"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 714
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 2 715
  • Мнения: 4 120
 Аз тази година се появих за час-два на работа на рождения си ден, да почерпя колегите от различните отдели. Оставих една кутия бонбони  на рецепцията на хотела, да се почерпят колегите от фронт офис и тъкмо тогава идва група от Израел за настаняване и ги обслужих аз. Опипаха всички бонбони, налапаха по един  и тогава някой от групата се сети да пита дали може. Казах, че имам рожден ден, да си вземат и съият каза-  "Хм, това е много интересен трик, за да са мили клиентите с вас" Mr. Green/ който е работил с израелци знае, че те винаги намират за какво да мрънкат/. На следващия ден вече си бях на работа, и един от същата група- "Днес нямате ли пак рожден ден? Жалко Sad"  Mr. Green

# 2 716
  • София
  • Мнения: 10 825
Ми ти какво се циганиш пък.... Рожден ден само веднъж в годината.... Хората знаеш ли по колко пъти годишно имат  Mr. Green

# 2 717
  • Мнения: 19 485
Аз тази година се появих за час-два на работа на рождения си ден, да почерпя колегите от различните отдели. Оставих една кутия бонбони  на рецепцията на хотела, да се почерпят колегите от фронт офис и тъкмо тогава идва група от Израел за настаняване и ги обслужих аз. Опипаха всички бонбони, налапаха по един  и тогава някой от групата се сети да пита дали може. Казах, че имам рожден ден, да си вземат и съият каза-  "Хм, това е много интересен трик, за да са мили клиентите с вас" Mr. Green/ който е работил с израелци знае, че те винаги намират за какво да мрънкат/. На следващия ден вече си бях на работа, и един от същата група- "Днес нямате ли пак рожден ден? Жалко Sad"  Mr. Green
Аз бих отговорила на такъв наглец така: "Да, днес пак имам рожден ден. Вчера Ви черпих, днес очаквам подарък от Вас"

# 2 718
  • Мнения: 4 120
  Mr. Green
Ще ме изтипосат после в израел-мама като стисната.

# 2 719
  • София
  • Мнения: 5 727
..., да отговаряш на поздрав
само, ако си на кеф.Имам такива съседи и не ми е приятно, но задължително
вече не ползвам асансьор с някой - не искам да си развалям настроението.

Когато започнах да живея в настоящия блок,ме гледаха като безумница,че когато срещна съсед поздравявам. В началото имаше такива,които даже не ми отвръщаха. Образоваха се,сега даже и усмивки получавам.

# 2 720
  • Мнения: 308
Благодаря, Деси!
 Сега се сещам за един "селски номер": канят те на празник 2 в едно, примерно на детенце прощъпулник, ама и кака му имала скоро рожден ден, та "двоен празник"....или годишнина от сватба, съчетана с имен ден на един от младоженците....Много ги уважавам тези празници! Laughing

# 2 721
  • София
  • Мнения: 2 132
Много ми е неприятно някой да се храни( хапва  фъстъци и пр) докато говорим по тел. или скайп.

# 2 722
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Много ми е неприятно някой да се храни( хапва  фъстъци и пр) докато говорим по тел. или скайп.

Ще ползвам твоя коментар само за пример, че се сетих нещо Wink
Смятам за изключително невъзпитано (граничещо откровено със селяния), когато се храня и ми звънне телефона, след като преглътна и го вдигам, на въпроса "кво правиш", отговарям с "храня се", и получавам отговор "а, хубаво, чакай да те питам нещо" Rolling Eyes При което, разговора продължава около 20 минути. Отива ми и апетит и всичко. Пробвала съм и да не вдигам, ама са много настоятелни всички #Cussing out

# 2 723
  • Варна
  • Мнения: 5 163
Благодаря, Деси!
 Сега се сещам за един "селски номер": канят те на празник 2 в едно, примерно на детенце прощъпулник, ама и кака му имала скоро рожден ден, та "двоен празник"....или годишнина от сватба, съчетана с имен ден на един от младоженците....Много ги уважавам тези празници! Laughing

Зависи колко е това "скоро". С майка ми имаме рожден ден в два поредни дни и докато бях малка, винаги сме празнували заедно. Не е било от скръндзане или нямане. Познавам и много хора, които например в един ден имат имен ден и рожден ден. Даже би ми било супер странно да правят двойна почерпка. Ако обаче има седмица разстояние... вече не ми се струва наред.

# 2 724
  • Мнения: 19 485
Много ми е неприятно някой да се храни( хапва  фъстъци и пр) докато говорим по тел. или скайп.

А този някой ако ти е в стаята? И ако фъстъците понякога са цял банан в устата и ТОГАВА колежката ми решава да звънне на своя позната да я пита какво прави? То са пръски, то е мляскане...Същата случка съм преживявала и със супа и друго ядене - отврат направо. Напълниш си устата и се обадиш по телефона - екстра!

# 2 725
  • София
  • Мнения: 2 132
Току-що си припомних звука от фъстъците, които обичаше да похапва една колежка. В стаята обикновено беше тихо, всички по компютрите и чертаят само на-отзад се чува примляскване.

# 2 726
  • Мнения: 4 120
 Ами на мен така ми действат пуканките в кината, за което по назад в темата ме смъмриха. Уж трябва да е тихо, а то се чува едно хруптене, гладни ще останат ако не ядат 2 часа. На последният филм, който бях едно момче дори излезе по средата на филма, като му свършиха и се върна с нова голяма кутия ooooh!

# 2 727
  • Мнения: 19 485
Ами на мен така ми действат пуканките в кината, за което по назад в темата ме смъмриха. Уж трябва да е тихо, а то се чува едно хруптене, гладни ще останат ако не ядат 2 часа. На последният филм, който бях едно момче дори излезе по средата на филма, като му свършиха и се върна с нова голяма кутия ooooh!
Аз заради това не ходя на кино. Не мога да понасям хрупане, мляскане и шушкане на опаковка през цялото време. Че и да си платя скъпо и прескъпо за двата часа "удоволствие"

# 2 728
  • Мнения: 2 751
 Ceca, аз на въпросната дама името не знаех даже   Simple Smile

Имах една съученичка, на която й бях на път до вкъщи и редовно си обядваше у нас, ноооо...у тях като идеш се стои на портата, при добро желание може и в двора да те пуснат  Mr. Green Тяхното семейство ми е пример за селски изпълнения, понеже са с добро положение и доста го използваха, за да "върви" обучението на децата им. Но до там, като получат исканото и забравят, че са ангажирани с нещо...

# 2 729
  • Мнения: 1 604
Ям си пуканки в киното и въобще не ми пука, че на някой му хрупало. Има си норми и в храненето и ако те се прекрачват тогава вече е неприятно. На входа на всяко кино се продават пуканки, когато в къщи си пусна филм също си правя такива. Възприето е от обществето, че тези две дейности се извършват едновременно и щом масово  хората го правят не виждам как някой може да го определя като селяния Simple Smile.

Благодаря, Деси!
 Сега се сещам за един "селски номер": канят те на празник 2 в едно, примерно на детенце прощъпулник, ама и кака му имала скоро рожден ден, та "двоен празник"....или годишнина от сватба, съчетана с имен ден на един от младоженците....Много ги уважавам тези празници! Laughing

Поредния човек не разбиращ дефинацията на селяния и изкривявайки я през собствената си призма. Аз съм родена с майка ми на една дата (в един и същи ден и месец) - може би трябва тя да празнува на деня, а аз да следващият като последнователно каним всички роднини от близко и далеч с приспиване? Каненето на гости изисква време и средста от страна на домакините. Съчетаването на празника най- малкото им спестява време и все пак почитат и черпят най- близките си. Да наречеш това селско е просто, за да си се разписала в темата с нещо.

Общи условия

Активация на акаунт