среднощно будене

  • 9 206
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравейте, бебето ми е на почти 11 месеца. От както е роден се буди всяка нощ по 2-3 пъти. Сега вече е захранен и суче само веднъж преди лягане, но продължава да се буди нощем. Давах му да суче през нощта преди, защото смятах, че е гладен, но и това не го успокояваше и започваше да се върти и нервничи. Сега му давам да пие повечко мляко преди лягане, плюс сученето и пак се буди. Да не говорим, че като е болен, изобщо не се спи. Вече всички вкъщи сме на ръба на нервна криза от неспане. Със сестра му не съм имала подобни проблеми. Тя си спеше по цяла нощ още от два месеца.
Моля споделете, дали сте прилагали някакви методи да отучите бебетата си да се будят или кога са се отказали сами да го правят. В момента пробвам хомеопатия, но не виждам особен резултат.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 233
Как проточат събужданията, какво правите като се събуди?
Дъщеря ми я кърмих до годинката, будеше се по  няколко пъти, спрях и се надявах да спре с буденето, но не. Ставаше, давах вода и я приспивах на ръце. На година и 2-3 месеца почна да пие вода и да задпива веднага след това сама. На около година и половина започна да си взе а водата сама. Сега на три години се буди поне вефнъж седмично и ме вика ( спи в отделна стая) да и дам водата, да я завия или да и пея песничка   #Crazy. Синът ми се будеше докато го кърмех (1г. 2м.), в момента в който го отбих и започна да спи по цяла нощ.
Всяко дете е индивидуално. Успех.

# 2
  • Мнения: 29 341
Да не те отчайвам, но бебетата са различни - някои спят по цяла нощ, други - не! Моят син също се буди, и все още, нищо, че е на 3 години. Казват, че с времето започват да спят по цяла нощ, но при нас още не е дошъл момента.

# 3
  • Мнения: 6 214
Да не те отчайвам, но бебетата са различни - някои спят по цяла нощ, други - не! Моят син също се буди, и все още, нищо, че е на 3 години. Казват, че с времето започват да спят по цяла нощ, но при нас още не е дошъл момента.
Май в това мнение е истината.

Към авторката, можеш да пробваш и с някой билков чай за спане или нещо друго билково, на Хип май имаше. Аз пробвах какво ли не, ми детето ми просто не е от поспаливите.

# 4
  • Мнения: 832
Като се събуди го нося малко на ръце и заспива пак, но много често се случва точно като искам да го положа в креватчето да се стряска и пак се събужда. Понякога веднъж като се събуди, започва да се буди през по-кратки интервали, примерно 10-15 мин или час, което съвсем ни скапва.

# 5
  • Мнения: 6 214
Като се събуди го нося малко на ръце и заспива пак, но много често се случва точно като искам да го положа в креватчето да се стряска и пак се събужда. Понякога веднъж като се събуди, започва да се буди през по-кратки интервали, примерно 10-15 мин или час, което съвсем ни скапва.
Не си единствена.  Hug Просто първото ти дете е било съвсем друго, сега за това ти е чудно положението с малкия.

# 6
  • Мнения: 96
Моята е на 2г. и 6м., но още се буди. Като малка се будеше да яде..сега понякога също Shocked Бълнува доста, а има ли пълнолуние направо вампирясва. Поуспокои се доста от както започнах да и давам хомеопатия..но 2-3 нощи седмично задължително има пробуждания.

# 7
  • Мнения: 11 840
Моят син се будеше така до 3г, сега вече се случва да има нощ без пробуждане, но е рядко честно казано винаги има поне 1 събуждане. Иначе има хомеопатични хапченца Дормикинд за неспокоен сън, но според мен това не е такова, просто е малко детето още и си се буди, което за мен е нормално.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
До 1,11 месеца се будеше всяка нощ в 3 часа.Точно в 3!Кърмех си го дотогава,но започна да ми тежи ставането и реших да пробвам без кърмене да го приспя.Сложих го в позата в която обикновено го кърмя(люлка)и без да му давам гърда го полюшках  така.като заспа го прехвърлих в креватчето му.на 3-тата нощ не се събуди вече.Вече 4 месеца сме така.От време на време се събуди и се върти по половин час в леглото,но без да плаче.Аз се събуждам естествено,понеже ми е над главата а аз спя леко.Но си мълча и чакам да заспи за да го завия,че се отвива като се върти.Давах му бибата,и с нея и без нея заспива за 30 минути пак.И я махнах.Иначе през деня вече не я ползва.На 1,3 месеца му я махнах.Не е гаранция че като го отбиеш ще спре да се буди.аз го "отбих"само за през ноща,през деня имаме все още 3 кърмения.

