"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 475
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 16 860
  • Мнения: 9 356
Сега остава да ме убедите, че си поръчвате всичко - препарати, храни и дрехи само по Интернет и пред вас всеки ден спират куриерските фирми за доставки. Веднага ви признавам.
Лично на мен тук Германия ми липсва софийската мека вода, с която и с по-прост препарат прането ми се изпираше, а тук с твърдата вода само пари за препарати давам. А пък горката ми коса се скапа и след душ не е мека като в София, а твъда и гадна, въпреки балсама. Та - угодия няма.

# 16 861
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Като стана дума за купуване и носене от чужбина и аз така миналата година, присеща се братовчед ми, че аз мога да му поръчам от амазон една тенис ракета, с доставка до тук излезна 80 евро, писах му преди да я поръчам, пратих му скрийн шот от телефона да види колко пари ще излезе, каза купувай. Поръчах, дойде за 2 дни. Голяма радост.
Тръгвам от тук, ракетата не влиза в големия куфар, решавам, че ще я нося в ръчният багаж и малко ще и стърчи дръжката. Отивам на летището мятам си голямия куфар, викам, чакай да ги попитам дали няма да има проблем да мина през секюрити с тая ракета и... О, боже мой, заради размера, тази 300 грамова ракета се смята за оръжие  Sick #Crazy (то вярно, че са си за бой Райънеър, ама чак пък толкоз...) започва едно звънене и търсене на някой с познати, работещи на летището, как да е намерих на кой да я оставя, прибирам се в България без ракета, мрънкане, дуднене и т.н. Свършва почивката прибирам се тук се почва, кога ще я пратиш, нямам търпение и такива ти ми подобни. Пращам я, струва ми още 36 евро...заради размера....имал значение тоя пусти размер  newsm78. Пристига ракетата адресирана до сестра ми, отгоре се вижда марката, колко пари са платени за пощенски разходи, както е взела пакета така му го е дала, той измрънкал, че няма пари в момента, взел я и си тръгнал. От тогава са минали година и 5 месеца. Мерси не съм получила даже. Разбирам да няма пари човека, но го гледам, че мине не мине и се тагне я от Гърция, я от Турция, я от някой СПА център.

В което няма нищо лошо разбира се, и аз обичам да маам гащи напред назад, но съм си решила проблема като си изтрих фейсбука, да не се ядосвам Simple Smile И като се прибирам вече, никой не знае кога, какво, що.

Тарикатлъци да искаш!

# 16 862
  • Другата България
  • Мнения: 37 295

Лично на мен тук Германия ми липсва софийската мека вода, с която и с по-прост препарат прането ми се изпираше, а тук с твърдата вода само пари за препарати давам. А пък горката ми коса се скапа и след душ не е мека като в София, а твъда и гадна, въпреки балсама. Та - угодия няма.
Това за праховете и аз го потвърждавам, но не мога да кажа, че има разлика в изпирането, защото /предполагам повечето от вас също/ перем почти чисти дрехи - нали на едно обличане се хвърля всичко в пералната....но пък по миризмата и самия вид разлика очевадна има.
ММ дълги години пътуваше България - Италия, през цялото време съм прала с ДАШ - не течен, прах. От там, в кутии. В момента, в който спря, започнах да го купувам от тук. Казали сте достатъчно. Mr. Green
Синът ми от Германия беше донесъл шоколади и немска бира, и един  салам, който веднъж бях купувала в Лидл. Нищо общо между двата нямаше, уж в Лидл директно зареждали.
За Вениш потвърждавам също, че нищо не премахва, на петна от плажно олио го пробвах, стоят си много злогледо. Препоръчаха ми това
Скрит текст:
,
май е българско, ще го издирвам.

# 16 863
  • Мнения: 9 687
Аз да кажа все пак нещо положително Simple Smile. Зеленчукът у нас (специално домати и краставици) са в пъти по-вкусни у нас, от тези в Западна Европа. Някои плодове също.

# 16 864
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Спам, ама Мери, препаратът е чудесен! Ползвам го от години, евтин е и няма празно при него. Даже с другия багаж( че нали пренасям цяла къща) смятам да ми натоварят 3-4 шишенца да си имам.

# 16 865
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Благодаря ти. Hug

# 16 866
  • Варна
  • Мнения: 735
Спам малко, но във Варна отвориха една верига немски магазини за препарати и козметика. От там си вземам ДАШ и е невероятен. Баща ми го е носил от Италия и знаех, че е хубав.

# 16 867
  • Мнения: X
Друг път е невероятен Даш. Е, моят е италиански, не от немската верига във Варна, но от там все боклуци нацелвах, та се отказах преди да пробвам Даш-а.
Не ви ли омръзна да ги разправяте тези "градски" легенди за невероятните препарати и козметики от чужбина, дето нямали нищо общо с онези в България?

# 16 868
  • До морето
  • Мнения: 7 061
На Онна българският вениш е точно два пъти по концентриран от Сийкиния български. Заговор?
Хех, наистина е така.  Laughing

Продуктите на Кока кола за цяла Югоизточна Европа се произвеждат в Румъния. Странно ще е ако наистина имат  различен вкус Thinking Аз не ги използвам и не мога да сравня

В Търговище няма ли завод на Кока-кола или той вече не функционира?

# 16 869
  • Мнения: 4 120
 Аз съм усещала разлика в напитки и шоколади. За напитките ми обясниха, че може да е заради различната вода, единият случай бе на бира, която се произвежда по лиценз тук. Ами не е същата като чешката такава. Кока колата също ми е различна, дори гръцката.
 В Пловдив много хора ходят на пазар в Одрин (мисля, че Зла вещица беше пловдивчанка) за перилни препарати и козметика и казват същото, че са различни.

# 16 870
  • Мнения: 15 028
Ходя до някакви магазини, които се рекламират, че предлагат препарати за пране директно от Германия, че техните прахове са предназначени за тамошния пазар и са по-качествени и така и не съм намерила още нещо, което да реши проблема с дрехите на сина ми. Моите с каквото и да изпера, нямам проблем, но неговите просто са ужас.

# 16 871
  • Мнения: 7 519
Достатъчно е да погледнете сайта на производителя за различните страни и може да се види, че в различни държави се продават различни продукти, а кока кола в БГ няма нищо общо със същата примерно в Германия.

# 16 872
  • София
  • Мнения: 11 486
Сутринта влизам в кварталния супермаркет за кафе. Продавачката зад щанда беше събула обувките си (сандали) и ги чистеше с мокра кърпичка. Като ме видя не се смути, а стана да ме обслужи (естествено не си изми ръцете). Добре, че имаше още едно момиче зад щанда, та поръчах кафето на нея.

# 16 873
  • Мнения: 15 028
Редовен номер - продавачката мие пода, като влезе клиент го обслужва без да се измие.

# 16 874
  • DE
  • Мнения: 9 068
Не е номер, но е пиниз  Laughing За хората с проблеми с петната, преди пране намажете петното с обикновено веро за съдове и го оставете да престои няколко часа. След това в пералнята по каналният ред и готово.
Изпитано с годините и почти не съм имала случай да не го изчистя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт