Лещи за очи - 5

  • 129 214
  • 858
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 144
Относно продължителността на носене на лещите човек винаги трябв да има едно наум. Роговицата не получава достатъчно кислород с лещи, каквото и да се пише по рекламите. Оптимално лещите се носят 8-10-12 часа, но правилото е колкото по-малко толкова по-добре.
При носене повече часове е добре да се помисли за по-честата им смяна, например едномесечни да се носят 3 седмици, например, но това зависи от комфорта при носене.
Аз самата нося лещи повече от 12 часа дневно, но всяка свободна минута ползвам да ги сваля, освен ако не са ми необходими. Обикновено 4-тата седмица заапочвам да ги усещам, което означава, че са за смяна.

# 241
  • Мнения: 9 486
Току-що получих мейл да си рефрешна направената вчера поръчка на лещи, с новото намаление за днес-20% (черен петък) Party
Та който иска, би могъл да се възползва от намалението днес (контактни-лещи.бг)

# 242
  • Мнения: 1 198
Аз да се разпиша с отзив за клиника "Ресбиомед". Днес бях на преглед там при д-р Галя Христова.
Общо взето като навсякъде: ходиш да ти мерят разни неща на апаратите, този с картинката, която гледаш и със струйката въздух, която ти духва в окото(мисля, че е за налягане) .. след което си почаках мъничко, защото докторката предния ден я боляла глава и не можела да се насили да работи(както после ми обясни), да се нащрака на компютъра и да ме приеме.    ooooh!
Прие ме, прегледа ме за 2 секунди със стъкълцата, явно спрямо това, което й е показал компютъра като увеличение спрямо очилата ми. Вярно - по-добре виждах със стъкълцата, но ... например не си закривах някое от очите, просто ей така с двете. И това при положение, че обясних, че не съм била от година на преглед   Shocked
Прегледа ми очните дъна, отново ми заповтаря като всеки втори лекар колко съм подходяща за лазерна корекция (години, диоптри и т.н., просто съм била перфектна  Rolling Eyes ), след което ме пусна на още един апарат, който ми измери кривината .. не знам какво значи това ..   newsm78

И това беше всичко. Увеличи ми диоптъра на лещите с по 0.25 всяко око и ми предложи безплатни мостри на някакъв нов тип лещи, не разбрах дали марката на беше Б§Л .. ще ми звънне да си ги получа. Ще видя дали ще ги ползвам, тя не ме е насилвала, просто каза, че ако искам мога да пробвам и това не значело да се откажа от тези, които си ползвам.
Не ми е разширявала зеници, изрично я питах, тя каза, че било безсмислено, всичко си било личало и нямало нужда.   newsm78

Като цяло не мога да кажа, че съм особено доволна, обслужването не беше от най-внимателните на света, не беше и грубо, но пък аз май очаквам цялостен и обстоен преглед. Началото на другата година ще си ида при моята докторка в клиника "Светлина" и там ще си се видя, за да съм си спокойна   Peace
Взеха ми 3 лв потребителска такса   Laughing То оставаше и повече да ми вземат  Mr. Green

# 243
  • София
  • Мнения: 6 219
Мн неприятно. Щом си се подразнила значи не е било както трябва. А и какво те интересува, че я е боляла главата. Все едно нас в работата някой ни пита. Това с мострите е хубаво обаче.

# 244
  • Мнения: 1 198
Да, Ваня, ще пиша като ги пробвам, за да кажа какви са и как ги усещам и дали диоптъра го усещам правилен Simple Smile
Това ще е вече реалното мнение за докторката ако е успяла да измери точно диоптъра  Peace

Подразних се да, защото с цялата лъскавост и фръцливост на клиниката, отношението им е като на селския пазар. Говорят си за техни си неща и все едно са на кафе .... човек си седи без очила и се оглежда като мишка в трици, а те ...  ooooh!  #Crazy
Все едно, аз вече съм се отказала да се ядосвам за такива неща, важно ми е да ми свършат работа   Peace

# 245
  • Мнения: 356
Каква марка са новите лещи?
Надалеч ли ти е размазано?
Непрекъснато ли е размазано или се прояснява при премигване?
Новите са на Biofinity,с диоптър "-2.25".Непрекъснато ми е замъглено.Опитах няколко пъти да ги слагам,но не виждам с тях.С другите-"55" виждам без проблеми.Но както и написах в предното си писмо:поради ред причини искам да ги сменя.
Биофинити са много по-добри от Спешълти 55, но при тези два вида се изписват различни диоптри за лещи.
Ако за очила ви е -2.50
-Биофинити -2.50
-Спешълти 55 -2.25
За очила ми е -2.25.