# 9
  • София
  • Мнения: 925
Аз да успокоя авторката, както и другите мами с подобен проблем. Моето дете е на 1г и 9 месеца и откак се е родила се буди нощем поне 3 пъти. Всъщност на 1 месец като беше май реши да си махне сама нощното кърмене и не се будеше, но тогава беше много малка, аз се притесних, че остава много време без ядене и й върнах нощното хранене.  Crazy Та от тогава до сега сме така. Но поне като й дам да суче пак заспива. Вас да не би да ви мъчат зъбки? Може би от това е буденето.

# 10
  • Мнения: 2 052
Дъщеря ми спря да се буди на 13-14м. след като я отбих. Известно време се будеше за АМ, което беше по навик. Криех се в другата стая като през това време тя си чакаше в леглото за АМ и от чакане заспиваше. Но тя се будеше единствено да яде и веднага заспиваше. Щом още суче нощем аз не бих се мъчила да го отказвам преди да се отбие.

# 11
  • Мнения: 1 630
Малката не е от поспаливите. През деня дремеше за по 15 минути, през нощта ме будеше по 6-7 пъти за кърмене. Нощно кърмене имахме до 9-10 тия месец някъде. На 11 месеца сама се отби. През 10- 11ти месец се будеше доста през нощта, заспиваше трудно, само с дундуркане и разнасяне. Тогава реших, че това трябва да спре. Исках да я науча да си заспива сама в кошарата и да спи цяла нощ без събуждане. И я оставях да реве. Вечер като я сложех ревеше много, и така 10- 15 дена. После се научи, че като я сложа в кошарата трябва да спи. Сега може да се върти половин час преди да заспи, но и звук не издава. Аз се опитвам да я изморявам много през деня и физически и емоционално. През нощта се будеше през 11тия месец, превихме се че не я чуваме с мъжа ми. Пореваваше малко и се унасяше пак. Сега така я научих да става малко по- късно. Буди се в 6, аз не отивам при нея да я взема и пак заспива. Сега спи от 21 до 8-9 часа непробудно. И така е от 10-11ти месец някъде. Постигнато с цената на много рев от нея и нерви от мен.  Crazy   

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
И синът ми е така, ние сме по-малки, но смятам ,че докато не го отбия няма да спре да се буди.Събужда се по няколко пъти на вечер понякога само засуче и заспи,понякога хапва повече.По друг начин не заспива ,минавали са часове в опити баща му да го преспи ,но не става.Мислех , че е от зъбките но се оказа ,че и това не е.Свикнах да лягам през деня, друг вариант няма ,баща му вече спи в другата стая, за да се наспи.

# 13
  • Мнения: 1 630
Аз съм привърженик на метода на контролирания плач, но трябва детето да е отбито поне от нощно кърмене. Иначе ако реве от глад, няма да спре, колкото и да го оставяш да реве. Малката много ревеше, ама много, даже педиатърката се втрещи. Каза, че е най- ревящото бебе в практиката й. И това в комбинация с малко сън. Почти не спеше. През деня дремваше за по 15 минути. Да не говорим, че не заспиваше на гърда.  Shocked Shocked Кое бебе не заспива на гърда  CrazyПрез нощта се будеше много. Докато реших да я оставям да се нареве. И в един момент разбра, че с рев нищо не може да постигне. И млъкна.  Crazy Crazy Критичният период беше 10-15 дена рев при заспиване и будене през нощта. После мина. Как издържах и аз не знам...  Embarassed  

# 14
  • Мнения: 7
Здравей! Синът ми е на 10 месеца и всяка нощ се събужда през час, най-много два. Отдавна сме спрели нощното хранене, не иска нито да пие, а само се върти и мърмори, докато не го взема, не го полюлея. Заспи и след 1 час пак така. Много е неспокоен, педиатърката непрекъснато повтаря, че е от зъбите, но вече и аз не знам. Умирам просто за сън...Видях в темата, че пишете за чая на Hipp за спокоен сън. Ако някой го е ползвал, нека да сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт