Отговори
# 360
  • Мнения: X
Ани, благодаря  Hug тези дни се включих в групата. Възможно е да не са така трудни нещата, а аз да се притеснявам, а може би той като не се справя добре и си търся оправдание.  Embarassed

# 361
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здрасти и от мен,

Не съм се разписвала отдавна, но тези празници...,тези вируси....направо ме съсипаха.
Ако единият е на детска, другият си е вкъщи. Просто е някакъв ад.  Crazy
Опитвам се да балансирам,че ми остана още една седмица почивка и тръгвам на работа.  Crossing Arms

Но като цяло нещата от новата година тръгнаха обещаващо.  Mr. Green
В края на месеца ще пращаме Нени на ски училище. Няма търпение и всеки ден следи прогнозата за времето в планината. Малката свикна с яслата и се чувства супер там.

облаче, Ани добре ти е казала някои неща, но това което забелязвам от мои познати с деца /дори и такива в 1 кл./ е,че понякога проблема не е в детето, а в самият преподавател. Не може да изискват от децата с императивен тон да са безупречни в неща, които се усвояват с времето и изискват индивидуално възприятие. Ти знаеш,децата са интуитивни , те харесват да ги предразположиш,да спечелиш доверието им, за да успеят да се отпуснат. Но, ето ,че е факт-имате доста неща, които правите заедно. Според мен продължавай смело и търпеливо със своя подход и следи сигналите, които ти дава детето. Успех и кураж!


# 362
  • Мнения: X
Мише, така е, да. Времето и усилията ще дадат резултат. Засега на първо място все пак е да ходи спокойно на градина, да се чувства спокоен там. Не зная дали ви разказах за изводите на лекарите в Александровска болница, но ще повторя.
Те го описаха като много тревожен в нова ситуация, подтискащ тревожността си и с нужда от доста по-голямо персонално внимание в новата среда, за разлика от другите деца.
И така, когато се наместят нещата в това отношение, ще тръгне по-лесно  Praynig В новата градинка го има именно това внимание в по-големи количества, поради логопеда и защото децата в групата са малко.

А пък за ски училище , леле мале, аз не бих се престрашила! Колко време ще са там?  Hug

# 363
  • Мнения: 1 540
Облаче, Тони допреди месец не броеше или поне не даваше вид, че е научил числата. Като се опитам вкъщи да седнем и да учим числата, почва една сръдня, то с всичко е така де. Ако му кажа Хайде сега да учим еди какво си, забрави! Числата например ги практикувахме с брошура от Кауфланд - колко кофички с кисело мляко има тук, колко вафли има там и на детето му беше интересно. После като купих за бебо един пъзел от тези меките за пода (той с числа), на Тони му беше супер интересно и оттам ги понаучи. И после както не искаше да брои, изведнъж сам започна и вече му е интересно.
Той ходи на логопед, тя му пише в една тетрадка нещо като уроци, да се занимаваме и вкъщи. Напоследък изобщо не успявам да му привлека вниманието към тези уроци, но поне той слуша логопеда. Личи, че учи много неща. Тоест тя е успяла да намери начина да му привлече вниманието, да му е интересно. Ох, много мога да пиша по темата, че нали ни е актуална и на нас, ама има тук едно бебе дето не спира да ми се вре в краката и да ми мрънка, та засега трябва да ставам Simple Smile Поздрави на всички Simple Smile

# 364
  • Мнения: X
Рорче, благодаря ти за включването, явно са подобни нещата при вас и при нас.  Hug И аз скалъпвам понякога разни методики, подобни на вашите за брошурите от Кауфланд.  Heart Eyes Ама не е често, че и аз нямам много желание, като го видя как се съпротивлява.
Не знам, ако си намеря работа - на половин ден до 12 часа, моля пишете, ако чуете за такава   Crazy , може да започнем да го водим и на логопед отделно. В градината го занимава логопеда един път седмично само.