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 07:12 от milenka333

# 246
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
Оптимално лещите се носят 8-10-12 часа, но правилото е колкото по-малко толкова по-добре.

   Това е така, но ако си с -15 диоптера и не можеш да носиш очила, си ги носиш толкова часове, колкото си буден!
   А, към Bubbly . . . с прегледа и лошото отношение - мисля, че е защото си с направление. Аз като си плащам прегледите и винаги ми обръщат достатъчно внимание, въпреки че трябва отношението да е еднакво!

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 11:48 от Jen4et012

# 247
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Сякаш направлението не е плащане  Crossing Arms Дано поне мострите да са хубави  Mr. Green

Аз нося лещи от ставането сутрин докато си легна, т.е. от 07.00 до 23.00 часа, т.е. около 15-16 часа. Диоптърът ми е -7.5 и с лещите се чувствам най-комфортно.

# 248
  • Мнения: 2 827
Сякаш направлението не е плащане  Crossing Arms Дано поне мострите да са хубави  Mr. Green

Аз нося лещи от ставането сутрин докато си легна, т.е. от 07.00 до 23.00 часа, т.е. около 15-16 часа. Диоптърът ми е -7.5 и с лещите се чувствам най-комфортно.


И аз така,не ги нося само когато спя.

# 249
  • Мнения: 9
Преди време исках съвет за лещи и благодарение на Женя и съветите ви вече свикнах с тях.
Преди няколко дни бях на купон и вечерта свалих лещите, но в контейнера за тях ми беше останал по-малко разтвор (не до мярката). Преди време ми изсъхна една леща, защото имаше по-малко разтвор в контейнера и затова този път допълних контейнерите с чешмяна вода, тъй като нямах разтвор в мен. Стояха около 8 часа така и после ги промих с разтвора и ги сложих в разтвор за лещи.
Въпроса ми е има ли проблем и мога ли да продължа да ги носа или трябва да купувам нови?
Благодаря предварително.

# 250
  • Мнения: 9 486
Под давление на вашите хвалби тук, за Биофинити, си поръчах -дано ми паснат и на мен, че са 3 к-та  Crazy
до сега съм пробвала хидро ленс, 55 и опима.


И така, вече седмица съм с новите лещи. Наистина има разлика, в техен + Peace
Обаче не виждам толкова добре с тях..един вид са ми леко "слаби", а като чета коментарите-няма разминаване в диоптрите. Само при мен ли този "ефект"? Rolling Eyes

# 251
  • София
  • Мнения: 6 219
Преди време исках съвет за лещи и благодарение на Женя и съветите ви вече свикнах с тях.
Преди няколко дни бях на купон и вечерта свалих лещите, но в контейнера за тях ми беше останал по-малко разтвор (не до мярката). Преди време ми изсъхна една леща, защото имаше по-малко разтвор в контейнера и затова този път допълних контейнерите с чешмяна вода, тъй като нямах разтвор в мен. Стояха около 8 часа така и после ги промих с разтвора и ги сложих в разтвор за лещи.
Въпроса ми е има ли проблем и мога ли да продължа да ги носа или трябва да купувам нови?
Благодаря предварително.

Чешмяна вода!  #Crazy ooooh!
Аз не бих си ги сложила в очите тия лещи. Чешмяната вода е пълна с бактерии и микроорганизми! Съвсем отделно си е наличието на какво ли не химически вещества.

# 252
  • Мнения: 1 144
Почисти ги с пероксиден разтвор. Какво като са стояли за малко в чешмяна вода? Случило се е. И ръцете, с които ги пипаш не са по-чисти.

# 253
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Почисти ги с пероксиден разтвор. Какво като са стояли за малко в чешмяна вода? Случило се е. И ръцете, с които ги пипаш не са по-чисти.

 Peace

А бихте ли препоръчали такъв вид разтвор, който е добър?

# 254

Общи условия

Активация на акаунт