Отговори
# 345
  • Мнения: X
Ани, и аз току що разбрах, че сме пропуснали танци в едно читалище, трябвало да носим фанелка, панталонче и гуменки. Не съм видяла както пише на едно листче, дето ни дадоха , реших, че е нещо маловажно.  Sad

# 346
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Добро утро,

Влизам да ви пожелая весели празници изпълнени с много топлина и уют! Нека всеки получи мечтаният подарък!

У нас стягаме празника всички дружно,защото последните няколко дни децата успяха и да се разболеят. Crazy Ужасни са тези вируси. Но това не ни пречи на коледното настроение , така че... Party Mr. Green продължаваме напред.
Дядо Коледа вече е готов с подаръците и късно довечера смятам да го ориентирам къде да ги подреди... Flutter

Иначе тържествата в детската и яслата минаха повече от прекрасно! Децата се забавляваха, а успяха и нас да разсмеят. Пиесата в детската ''Коледа в гората'' беше много готина. Всички се бяха постарали за костюмите, а децата играеха ролите, като влагаха голяма доза артистизъм.  Heart Eyes

На пътешестващите желая лек път, а на останалите вълшебна Коледа!

# 347
  • Мнения: 42
Весела коледа, момичета! Бъдете здрави и много щастливи! Wink

# 348
  • Мнения: X
Честита Коледа.

И щастливо посрещане на новата година.

Мир, любов, здраве и късмет за всички ни.  Hug

# 349
  • София
  • Мнения: 483
Честита Коледа, момичета! Честито Рождество Христово!
Весело посрещане на Нова година!  santa2 Nature Snowman Tada

# 350
  • Мнения: 184
Честита нова година, мили мами! Пожелавам на вас и семействата ви много здраве, късмет и поводи за усмивки през цялата 2015!  Hug

# 351
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622


Да ни е честита новата 2015! Желая на всички много нови приключения, нови надежди, нови мечти и нови реализирани желания! Бъдете здрави и щастливи!

# 352
  • Русе
  • Мнения: 904
Честита Нова година и от мен.Много здраве,щастие и късмет през новата година

# 353
  • Мнения: 42
Честита Нова Година! Бъдете здрави и много щастливи!
Момичета търсим си квартира в Оборище, Черковна. Ако някой знае нещо пишете.

# 354
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Честита нова година и от нас! Много здраве, щастие и късмет през цялата година!  Hug

# 355
  • Мнения: 144
Здрвейте момичета,

Да ви е честита новата година! Всички да сте живи и здрави, да сте щастливи, безрижни и много обичани вие и семействата ви! Simple Smile

# 356
  • Мнения: X
Здравейте.  Hug

Как сте , как потръгна новата година?  Hug
При нас е добре, обаче има мънички неща, не ги наричам проблеми, защото за мен не са. По-скоро трудности. Борко в градината уж се справя, но е все крачка назад в сравнение с другите - което за мен не е проблем, всеки си има темпо. Но ето, още не знае цветовете, всеки ден почти говорим за това. Дават му домашни и той не иска да ги прави. Кара ме аз да съм ученичката, а той учителката и не ще да си сменим ролите. И започва да вика "трябва сама да го правиш! Не излизай (при оцветяването). Трябва да знаеш цветовете!" с един такъв доста сърдит тон. Изпитвам и аз огромно напрежение в тези моменти, защото той се напряга и не ще, и аз не намирам начина, изобщо във въздуха витае една голяма принуда по отношение на тези занимания.  Cry Засега не успявам много да се отпусна и да работим спокойно, тормоз ми е и на мен всичко това. И ги отбягвам тези занимания. Обичаме да си говорим , да му разказвам, да си рисуваме, имаме си други неща с него.
Споделихме с едната госпожа, тя пък реши, че роптаем, че трябва да учим вкъщи, говорила на мъжа ми как Борко ще почне да изостава и как нямало да спрат да ни викат след време в училище заради проблеми. Обясних, че не е там въпроса, просто искахме да обменим впечатления.
Най-спокоен и добре се чувства след заниманията с логопеда, една възрастна безкрайно симпатична и добронамерена жена.
В момента учат числа, на 4 са...  Shocked При вас така ли е, или това е само в програмата на логопедичните градини? Тези числа направо му отскачат от главата, много му е рано и не е наясно изобщо.

