Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 270

  • 37 868
  • 725
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 056




ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ


 











ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 еп)  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 


ЕДИН СНИМАЧЕН ДЕН ЕНГИН - ИСТОРИЯ НА УСПЕХА    




   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


 








ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.




ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 01:33 от mariana51

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 056


Здравейте дами. Дано да ви е приятно в новата тема. Поздрав!

# 2
  • Мнения: 1 007


 newsm51

 Hug Благодаря, Мариянче!
Ако искаш, дай пак линка за 9 епизод, в случай, че някой е пропуснал.

# 3
  • Мнения: 23 220


Честита Нова тема 270



„Kara Para Aşk”   - нашият сериал

Момичета нека да запълним следващите страници  на темата  с прекрасни мнения, снимки, колажи  и клипове ...

Прави ли ви впечатление, че откакто започнахме да научаваме новини за старта на проектите  на любимия ни актьор дали по съвпадение или  не -  всяка нова тема я захващаме на някакъв празник ...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 34 056


"Мръсни пари и любов" епизод 9

"Мръсни пари и любов" епизод 9 на български. Превод от английски barisea, bebo_sn, bonobo
субтитри mariana51, marytza. Приятно гледане.

И тук:

http://www.vbox7.com/play:8e96399932?p=collection&id=2044575&order=name

И тук:

http://vk.com/video211295671_168544880

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 11:22 от mariana51

# 5
  • Мнения: 1 007

newsm51 Красиви и талантливи.
Спокойна нощ, момичета!

# 6
  • Мнения: 716
Когато си публикувах поста, видях, че сте пуснали новата тема и реших да го копна и тук. Извинявам се на онези, които вече са го прочели в предишната.

  Здравейте момичета! smile3525
   Два дни само ви чета, не пиша, защото писах безобразно много и реших, че е време да послушам мислите ви. Много ви благодаря!  bouquet Помогнахте ми да изчистя част от въпросите в главата си, да подредя емоциите си.
   Сега ще си сипя и моята мерудия в манджата.