# 365
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
А пък за ски училище , леле мале, аз не бих се престрашила! Колко време ще са там?  Hug
Последната седмица на месеца. За 5 дни.  Mr. Green

# 366
  • Мнения: X
  Crazy Ужас.
нашият като иде при бабите си и се пазари на втория ден да се връща.

# 367
  • Мнения: 6 713
Облаче, и при нас нещата са като при вас горе-долу. В градината обаче не го натискат, в смисъл да му се карат, ако излиза от очертанията и т.н. По-скоро това е проблемът, а не в детето! Naughty
Например наскоро взе да рисува що-годе в очертанията, в сравнение с преди. Името си също пише - по-точно го преписва като го гледа написано в горния край на листа.
Цифрите - вкъщи се занимаваме, ама сме само на 1-2-3-4 буквално, трудно му е все още.
Иначе като чуе музика и много харесва, пее, явно натам го влече. Laughing

# 368
  • Мнения: X
Лурдес  Hug благодаря. Много се радвам, че събрах различни мнения от хора, на които имам доверие.   bouquet
Не че много се притеснявам, но все пак се безпокоя. Ако мен ме питат, нямам проблем с излизането от очертанията и да не знае цветовете, ако ще и преди първи клас чак да ги научи. Аз си го виждам, че е дете като всички, просто темповете в някои отношения се разминават, както при всички хора е така.
Но в конкретната ситуация се безпокоя за това, как се чувства той там в градинката, при тези конкретни госпожи, които са доста амбициозни, при тези деца, които явно с по-голямо желание "пишат домашни и учат".

Лурдес, а с цифрите как се занимавате, броите ли само, или пишете самите числа?  Hug Борко с броенето до към 10 се справя, но то е по-скоро механично, като се опре до там да напише число не може.

# 369
  • Мнения: 6 713
Облаче, Hug
За числата -повтарям ги като броим разни неща, той например ако сам брои винаги почва от 2 и кара натам, и в някакъв момент съвсем ги обърква.
Например една игра - рисуваме дървета (или апликация) и и отгоре лепим изрязани от хартия ябълки или ги рисуваме ябълките, и пишем цифрата под дървото, която съответства на броя на ябълките, горе-долу такива.
Не съм привърженик само да ги заучава и да брои до 10, 20, ако не разбира какво стои зад цифрата. 
За писане - пишем ги понякога, аз ги пиша - той ги преписва и повтаряме всяка цифра.

# 370
  • Мнения: 42
Здравейте!
Ние се местим до моята работа до бул. България.
Сега остава да преместя децата в др градина, но ми се струва много трудно. Случвало ли ви се е преместване от една в друга градина?

