А коя книга четат в момента децата ви? - 4

  • 50 057
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 605
"Карлсон, който живее на покрива"
Ще кажеш ли после дали се харесва, че моята дъщеря е потресена и отвратена от книгата. Сложи ѝ 2 звезди в ГР.
Мислих, че само на моята не й харесва. Прочела е 20 страници и хич не й върви. Мисля да не я карам повече. Лиляна, ти чела ли си я на дъщеря ти като малка? Аз съм я чела като беше 4-5 годишна, но очевидно тя няма големи спомени от нея.

# 271
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не съм чела Карлсон.

# 272
  • Русе
  • Мнения: 11 918
   Обичам Карлсон. На моето дете е четох на 6-7 години и я харесваше. Дори сам си четеше после по някоя глава, въпреки че не е по четенето по принцип.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вкарвам уточнение за нашия Карлсон - книгата е

и съдържа: "Карлсон, който живее на покрива", "Карлсон от покрива отново лети" и "Ето го пак Карлсон от покрива"

като в  момента дъщеря ми чете втората повест.
Мисля, че и е интересна, защото я чете бързо. Ще я поразпитам по-обстойно, като ги приключи. Засега само сподели лаконично, че и харесва.

# 274
  • София
  • Мнения: 44 103
Дам, и моят такъв вариант на Карлсон чете, с трите повести в едно, но старо издание, въпреки, че не мисля, че има голямо значение.

# 275
  • Мнения: 3 379
Прочете ето тази предните дни и каза, че много му е харесала:



Не знам днес коя е избрал да чете.

# 276
  • София
  • Мнения: 6 094
Малката чете с голям хъс "Книга за джунглата". Лошото е, че изданието е с едни огромни размери, та голяма борба пада.
Баткото се е заел с "Немили-недраги" и за мое учудване не я намира за безинтересна. Аз много трудно я прочетох в ученическите си години, а и театралния спектакъл гледах с предубеждение.

# 277
  • Мнения: 14 654
Браво на баткото, голяма част от задължителните книги са много тегави за четене. Mоят прочете "Две години ваканция" на Жул Верн и много му хареса. Мисля да ми предложа "Децата на капитан Грант".

# 278
  • Мнения: 3 379
За каква възраст е подходящ Жул Верн?

Моят син започна Страната на сънищата (Любими попътечо) на Юлка вчера и сподели, че била много интересна.

# 279
  • у дома
  • Мнения: 7 141
За каква възраст е подходящ Жул Верн?



Специално Две години ваканция моето я чете точно на възрастта на голямото ти момче-3 за 4 клас  Peace

# 280
  • Мнения: 1 213
Малката в момента чете ''Български вълшебни приказки'' от Николай Райнов.

# 281
  • Мнения: 289
Днес започна да чете "Робинзон Крузо".

# 282
  • Мнения: 7 837
Големият приключи "Чудо", аз все още я слушам в колата, докато шофирам.



Видях че е издадена в България, заслужава си и децата има какво да научат от нея.

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 19:10 от Кейси

# 283
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Кейси за каква възраст е подходяща?

# 284
  • Мнения: 7 837
Кейси за каква възраст е подходяща?

9г. +
Главният герой е на 10 г., роден със силно изразена лицева аномалия. Историята е написана простичко, но увлекателно, през погледа на различни персонажи. Хем е тъжна и сърцераздирателна, хем смешна. Посланията са лесно разбираеми от децата.

Общи условия

Активация на акаунт