Скрит текст:
  Първо за визията на Туба. Вярно, това не е най-важното и изглежда дребнаво да се обсъждат подробности като полата, тюрбана, ботите, коленете и прочие. Peace Но какво да правим, като има само по една серия на седмица? Изгледаме я, видим какво "се случва" и оттук нататък до следващата серия нищим подробностите. Ако не гледахме онлайн, а накуп след края на сериала, щяхме да поставяме тези подробности в правилната им перспектива.
   Не помня коя от вас каза, че на времето сме плюли по същия начин по КВФ, пък после нещата се обърнали. Съжалявам, явно съм изключение. Peace Аз и досега не съм си променила мнението за КВФ, сценария му във втори сезон и безсмислиците в него. За мен този великолепно започнат филм, със силна кауза и невероятен каст беше съсипан и пропусна шанса си да се запише със златни букви историята на световното кино дори. И ще го твърдя, докато някой не ме опровергае.
   Големият проблем за мен идва точно от тази идиотска практика да се пишат сценарии в движение. Сценаристи, продуценти, режисьори като малоумни се вторачват в рейтингите, трескаво търсят да бъдат модерни, да угодят на спонсорите и най-вече да не изтърват момента. Някой тук даде пример с Дързост и красота, но той е още по-голяма боза от всички турски сериали взети накуп. Което е още едно доказателство, че практиката е тъпа. Ясно е, че един сериал от 80-100 серии не може да се напише изцяло и тогава да се снима... Но и аз не съм гледала толкова дълъг сериал, който да е задържал интереса на зрителите и да се е превърнал в шедьовър изцяло. Само като пример ще дам любимия си Даунтън - най-съвършеният сериал за мен newsm10. Дотук 4 сезона по 8 серии - всяка една съвършена перла. Не знам защо след като топлата вода е открита, трябва да се открива отново.
   От друга страна, очарованието на турските сериали е точно в тяхната различност от установените матрици. Но КРА специално за мен е нескопосан опит на турски сценаристи да създадат сценарий по американски образец. Толкова за сценария, недомислиците и качествата на историята. Надявам се да не ми са налага да ги дъвча повече. smile3516
   Отношенията между Йомер и Елиф... другата сериозна дъвка в темата през последните два дни. Накарахте ме да се замисля сериозно. Продължавам, обаче, да смятам, че комисарят съвсем целенасочено атакуваше Елиф с цел да я извади от равновесие и затова му вменявам вина. Но това, което го оправдава в моите очи, е че той не осъзнаваше какво може да се случи. Сам го каза на Арда - Не съм забелязал, не съм допускал дори... За него Елиф беше като неуязвима - богаташка, разглезена, свикнала на съвсем друг тип кавалери, презира го... Демек, няма начин да се влюби в него, затова си позволяваше да я провокира и разтърсва от време на време. Но все пак, мисля, че тактиката "ще се правя, че нищо не се е случило" не е правилната. Дори да не беше й дал любовното обяснение, което на нея й се иска, можеше мило и нежно да й каже, че не е безразличен към нея, че вече му е скъпа, но просто още не се е простил окончателно със Сибел. Като открие убиеца й, тогава ще се чувства свободен. Елиф щеше да го разбере, галиба.
   Вината на Елиф виждам в това, че малко егоистично очаква от него да изтръгне Сибел от сърцето си за пет минути. Щом са се целунали и вече край! Трябва да зачеркне Сибел. Наистина, интересуваха я само собствените й чувства. Не забравяйте, обаче, за намесата на Бахар. Тя много майсторски й внуши, че трябва да очаква незабавни резултати. Ако до утре вечер не ти се обади... Тази припряност на Елиф, всъщност беше внушена от Бахар. От гледна точка на "всемирната справедливост", тя постъпи наистина ужасно грубо, да не кажа жестоко с Йомер във финалната сцена. Но от чисто "женска" гледна точка беше просто за аплодисменти - Правиш се, че не ме искаш, значи, комисар? Добре, и аз не те искам! Хайде сега да те видя! - Той е притиснат до стената - иска я, сега се чувства и виновен, а вече топката е в неговото поле. Просто няма друг избор, освен да я потърси. Брилянтна стратегия! smile3501 Отделен въпрос е, че това ни възмущава от дъното на душите ни, защото жертва на тази стратегия е чаровникът Йомер, върху когото ние не искаме да падне и прашинка, да не страда нито миг.
   Както казах в мой предишен пост, ние сме ревниви тигрици, които искат за своя крал само най-доброто. Сигурно изглеждаме ужасно досадни в очите на всички, за които Енгин е само един от многото, но ние си знаем, нали? newsm03 Той е един на милион, затова и всичко, до което се докосва, трябва да е едно на милион. yes
   Напълно сте прави всички, които писахте, че на който не му харесва, не трябва да гледа! Но какво да правим, Енгин ни е докарал до безпомощно състояние, като хипнотизирани сме. Може би, на него наистина няма да му хареса, ако прочете лютите ни критики, но пък ми се ще поне продуценти и сценаристи да ги прочетат. Пък дано се стреснат и сменят тона. Ще ми се някак си вече да си признаят, че не ги бива в кримките и да наблегнат на любовната история. Ако са майсторки, дори дразнещите постъпки на Елиф ще успеят да обяснят и оправдаят.
   Между другото, героите в този филм имат сериозни проблеми с комуникацията - любими фрази: "Ще ти разкажа всичко" (което никога не се случва реално), "Довечера ще ти обясня", "Трябва да поговорим", "Иди и кажи" (но никой не отива и не казва нищо), "Ти не знаеш" (ама и аз не ти казвам), "Защо?" (което никога не е последвано от "Защото" и съответното обяснение). Особено силно това личи в отношенията в лудата фамилия Денизер - Елиф необяснимо защо не отговаря на въпросите на Нилю, Нилю не разказва нищо за отвличането, никой нищо не обяснява и маман само тръска гневно обеци. Да не говорим пък за Йомер, който се терзае ли терзае, ама не казва нищо на Елиф. Само на Арда, който няма никакво отношение към цялата любовна история. smile3555 Може би, ако всички започнат да разговарят нормално, филмът ще трябва да свърши за пет серии. newsm78
   Аз лично съм гледала и по-тъпи филми. Този ще мога да го изгледам, струва ми се. Повечето турски сериали които съм започнала, не съм ги изгледала докрай (тези с Енгин правят изключение Peace). И този ще направи изключение. Образът на Йомер е далеч под възможностите му, но пък дава простор на чара му. Този "обикновен" човек ни помага да видим повече от реалния Енгин, което за нас е истинско пиршество на душата. Hug Със сигурност, самият Енгин никога няма да го споменава с благоговение като Булут, но ще му помогне поне оттук нататък да си избира роли без проблеми. По простата причина, че продуцентите ще са готови да правят денонощно кълбета назад, само и само да си го осигурят като заглавно име на надписите. Пък дано така попадне отново на своя Булут. А и той е магьосник - ще успее да създаде скандал дори около принципния традиционалист Йомер. Щом сладкият, нежен, мил, кастриран Керим успя да разбуни духовете в цяла Турция и да преобърне планове и намерения на продуценти и режисьори, нека не губим надежда. newsm53 Тепърва е ред на Йомер, както си стои на втория ред, както го изтикват постоянно леко назад, отново да предизвика земетресение.
   Както винаги, разглаголствах се повече от нормалното. Извинявам се на всички, които са появили търпение и са изчели всичко. Лека вечер! Hug
  Леле, майчице! Докъде я докарахме! smile3555 Астролозите да определят кой сериал е успешен и кой не! Ако продуценти и сценаристи се водят по техния акъл, вече ми е напълно ясно защо са я закъсали толкова. #Crazy

