Проблем при кърменето - бебето суче само от 1 от двете гърди

  • 969
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте! От няколко дена имам проблем с кърменето на бебето, с който се боря, но решение за сега няма. Проблема е следния - бебето суче от едната гърда - винаги тази, която се предложи първо (аз ги редувам) след това от втората не иска да суче и започва да реве и дори не иска да я захапе. Личи си, че е още гладно защото като го поставя на рамото да оригне започва да пълзи надолу и да си търси мляко, но в момента, в който види гърдата отново започва да реве. Общо взето чака да се изцеди втората гърда явно, защото с биберона му е по-лесно. Проблема при мен се появи след като смених лекарството за колики, което сега се добавя към изцедено мляко в биберон. Аз изцеждах по 20 грама само колкото да дам капките и оттам тръгна всичко. Ако някой ми помогне със съвет бих била благодарна.

# 1
  • UK
  • Мнения: 4 308
Махни бибероните, какви са тия лекарства за колики, които се дават с биберон? Можеш да даваш с лъжичка. 20 мл е много, защо толкова много?
Мен ако питаш, ако не виждаш някакъв чудодеен ефект, махни и лекарството...

# 2
  • Мнения: 633
Или капкомер опитай, защото така бебето ти ще търси все лесното.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 902
Мда и аз смятам така,освен това ефект от капки за колики аз не съм видяла Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 6
Ефект от капките (в момента пие Абоколикен, а преди това пробвах с Биогая, Лефакс, Инфакол, Колииф) почти няма, но без тях е още по-голям ужас. Обикновено към 3-4 сутринта започва много да се гърчи бебока и да си надига крачетата нагоре, реве безутешно без капки. Сега само се гърчи и не реве почти. Лошото е, че като се надига така започва да повръща и постоянно го следя да не се задави. Иначе е доста лаком и допреди няколко дни се хранеше без проблеми. От днес вече едната гърда не иска и да я погледне - върти си главата в момента, в който го сложа да легне на тази страна  на възглавничката за кърмене. От вчера давам капките с лъжица, но той продължава да не иска за яде от втората гърда. Започва да реве и да се тръшка, защото е още гладен и направо ме побърква. Вчера упорито не му давах биберон за да се донахрани и изкара 13 часа без сън. Ако някой има някакви други съвети ще се радвам да ги чуя.

Общи условия

Активация на акаунт