И си мисля за него, има различни деца, за някои класно-урочната система в този й вид е приемлив вариант. Но за някои като него е много неподходяща. Чувства се принуден, подтиснат, стресиран. Реагира на негативното под всякаква форма много по-ясно изразено като че ли.
Говорих с майката на другото детенце, дето е до обяд, едно кротко и разбрано момиченце с алалия (късно проговаряне). Справяла се чудесно, проговорила, вкъщи примерно пишела и учела.

Та такива работи при нас.

Ще проверя тези дни какви занимания има в Двореца на децата.

# 357
  • София
  • Мнения: 483
Привет момичета,
Облаче какви домашни ви дават?  Shocked При нас няма такова нещо, каквото учат е само в градината. И не съм чувала да учат числата, но Ева разказва малко и ще питам учителките.
При нас нещата вървят гладко, но едната учителка е слънчице за децата, а другата е по-строга и не я харесват толкова. Много е важно всяко дете да си има такова слънчице, за да му се учи. Може при Борко това да е проблема, знам ли...  newsm78 Дано логопедът успее да компенсира...

# 358
  • Мнения: X
Ами разни много сложни неща според мен учат. А домашните са, защото бил назад и да наваксва вкъщи.
Напр. картинка с 3 зайчета, 2 пилета и 2 мечета. Отдолу има изображение на зайче, пиле и мече и празно квадратче. Да броят животните и после да отбелязват с точки в съответното квадратче колко са животните. 3 точки при зайчето, 2 при пилето, 2 при мечето.
Числата как учат - пак броят животни и оцветяват съответен брой прозорчета (които са повече от числото, което взимат, за да преценят някои да оставят празни, а да не оцветяват всичко наред), отдолу има числото, включено в картинка и няколко пунктирани изображения да очертават + стихче за съответното число, което стихче поне на мен ми звучи неясно и с нищо не помагащо да се запомни числото.
Други задачки - свързват с линии разни неща, напр. картинка с проблем (пресичане пред кола, гладно куче) и съответната картинка с решен проблем (чакане на светофар, едно дете храни кучето...) Като картинките са десет на брой и са поставени разбъркано.
Имат и да дорисуват изображения, които са наполовина,огледално да ги направят, но той се справя само с по-простите форми, по-сложните се мъчи и чуди откъде и как да ги направи...
Има и по-лесни задачки да разказване на приказка по картина или на ситуация.

Аримче, много се радвам, че при вас върви добре. То си има и хубава страна да има една строга госпожа, за да се срещнат децата още сега с този модел учител, който го има навсякъде. Ако е свестна госпожата, да видят, че и това не е страшно.

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 08:28 от Анонимен

# 359
  • Мнения: 144
Привет, момичета!

Облаче, както го разказваш, не ми звучи чак толкова трудно (сякаш...). Вкъщи се опитвам да пробутам една книжка на Крокотак  (за от 3 до 5 г.), където ги има всичките тия задачки. Николай се справя само с пунктираните числа (не особено добре, но се старае), буквите не са му интересни; има упражнение с нарисувани различни плодове и зеленчуци и една чиния и кошница. Той трябва с черта да свърже примерно плодовете с кошницата и зеленчуците - с чинията. До тук добре. С оцветяването не го бива особено - по-скоро е лека драсканица в очертанията, тия огледалните съвсем не са му интересни и отказва да ги рисува. За свързване общо взето са му най-интересни задачите. И примерно нарисувани различни превозни средства, а той трябва да огради само тези, които летят или само онези, които плават. С оцветяването на броя квадратчета според картинката също го прави. В градината от време на време получавам това, което са правили - вчера например имаше картинка с 3 зайчета и 3 моркова различни по големина. Те е трябвало да свържат зайчето със съответния по големина морков.

Пее песнички в последно време, което не го беше правил отдавна. И разни кратки стихчета казва. Вкъщи почти не иска да се занимава с "учене", но понякога успявам да го прилъжа. Simple Smile

И така, стискам палци за Борко. Вдъхни му ти увереност, че може да се справи, поощрвай го при най-малкия успех, изразявай радост. Когато ти се притесняваш, той го усеща и като си мислиш, че са сложни задачите за него - той също го усеща. Представи го като лесна и интересна игра (някак си). Simple Smile За да не се чувства неприятно. Това ни беше и на нас основния проблем вкъщи. Каже ли "не мога", нищо на света не може да го убеди в обратното. Книжката на Крокотак се оказа добра идея, защото го заинтригува. Във ФБ може да намериш обучение по метода Мария Монтесори - групата. Там мамите дават супер идеи - за цветове, букви и цифри. Може да се възползваш от някоя. Simple Smile

Май стига толкова за сега с напътствията. Wink Ако се сетя още нещо, ще пиша.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт