Международен Езиков Лагер във Варна с Фондация ''Английски клуб''

  • 14 328
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204
С радост съобщавам новината, че Фондация Английски клуб обявиха датите за Международния летен езиков лагер.
Миналата година няколко  форумски деца /включително и моето/ го посетиха. Отзивите, детски и родителски, бяха превъзходни. Напоследък се питаме с другите майки кога ще стане ясно за тазгодишното издание. Днес като взимах малкия си син от Фондацията разбрах, че датите са обявени 15-28 юли. На сайта им има информация в сектора Езиков лагер.
http://englishclub.bg/
Ако някой се интересува как е било миналата година може да ми пише съобщение, с радост ще отговоря. Не веднъж съм споделяла във форума колко съм доволна, че ги открих по отношение на обучението на децата ми по английски, а лагера се оказа още по- голямо попадение.  Изкараха 2 седмици, намериха наистина нови приятели, с някои от които още поддържат и се канят по Рд. По- важното за мен като родител е, че в езиково отношение имаше голямо развитие, правиха проекти, учиха се да говорят пред публика и фактически без мрънкане и юркане много напреднаха.
Много добре стана, че  с рано обявените  дати имаме възможност да си планираме лятото.
И да не забравя, че има отстъпка за братя и сестри и за ранно записване.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 11 918
    Замислям това лято езиков лагер и ще следя впечатления, срокове и цени тук.

# 2
  • Мнения: 6 031
Гери, като се върне моят ще му предложа този лагер.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 025
И аз ще предложа на моята щерка.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 119
Моята щерка хареса много идеята така,че и аз се записвам да следя за подробности  Grinning

# 5
  • Мнения: 4 204
Ха, Ели, Миме, че аз вашите отдавна си ги броя в тайфата. hahaha

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете беше миналата година на езиковия лагер на Английски клуб. Беше много доволна, аз също. Поддържа връзка с децата от Австрия и с много деца от България. Правили са презентации, ученето на езика и по точно използването му не е било в никакъв отегчително за децата. А самият екип от учители е страхотен! Запознах се лично с тях и детето ги харесва много.

# 7
  • Мнения: 4 204
По спомен ще ви напиша как беше миналата година и какво разбрах за тази:
Ставане в 8ч. Закуска
В  9ч. започват заниманията.
 Всеки ден е ден на една жизнена ценност: Ден на Респект, Ден на отговорността, Толерантността и т.н - 12 на брой.
 10.30 – Проектни дейности, - Създай държава, Създай град, Създай компания
12.00 – Обяд
Почивка до 14.30 / Работят само учители и асистентите им/
14.30 – 16.30 – Плаж
 17.00 – уроци по втори чужд език / по избор/- това е ново, сигурно ще има испански, защото знам, че имат добър преподавател, за други езици ще питам пак следващия път.
18.00 – Разходка
19.00 - Вечеря
20,00 – Вечерни дейности – отново им говорят на английски само, веселбата беше голяма. Всяка вечер беше тематична.
22 – Чекинг /Директорът на лагера и учителите минават по стаите за оценка на деня/
23.00 Сън
 В лагера ще има включена езда, гребане, фитнес, различни спортове , има много зелени терени и уреди, екскурзия до Варна, посещение на Обсерваторията с лекция от Д-р Радева. Освен това ще имат малко уроци по биология с децата - растения и животни, работа с микроскоп/ на английски разбира се/
Ще имат градинка за гледане, имат приготвени материали /от Александровска/ за гледане на различни клетки, искат да им покажат интегритета на живия организъм....
Забравих още какво ми разказаха, но наистина звучи много амбициозно. Имайки предвид миналогодишното издание нямам търпение да дойде тазгодишния лагер. Съжалявам, че малкия ми син е още малък, за да присъства и той.
Ако се сетя още нещо ще пиша. Но и вие може да звънкате във фондацията и да питате и после много моля да споделяте тук, че ми е адски интересно.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Миналата година също предлагаха испански, но май нямаше желаещи и плажа беше от 15.30 до 17.30ч май. Но беше далеко морето. Тази година е близо и няма да губят време за придвижване.  Програмата е добра наистина.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
каква е мин. възраст на децата

# 10
  • Мнения: 4 204
Май от 7-8 нагоре. По- важно, е че трябва детето да е учило поне една година езика.
Това са ми беглите спомени като четох миналата година. Ако те интересува конкретно им пиши.
ivben , програмата наистина е супер. И на мен ми се доходи.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
дайте малко разяснения за програмата - излиза, че ученето е само сутрин, а следобед какво се прави - главно плаж ли, какви спортове има

# 12
  • Мнения: 4 204
Ася, ние като родители най-подробен отчет не можем да ти дадем, защото не сме ходили.
Програмата я написах по спомен от разказано + това, което ми казаха онзи ден във фондацията.
Днес пак им звънях, ще им писне от мен.
Имат почивка до 14.30, след това е плажа, на който се упражнява езика също. След като се приберат и изкъпят имат избор на уроци по втори език, както и уроци за природата. Това е до 19 ч. Следва вечеря и подготовка за вечерните уроци. Децата всъщност се готвят за вечерите най-много, защото там развиват инициатива и креативност. Които искат да спортуват има възможност за футбол, волейбол, баскетбол, фитнес на открито /има уреди/ и висилки за гимнастика.
Огромните зелени площи дават възможност за прекарване на целия ден на открито с изключение на 2 час на обяд задължителна почивка.
Идеята  е да практикуват езика максимално в смесени групи с чужденци.
Синът ми в момента е на друг лагер, но му звъннах да го поразпитам. Той потвърди всичко, което съм ви казала до сега.
Ще останете много доволни, и ти и детето. Моя син не се сещаше ни за телефон, ни за друга електроника там. По цял ден са заети с приятни неща, английски се практикува почти постоянно. А ти ще се учудиш изключително много като си дойде на напредъка му. 
Ивбен е писала, че дъщеря и си поддържа още с децата от Австрия- бяха 4 на брой. Сами / синът ми/ също дружеше с тях и  се надява пак да дойдат. Имат много снимки, виж в сайта не може да не са качили там.
Имаше и деца от Турция, Русия,Англия,Румъния....
 

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Снощи дори регистрирах Марти.Simple Smile Бях направила запитване по отношение на транспорта.Миналата година това не беше добре организирано.Ние карахме дори деца до автогарата т.к. трябваше да се предвижват с градски транспорт , а някой нямаха пари за билети. А с тези багажи по градския транспорт......

# 14
  • Мнения: 2 071
На колко години са децата ви, които са били на лагера миналото лято, имат ли групи по възраст или са смесени?

Общи условия

Активация на акаунт