Отговори
# 375
  • Мнения: 184
Облаче, Борко влече ли го да играе на телефона? Има една игра страхотна просто, Kids play & learn се казва. има различни секции в нея (colors, shapes, counting&numbers, sounds, related images, math, puzzles, time) с до 9 подсекции с различна сложност. Малкия започна да проявява интерес към часовника чрез нея, научи и доста от музикалните инструменти, както и елементарните задачки - 3+2=, 4-3=...
Цвети, Мишето кралица го играе значи, сладурка :* И тя като моя - няма да е следващия Моне Grinning

# 376
  • Мнения: 790
Тани, имам много голям опит с това, което описваш. Голямото ми дете е в 4 та група сега и най-сетне мисля, че свикна с ходенето на градина.  Mr. Green Мога да ти споделя някои неща, които облекчиха при мен положението, ако искаш да пробваш. Първо, започнах по-рано да я будя, за да има време да се разсъни и второ започнах да им правя закуска вкъщи. Като хапнат малко и не са толкова нервни и не търсят за какво да реват. Когато няма някакъв определен проблем заради, който не иска да ходи, а това е видимо, след като на тръгване е ОК и не бърза да тръгва, значи са само мрънканици и е възможно да се потушат с потушаването на глада.  Wink Вярно взима ми повече време, но пък с един удар - два заека, защото съм сигурна, че поне имат едно хранене за деня стабилно и обилно и така не се притеснявам дали ядат там и колко.

Облак и всички, които коментирате числата и рисуването. Не виждам нужда от притеснения на този етап, за това какво могат или не. Лично на мен ми се струва рано и за писане на цифри, букви или каквото и да е. Аз не го разбирам това бързане и си отглеждам и двете деца като бебета, колкото се може по-дълго. За отчета, моето дете знае да брои до 10 и 20 механично на БГ, Анг и испански, но това не мисля, че е някакъв голям успех, тъй като много попиват всичко, което им повториш два пъти. Не знае да пише нито числа, нито букви и кръг и чертичка не може да нарисуви прави, но това не ме притеснява. По-скоро се радвам, че познава числата от 1 до 12, а от там на татък казва на 14 примерно - едно и четири, а не четиринайсе. Но, това го знае, защото като се разхождаме и виждаме числа по вратите на къщите или на улиците, или на колите, го питам кои числа вижда. Така като беше по-малък учихме и цветовете, за това сега като го питаш за цвят, никога не е просто червен, а е тъмно червен, по-светло червен или прочее, защото при две различни коли с различно червено примерно, му казвах, че едното е по-тъмно или по-светло и т.н. Изобщо, любимото ми занимание е да ги водя на дълги разходки. Обичам да ходя пеша, тях също ги уча на това по този начин, а и това е времето, което са най-спокойни и мога да им кажа всичко, което искам и знам, че ще ме чуят и разберат. Тогава учим най-много неща и то по-най-лесния и забавен начин.

Улях се, ама тамън да не ви липсвам.  Mr. Green

# 377
  • Мнения: 184
БебОле, то че са като попивателна, така си е, ама нашия попивател е много избирателен нещо  Confused Притеснявам се, че е назад с българския, а на ден поне по 8 часа само български слуша, да не говорим, че и вкъщи 80% български се говори. Особено като видя, че от нищо и никакъв 10-минутен клип на английски грабва толкова думи, колкото не е попил от детската съвсем ми е странно. Сега като оправим зъбите тръгваме на логопед, да видим тя какво ще ни каже.  Confused
За моя всичко след 10 е нана-найсе Joy, това защото брои етажите в асансьора, пък той ги преминава по-бързо отколкото нашия брои  Joy А ползата от разходките е безспорна, не само за учене, но и за каляване Peace

# 378
  • Русе
  • Мнения: 904
БебОле ,благодаря за съвета ще опитам този вариант дано стане

# 379
  • Мнения: 42
А знаете ли за преместване в нова детска градина дали се попълва накаква молба и дали има образец? На мен директорките ми казват да следя в системата. Една жена казала на майка ми да подам молба и да ми я входират.