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 01:49 от barisea

# 7
  • Мнения: 1 285



                     Добро утро мили момичета !      

Да ни е честита новата тема. След вчерашните радостни празнични емоции и не до там радостни

природни, след прекрасният подарък - превод на серията, да си пожелаем новото виртуално

кътче да бъде изпълнено с много приятни мигове, които ни откъсват от реала и ни носят само

удовлетворение.

                        Желая лек, успешен и усмихнат ден на всички.

                                                                                                                        

Скрит текст:


Имам си приятен семеен повод да почерпя за здраве.

[/b

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 08:54 от komet

# 8
  • Мнения: 599
Здравейте, момичета!
Мариянка благодаря за новата тема!
Скрит текст:
Барисейка  Hug
Новите ти размисли вече са почти идентични с моите с тази разлика, че аз нямам желание да променям сценария на КПА, а напротив! И не бих казала, че съм гледала и по-тъпи филми и то защото ужасно много ми харесва всичко в сериала Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 007


Добро утро!

Скрит текст:
Барисеа, а най-съвършения за мен сериал е канадският "La Femme Nikita". Имам всичките 96 епизода и често си пускам някой от тях.

# 10
  • Мнения: 599
Сега отново гледам разговора между Йомер и Арда. Това, което ми прави впечатление е, че Йомер не знае какво изпитва към Елиф и затова решава да замълчи относно целувката. Не знае дали ще бъдат заедно или не! Това е една изчаквателна позиция, която заема и която аз като жена намирам за много дразнеща! Именно това подразни Елиф максимално! Тя е наясно, че той не я възприема само като приятел, но и неговата изчаквателна позиция е супер кофти. Той нито й дава надежда, нито не й дава! С това всеки мъж, лично мен, много би ме ядосал! За вас не знам  Hug
И това, че е ходил при семейството на Сибел на другата сутрин, аз по-скоро изтълкувах, като действие от вината му пред Сибел! Тоест като надежда за Елиф! Той по-този начин я насърчи! Не смятам, че така тя си е получила отговора Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 34 056




Здравейте Енгинки. С Йомер ви пожелаваме  една спокойна неделя.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 34 056




Направо с удоволствие ще чакам този момент. Вероятно ще го видим във втори сезон.

# 13
# 14
  • Мнения: 4 966
Добро неделно утро!



Приближаваме към следващия епизод... което само може да ме радва, въпреки, че това е и приближаване към края на сезона...

Общи условия

Активация на акаунт