Красотата на земята сме събрали в цветята! Лято-Тема 67

  • 40 742
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
познайте кой си има гривничка Simple Smile Simple Smile Simple Smile цветна и шаренка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Кате, слънчице си ми ти Simple Smile Simple Smile Simple Smile а пеперудката ме разтопи  Hug Hug

 Снимки!  newsm78

# 661
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
не бийте фотографа  Blush той толкова си може



има си и сертификат  Heart Eyes пише, че камъчетата са бял ахат, гъбест корал, драконови вени  Laughing последното ме кефи неимоверно Simple Smile нищо, че не знам точно кое е Simple Smile

Благодаря Кате Simple Smile ще си я нося с удоволствие Simple Smile

# 662
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
познайте кой си има гривничка Simple Smile Simple Smile Simple Smile цветна и шаренка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Кате, слънчице си ми ти Simple Smile Simple Smile Simple Smile а пеперудката ме разтопи  Hug Hug
Браво бе! много са бързи моите куриери! Радвам се! А се зарадвах и когато получих твоите цветчета, дано съм успяла да върна жеста на радост - неуписуем е!
Всяка сутрин като отида на работа, понеже там ги получих, първо хвърлям чантата и ключовете и залепвам да видя дали са свежички и прихванати.... едното - мини албичката се чуди още да се прихваща ли , не ли... стискам му палци!  bouquet

# 663
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Здравейте! Имам нови цветенца











и още две сини Хортензии ,тях не ги снимах
вече нямам място в градинката ... Thinking

# 664
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте! Имам нови цветенца



Точно такава бегония ми подариха февруари, след месец почти беше окапала, пресадих я - живна чувствително, но има 2 цветчета само и много листа. Само с тор за цъфтящи ще мога ли да променя това?

# 665
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
 Nadejda:)))

Цитат
Точно такава бегония ми подариха февруари, след месец почти беше окапала, пресадих я - живна чувствително, но има 2 цветчета само и много листа. Само с тор за цъфтящи ще мога ли да променя това?

Мисля,че си взела правилното решение.И с малко търпение, ще ти нацъфти пак.Да и се радваш много! newsm10 Успех!

# 666
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Здравейте на всички!
Имам нужда от вашата помощ. Може ли да ми кажете как да се справя с едемата по сакъзите. Спряла съм всякакво поливане, но почвата си стоеше мокра и едно по едно сакъзите ми пожълтяваха и заминаваха. Сега смених почвата на някои с нова, при това им сложих само биотор, но сега ме е страх да не са им навредила покрай това разсаждане по никое време.

Имах сандъци с много големи жили и коренаци и разделих цветята там където бяха по два корена, но пак казвам дали е грешно пресаждането по това време newsm78

И да не е гол запис, това с което се гордея  най много на настоящия етап, защото май пак със сакъзите не успях да се справя този сезон:

Скрит текст:

# 667
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Руми,къде се губиш.... Crossing Arms
Липсваш и в другата тема...
Красота има при теб  Heart Eyes
Нека се включи Мариета като по-компетентна за сакъзчетета  Peace

# 668
  • Мнения: 1 202
Румяна Лефтерова, сакъзчета и мушката могат да се пресаждат по всяко време. Трябва им слънчице и за седмица ще дръпнат. Защо са били мокри старите саксии? Имаха ли дупки да изтича излишната вода?

# 669
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Руми, аз пресаждам по всяко време. Като не върви едно цвете, по-добре да потърся начин да подобря развитието му. Съвсем скоро получих подарък резници от мушката / Heart Eyes Hug/ и ги засадих, мисля че се хванаха, защото избиват млади листенца. Сложих ги на сянка, поливам малко, за да не загнива стъбълцето. Ти поливай по мъничко, не засушавай съвсем, ако искаш, напръскай ги с някакъв препарат профилактично. Ако не помогне, не вреди.  Hug
 И пиши пак!  Simple Smile

# 670
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Румяна Лефтерова, сакъзчета и мушката могат да се пресаждат по всяко време. Трябва им слънчице и за седмица ще дръпнат. Защо са били мокри старите саксии? Имаха ли дупки да изтича излишната вода?
Имаха дупки, но с тези дъждове.... #Cussing out Терасата ми е по сенчеста, а и морски влажен въздух си казва думата. Аз тук моите цветя никога не мога да ги видя засушени Simple Smile

Благодаря ви много за коментарите. Ами имат нови листенца, но са супер иредяли, нямат нищо общо от преди месец някъде Naughty

Ето малко снимки:
https://plus.google.com/photos/106926882881845571181/albums/6039621459949005953


А бяха така свежи, зелени, маслени, без сухите и сгънати листа сега...

https://plus.google.com/photos/106926882881845571181/albums/6018452699234437585

Девика Hug Ще намина Wink

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 19:44 от Румяна Лефтерова

# 671
  • Мнения: 356
Много е красиво в тази тема Heart Eyes

И аз съм от пресаждащите по всяко време, но пък и не мога много да гледам цветя Rolling Eyes Желание имам да се поправя Sunglasses
Вече си мисля какви цветя да избера за следващата пролет и лято. Иска ми се да опитам с минзухари и лалета, да видим дали ще ми се получи. Задължително и сакъзчета ще имам.
Герберът ми имаше 2 хубаво цъфнали цвята и един, който се отваряше, но и трите си заминаха Confused Хубавото е, че още един тръгна и върви бързичко, та го чакам тези дни, а вчера видях, че още 2 мънички са се показали Heart Eyes Отдавам го на лошото време, сега съм го прибрала вкъщи. Четох, че се пресажда на пролет, но му е доста малка саксийката и ми се иска сега да го направя. От друга страна нали са капризни растения, което за сега ме спира Mr. Green

Успешен ден!

# 672
  • София
  • Мнения: 1 407
Любувам се на красотите ви всеки ден  Heart Eyes

Скрит текст:
Малко цветенца от градината на мама и снаха ми











Извинете ме за ужасното  качество на снимките!

Моята фуксия -бебче започна да цъфти прекрасно и... за два дни умря  Sad Не е суха, не е преполята, не е на пряко слънце, акари не видях...

# 673
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте  bouquet!
Руми, по принцип сакъзчетата обичат вода, но като всяко растение, което се отглежда в саксия /т.е. в ограничен почвен обем/ има опасност от загниване на корените при преполиване. Винаги когато вали пороен дъжд отцеждам подложките, а когато времето е като тази година, с постоянни валежи, направо ги махам - така водата се оттича безпроблемно.
Добре си направила, че си ги пресадила, не се притеснявай, ще го понесат. Както ти е написала и Нели - сега ги дръж на сянка докато укрепнат и поливай пестеливо, защото са в стрес от промяната и наистина може да изгният.

Вие ме водите уж спец по сакъзчетата, ама моите тази година не вървят  Confused - да цъфтят, да имам сигурно над 20 разновидности, но не направиха водопади. Причините са ми ясни - лоша почва /напролет ще сменям всичката/ и разбира се - всичките са кичести, а не каскадни, като имам и доста мини от белгийски поръчки. Планът за догодина е направен, така че надявам се да има с какво да ви радвам.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Мариетка,благодаря за съвета  Hug

И аз правя планове постоянно за следващи сезони Crazy Сега съм решила да заложа догодина само на алпийски сакъзче Peace

Общи условия

Активация на акаунт