# 380
  • Мнения: X
Много ви благодаря, момичета  Hug После пак ще пиша!

# 381
  • Мнения: X
Най-после имам време и възможност да отговоря.  Praynig

Много ви благодаря, че взехте отношение.  Hug Наистина аз и баща му не се тревожим, че Борко напредва по-бавно, за нас това не е проблем. А че се трупа материал в градината и госпожата само ни натиска, че е назад , че има липси, да се работи и т.н. И напоследък и кака му направи разни тинейджърски проблеми, вниманието ми беше там..
Вчера говорих с логопедката на групата, тя ме посъветва само да си играем, дори и нищо да не учим. за да може той да се отпусне и да си прояви интереса и после да се съобразя с неговото желание. Ами това вече ме устройва напълно! Много приятен човек е тя  и Борко много я харесва. Но поради почти двойно запълване на групите тя има възможност да работи с дете по веднъж седмично, което е много незадоволително. Така че от другата седмица ще го водим и при друг логопед, тук при нас в квартала има кабинет.
бубулече, и аз се възползвам от екстрите на телефона и игрите, за да учим.  Hug

Скорпионче, да , попълва се Молба-заявление по образец, прилага се документ за работата на родителите, вероятно и адресна регистрация се иска, но това е при постъпването.
А ако просто чакате ред, мисля че се попълва на място в градината молба, че искате да го приемат в съответната, и ако се появи свободно място те ви информират да донесете и останалите документи. Поне при нас е така, но може да е само за логопедичните градини.  Peace Просто да не се окаже, че като следите само системата и да изпуснете момента.

# 382
  • Мнения: 42
Oblache, благодаря ти.
Нооо аз дори не мога да се срещна с директорите. По телефона ме режат и казват да следя системата. С няколко успях все пак да се срещна и те ми казват същото.....
Ние до края на седмицата се местим и сега предстои опаковане и подреждане.....
Госппожите на Алекс на родителската среща ни казаха да си играем с децата, а те ще ги учат.
А да ви кажа малката колко ми е добричка, ходи си на ясла, казала на госпожата, че я обича. Говори всичко, така добре се разбираме, но памперсаааа няма махане...

# 383
  • Мнения: X
Скорпионче, щом така са ви казали, нямате избор, трябва да следите наистина системата. Може да опитате и с други градинки в района, просто да имате варианти.  Hug

Тани, ние затова на Борко му казваме, че всички тръгваме на работа, кака на училище и съответно той - на градина. че не остава никой вкъщи. А  всъщност аз не ходя на работа, баба му отскоро също си е у тях . Просто на него да му е по-леко и да няма избор да се моли да остава.  Crazy

Мис Файн, наистина е голяма красавица Мишел, гледам я във фейса как позира чаровно.   Hug

Оле, и при нас разходките са напоителни откъм информация.  Hug



Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 09:56 от Анонимен

# 384
  • Сливен
  • Мнения: 140
 Embarassed да вляза да честитя новата година,че докато се наканя може да тръгнат първи клас  Blush
Здравейте
да се изкажа набързо и да бягам
за детската градина - на Дени много му харесва,но от миналата година до сега няма събрано и един месец ходене на куп  ooooh! 2 дни ходим - два месеца се лекуваме  Crossing Arms
от лятото до сега е направил бронхит въпреки лекуването,после настинка,после пневмония,и сега по нова година майка ми му лепна ОВИ  ooooh!
за числата - знае ги ,познава ги до 10 ,но ги бърка при броенето,иначе играе с бабите си на карти - на война  Joy
приказва непрекъснато,но малко трудно му се разбира,интересно чувство за хумор и си прави шеги  Whistling
постоянно ми повтаря колко съм хубава и колко ме обича  Flutter
много обича да точи и да ми помага в кухнята  Crazy всеки ден ходи напред назад с метлата

бях ви изтървала,но ще се опитам да ви следвам  Hug

# 385
  • Мнения: 1 167
Здравейте милички Hug
Доста време не съм се появявала  Laughing
Но си ви следя ,когато мога.
Гледам обсъждате рисуването,писането и т.н.Ние не рисуваме,Ники няма и желание честно казано да оцветява.Имаме боички,химикали,книжки,но не,не го влече и това е.Предпочита книжките с лепенки,които да лепи по всички мебели Mr. Green,също и да прави разни фигурки с хартия и лепило.Тази година купихме дъска за писане с букви и цифри.Интересно му е да играе на у-ще,да слуша разни истории от историята ни,които опитвам да си припомня Mr. Green,пишем 2-3 букви и броим до 20.Това е.Мисля си ,че все още е твърде рано за друга информация,когато проявява желание ок,но не го насилвам изобщо.
Ходи на градина,харесва му много там,,просто тръгването ни е адски трудно.Много проблеми имаме с яденето Confused хич не е от ящните,гоним се ,моля го и само филий иска.Така да дойде и да ми кажа"Мамо гладен съм-абсурд"Вечер преди лягане все още пие мляко,има ли други такива бебета като нас newsm78 ?