# 371
  • Мнения: 184
Ето това ме дразни по нашите градини: Йок всички трябва да умеят да оцветяват, йок всички на тая възраст трябвало да знаят цветовете, йок поне до десет трябвало да можели да броят...! Пълни глупости, децата не са еднакви нито като интереси нито като темпове на развитие, а като тип темперамент са цели 4 вида. Така че Облаче, нищо му няма на детето, важно е да се чувства сигурно и обичано, въпреки че не знае цифрите или не умее да рисува. Моя син буквално до преди няколко месеца не знаеше как да държи моливче, да не говорим за оцветяване. Все още не запълва добре и излиза от очертанията. Не желае да рисува, не иска и да се научи, а аз намерения да го насилвам нямам. Борко си е точно за Монтесорска група, много ми допада тази система, дава достатъчно свобода на децата да вършат каквото искат, но и добра мотивация да вършат точно определено нещо. И няма изречения от сорта: виж другите деца как хубаво си го нарисуваха, значи и ти трябва да можеш. Гупата във фейсбук е наистина много полезна, но си е за мами, които си гледат децата вкъщи и имат време да им подготвят заниманията.
Колкото до задачките в градината и домашните - в нашата градинка не дават домашни, а там работят по книжките на Моливко. Не знам кой решава с какво ще се работи, но трябва да ви кажа, че с някои задачки в книжката от миналата година дори аз имах известни трудности да се справя! Моя малчо се справял добре с книжката (разсъждава и открива логиката на задачката), но на "дъската" (един статив с бели листи на него), където излизат и учителката им казва какво да правят му било една идея по-трудно, защото не разбирал всичко което му се казва. Бях казала че ще го водя на логопед, но покрай зъбната одисея ще почака. Интересното е, че през последния месец след градина вкъщи, за около час някъде си пуска разни детски клипчета на английски в ютуб. Ами без абсолютно да съм го учила на каквото и да било, само от тези клипове в момента знае около 50-60 думи и изрази, цветове, форми, да брои до 20 и няколко песнички, чието значение знае и може да преведе. Странно, той толкова не научи цяла година на български.
Тази книжка на Крокотак не я знам, аз купувам едни други пак по възраст като за него, но повечето изобщо не ми харесват, черно-бели са, а на някои задачките им са сгъчкани една в друга на един лист и детето изобщо не може да се ориентира кое коя задачка е. Винаги като имам възможност купувам от турските, освен че са с цветни задачки имат и част "труд и творчество", голяма игра пада.
Иначе към момента синковеца познава и пише  половината букви, познава но засега не изпитва интерес да пише цифрите и може да смята събиране и изваждане до 5 с разни предмети. Опитах се да го науча да преписва букви и цифри - не стана. Любимото му е да съединява точки, както Никито на Ани. Стига толкова, че дотегнах  Laughing
Скорпи, сестра ми премести племенничката миналата година. Доколкото си спомням от старата градина взе картона на детето и една бележка по образец от директорката, а от новата поискаха да попълни редовните документи за прием на дете (една молба, една декларация), медицинските изследвания (стъкло и ако) и бележка от личния, че не е била в контакт със заразно болни - последните защото не беше ходила повече от 3 седмицина градина като напусна старата. Питай в новата какво ви искат като документи, че на сестра ми за тази бележка по образец ѝ се наложи да се поразкара малко - от старата не знаеха, че се издавало Rolling Eyes

# 372
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте!
Ние се местим до моята работа до бул. България.
Сега остава да преместя децата в др градина, но ми се струва много трудно. Случвало ли ви се е преместване от една в друга градина?
Аз местих Нени преди 1 година и малко. По принцип преместването става , както и първоначалното класиране чрез системата. Друг вариант е договорка между директорите на двете градини, при наличие на свободно място в новата такава. Тогава ти дават картона на детето, попълваш документи,че отписваш детето по желание на родителите и отиваш в новата да го регистрират. Така няма да има прекъсване в посещението и няма да ти изискат изследвания. 

# 373
  • Мнения: 686
  Здравейте момичета, замря ни темичката. Ние сме добре, малката ходи на градина до обяд, баба и я гледа след това.
    Числата знае да ги брои, малко ги бърка след 10, но не ги познава и не може да ги пише. Тук не си дават зор, незнам дали ги учат изобщо, аз също не си давам зор, лятото се бях амбицирала, но ми мина хаха. Хич не я влече рисуването, мн трудно може да я накара човек да рисува и то е само драскане. Тя на градината май с плестелин играе през цялото време и с бебетата, защото нея само това я интересува. Не ми е голяма драма и това.
   Станала е голяма кокона, само прически, гримове и рокли са и в главата. И едни драматизации, ако трябва да свърши нещо  Twisted Evil Ама тя баба и е виновна, че и прислугва като новородена и бързо я научи да седи и да нарежда. Ще я строявам като си тръгнат, че определено няма да го играя аз пепеляшка.
    Поздрави от нас, пазете се от вирусите  Hug

# 374
  • Русе
  • Мнения: 904
Привет момичета да се запиша и аз през новата година
При нас проблема е ходенето на градина не иска и това е сутрин като тръгваме е цяла трагедия рев и сълзи и сополи ,но вечер като го вземаме не иска да се прибира.Не знам защо така прави може би защото живеем с баба му и знае че има кой да го гледа .Иначе обича да рисува ,може да брои до 31 като гледа календара ,но пише само някои цифри,с буквите се справя по добре повечето ги знае да пише но само големите и печатните и като ги види написани по друг начин не ги разпознава.

Общи условия

Активация на акаунт