трябва да препиша и "нашето" тогава ще видите защо се оплаквам.
  В нашата детска единствената закуска различна от филия е макарони и то един път на 10 дни.
Филия с маргарин и шарена сол
Филия с маргарин и две парченца шпеков салам
Филия с маргарин и маслини
Филия намазана с яйчен хайвер(маргарин,сварено яйце и малко сирене)
Филия с лютеница и малко сирене отгоре.
Всичко това гарнирано с чай(мляко много рядко).
Следобедните закуски - меденки, вафли, пасти, филии, и от време на време грис и крем. Сокове от готовите.
Предната седмица дъщеря ми за цялата седмица не беше яла нито един ден на обяд. Тя вярно, че е капризна, но и аз не бих яла това което беше предложено.
Сега всеки ден за десерт ябълка (половинка) - децата вече не искат да ги поглеждат. До октомври месец за десерт - диня.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 249
Етиа, на твое място и аз бих се оплаквам Stop. Не можете ли като родители да се организирате и говорите със старша сестра/директорка?

# 52
  • Мнения: 46 511
Никол, и Ради закусва с овесени ядки, просо и т.н /всъщност това са му любимите закуски/ ...

Има вкус детето  Peace
И аз не я ограничавам от към хляб, но след като си е изяла яденето, а не да го замества, защото иначе се натъпква и до там  Laughing

А за градините се чудя, не е ли по-лесно да забъркат едни овесени ядки, от колкото да се занимават с рязане и мазане на филии, поне на мен ми е по-лесно  Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 3 421
Етиа, на твое място и аз бих се оплаквам Stop. Не можете ли като родители да се организирате и говорите със старша сестра/директорка?

 За нашата директорка се носят легенди Wink Съмнявам се, че нещо можем да променим, знам какъв ще е отговорът - за толкова ни стигат парите.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 421
И аз не я ограничавам от към хляб, но след като си е изяла яденето, а не да го замества, защото иначе се натъпква и до там  Laughing
   
  И аз така правех, но като тръгна на детска се оказа неосъществимо.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 867
а пък за днес в менюто има ягоди с кисело мляко. габица от сутринта се беше заоблизвала....

дайте идеи за овесените ядки и другите "добри" въглехидрати. аз ги обичам по всякакъв начин. виктория също. затова и не проявявам много творчество в приготвянето им. габа не мога да я убедя да хапне такова нещо. как ги приготвяте? аз се сещам за овесени ядки с: кисело мляко, прясно мляко, мед, ябълка, канела... (в произволни комбинации). слагам овесени ядки и в супите (вместо фиде или ориз). това обаче не е достатъчно привлекателна храна за диването.

ива, ради дали може да помогне мъничко?

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
Брех, ягоди Shocked Искам и аз във вашата градина, пък....
За овесени не се сещам. Май има разни сладкиши, при които брашното се замества с тях. Аз много обичам елда с прясно мляко и мед - нещо подобно на кус-куса става.

Етиа, наистина са ви много филиите и то с МАРГАРИН Twisted Evil

# 57
  • София
  • Мнения: 2 249
Етиа, а що не им занесете едно меню от друга градина - да видят, че с тия пари може и друго освен хляб и маргарин. Може и някоя българска книжка за детско хранене - на проф. Лиляна Трифонова, напр.

Яни, банан много върви на овес и др. от този тип ядки, също и разни сушени плодове /може ако вариш ядките, да ги прибавиш някрая - омекват приятно/. Орехи и др. подобнии също. На Ради любими му са варени с мляко, масло и сирене. По същия начин и просото. Пълнозърнените макарони също са на почит. Елдата само я накисвам във вода от вечерта и сутрин изхв. водата и заливам с пр. мляко+ или накисвам в кисело /но тя е недолюбвана/.
Не знам дали Ради може да е от помощ/освен когато се оженят и се премести при нас - друго няма да й готвя Joy/, но явно детето е с мнение по въпроса и си го отстоява независимо от другите/Ради всеки ден държи да ми разкаже, освен какво той е ял, какво е яла/отказала Габи/.
Но пък може би вашият пример на някакъв етап да подейства/Ради беше ужасно злояд, но с времето за мое учудване се "научи" да харесва и зърнените, и плодовете и зеленчуците/.

# 58
  • Мнения: 46 511
yanita, сложи да заври водата, аз го правя в микровълновата, в купичка, след това слагам 3 супени лъжици фини овесени ядки и пак слагам в печката, като тръгне да ври изваждам и слагам 1 мерителна лъжица мляко за след годинка, масло и сирене. За гъстотата, за да стане добре за ядене, във вряло състояние е малко течно, после като изстине се сгъстява. София това го обожава, пробвай  Peace Вместо масло и сирене можеш да редуваш и с плодове, с банани например става супер  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
да, това с банана е любимото на виктория. и с орехи също.
за масло и сирене в овесените ядки не се бях сещала, ще опитаме още утре сутринта.
а просото в какъв вид го купувате? аз съм купувала от зоомагазин за папагала, ама децата дали ядат от същото newsm78 снощи обяснявах на габриела надълго и нашироко какво е просото: едни малки зрънца, с които се хранят птиците...

ще я подсетя да разпита ради какво закусва у дома пък дано реши да опита....

Общи условия

Активация на акаунт