Иначе при нас нищо интересно,напуснах работа най-накрая,супер щастлива се чувствам от факта и си направих своя фирма Mr. Green дано да потръгне.
Много искам вече и второ детенце-една сладка кукла,но нещо не става.Но това е Божа работа,а и не ми е цел 1.
Ами това е от нас,ще гледам да се включвам по често

Скрит текст:
пс Бобинка съм,май с това трябваше да започна Mr. Green

# 386
  • София
  • Мнения: 483
Здравей Бобинка  Hug
Много упорито се чудих аз коя ли беше тази "мама голяма"  Simple Smile
Има и други бебета с мляко, имааа.... и то с БИБЕРОН  Mr. Green Ева още се приспива вечер с мляко с биберон, обаче аз не и оспорвам тази малка глезотийка. Щом толкова се кефи, да се поглези. Тя си го е заслужила, в хубавият смисъл  Simple Smile
Имам предвид, че вече чете и то дълги словосъчетания. Брои отдавна и до много - и на Бг и на английски. Вечер рисува, оцветява, лепи, чете и всичко иска сама. Каквото правя аз - тя е с мен да ми помага. Пита постоянно, иска да знае още и още...
Сега иска да ходи на балет и в събота ще тръгваме. Искам да отидем и на ледената пързалка до нас, обаче не съм измислила кой ще учи мен и кой нея  Heart Eyes
Храни се ОК, като предпочита плодове и зеленчуци, точно като мен. Ние с нея май вече имаме отделно меню - момчетата у нас са месоядни, а ние с нея сме тревопасни  Mr. Green
Очертава се нещо като лидер, децата я търсят постоянно и всички искат да си играят с нея.
Така че, нека да си пие млякото с биберон, за мен няма проблем.

Скорпи, и аз знам, че вече не се подават молби а се следи за места в системата, но пък на вас ви е спешно преместването, май...

Момичета, пожелавам приятен ден на всички  Heart Eyes

# 387
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета! Simple Smile

Бобинка, успех с начинанието! Да е вървежно и успешно! А за какво е фирмата? С какво се занимаваш сега?

МиркаShocked ти да видиш!!! Страхотна Евка, браво на нея! Не съм се и съмнявала в нея... Simple Smile Peace Хареса ли й балета или той още не е минал?  Rolling Eyes Николай издържа геройски на "Лешникотрошачката", въпреки че не беше детски. Имаше очудващо много деца и то около неговата възраст. Ще трябва да се наканя пак да го заведа, ама да видим.

Хубав и спорен петък, девойки!   bouquet

# 388
  • Мнения: X
Бобинка, Мире - и ние сме в групата със шише с биберон преди сън, само че при нас се нарича "нанка" и е много гъст айрян. Изпива по кофичка кисело мляко Верея 4,5%.    chef Една наобед и една вечер.

Мире
, Евка нека прати малко такава енергия у нас. Не за Борко, а за кака му.  ooooh! Такава нужда имам вече да започне да ми помага и да не се скатава, да слуша и да учи (математиката само е проблем, ама е огромен). Браво на Евка.  Hug

Бобинка, Борис също е много злояд напоследък, и аз го отдавам именно на млякото вечер. Знае си, че ял-неял нанка ще има, пък и кофичка мляко хич не е малко.

# 389
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте сладурки,
Ани, балетът беше малко катастрофа по отношение на учителката. Ева излезе със сълзички и каза, че не иска повече да идва тук и аз също не искам. Но детето има много голямо желание, ще намерим друга школа  Simple Smile
Ехааа, браво на Ники! Лешникотрошачката е доста дълъг балет, значи му е харесало много! Бравооо...

Облаче, може би каката има нужда от допълнителни уроци по математика...  newsm78 Ще ти помага, не се притеснявай. Ти само подсещай, че тийновете са доста отвеяни  Joy
Нашият бате е без джобни от два месеца вече и не ще да си оправи стаята и това е..... двойка за срока... да ви говоря ли още? Децата са различни, каквито са - такива, наши са си и си ги обичаме. Да са ни живи и здрави, както си подредят живота така ще си го живеят  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт