На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 106 987
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 134
Лиани, добре дошла ! Радвам се, че почивката ви е харесала.
Сувенирите са едни и същи, и като качество, единствената разлика е в цената.
На Линдата магнитчетат бяха по 1 лв., а в хотела същите - 3, а че е боклучарник спор няма.
Така или иначе трябва да се спре по път, а къде - където дават по добра комисионна !

# 556
  • Мнения: 43
И аз такова чувство имам за коментирането на хотели под 4* newsm78


И аз..... smile3506

# 557
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
И аз такова чувство имам за коментирането на хотели под 4* newsm78


И аз..... smile3506
Аз имам впечатление от Истанбул. Веднъж спах в хотел 3 звезди и повече няма по повторя. До колкото съм чувала това не важи само за Истанбул, а и за курортите. Но всеки има право на личен избор-все пак отиваш на почивка и преценяваш колко време ще прекарваш в стаята, как искаш да се храниш, какви екстри търсиш и т.н.

# 558
  • Мнения: 6 031
Обобщения за хотели 2*, 3*, 4* или 5* не могат да се правят.
Има прекрасни 3* хотели(включително и в Истанбул) и не толкова добри 4-5*...

 

# 559
  • Мнения: 4 500
Хотел Атлантик в Кушадасъ е 3+ звезди. Е, ние сме просто очаровани от него. Това през 2012 година. През 2013 ходихме в Дидим Бийч Елеганс 5* и не ни хареса. И сега пак бихме отишли в Атлантика, но доста са вдигнали цените за там  Crazy

# 560
  • София
  • Мнения: 3 610
 Красива Белла   Hug

Относно звездите на хотелите-мисля си,че всичко е и до лична преценка и гледна точка и до настройка. В Истанбул спахме в 2или3 звезди -банята беше леко кофти,но си имаше вода,душ кабина и всичко,стаичката беше малка,но като се има в предвид,че се прибираш там само да спиш(ние излизахме в 8 и се прибирахме към 23ч) изобщо не съм и гледала кусурите Peace
 И не смятам,че е срамно и затова не се коментират по-ниско бюджетните,просто повечето пишещи тук явно ходят предимно по по-масовите и коментирани хотели и за това се коментират основно те Peace
Няма нищо срамно в това, да ходиш на по-ниско бюджетна почивка,все пак живеем в Бг Naughty

# 561
  • Мнения: 224
Muj, онтосно Батихан - на мен много си ми харесва този хотел и колкото и еретично да звучи обмислям другото лято пак да отидем там, въпреки че сега бяхме в Анталия, 9 нощувки не са като 7 за пореден път се убеждавам.
Относно храната, нямам идея дали беше 24 часа, но до 00.30 през нощта си спомням че имаше някакви миднайт бюфети. Всичко си се зарежда до послдната секунда, не са оставали празни съдове никога.
Плаж - пясък, малко камъчета в началото, но нищо фатално, нямаше таралежи и водорасли, поне при нашия престой.
Като отрицателна страна отбелязвам запазването на шезлонги на плажа и басейните сутрин, много дразнеща работа, макар че предимно тълпата се ориентира към басийните и това много ме устройва мен. Добре, че в компанията имаме ранобудни.
Стаите - ние бяхме в стария корпус с изглед море. Стаята е просторна и съвсем добре си изглеждаше през 2012г, дори отново бих избрала такава, защото новото крило ми се вижда по-шумно с оглед локацията му. Почистването беше на ниво.
Незнам дали сте с дете, но аз заради факторът деца пак бих избрала хотела, аниматорската къщичка е точно до детския басейн, вътре има бюфет за обяд и вечеря, каките много добре си вършеха работата, много забавляваха децата. Дъщеря ми там си обядваше и после кеф ти излезе до басейна, влезе до къщичката да поиграе, после до морето и пак обратно, просто всичко е много компактно и удобно.

# 562
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Естествено, че няма нищо срамно. Всичко е въпрос на лична преценка и естествено от възможности. Важното е да е чисто. Единственото което не мога да си представя /но никога не трябва да казваме-никога/ е да отида на почивка на палатка. Ама да не спамя повече темата за морето в Турция. Приятно изкарване на всички, които ще почиват там.

# 563
  • Мнения: 224
Сега да напиша впечатленията ни от Kamelya World HV Анталия Сиде 14-21. 06. 2014
Първо да благодаря на Иво и Кристалка - и двамата бяха прави, макар и на точно противоположни мнения  Simple Smile
Цялостното ни впечатление е положително, радваме се, че го избрахме, но не бихме повторили поне докато малкото ми дете не стане на 7г.
Плюсове:
- децата бяха много щастливи през цялото време, територията е огромна и много добре поддържана, архитектурата в приказен стил е наистина готина;
- катерушки, люлки, алейки, мини зоо;
- аквапаркчето е супер;
- стаите - просторни и хубави, минибарът се зарежда всеки ден и то много съвестно, дори когато се види, че от нещо се консумира повече, на другия ден наблягат на него, но не за сметка на останалите неща; само на едното семейство стаята не беше с вана.
- плажът - перфектен! това ми беше основното изискване и се радвам, че не съм разочарована. Широка и дълга ивица с много ситен пясък, полегато влизане в морето, шатрите са наредени шахматно и през голямо разстояние, така че го нямаше усещането за гмеч  Mr. Green Хавлии за плаж се дават срещу карта; поне за морето със сигурност не се е налагало запазване сутрин на шезлонги, винаги има места, за басейните незнам, ние ходехме към тях около 1.30-2 и винаги си намирахме място, може би сутрин е по-натоварено.
- храната - за нас беше идеална, явно не сме особено претенциозни; всяка вечер беше вечер на нещо си; скарите отвън работеха неуморно. Аз почти не ям месо, но мъжете бяха видимо доволни, за такива като мен и дъщеря ми също има достатъчно разнообразие. Освен всичко това ядене извира буквално от всеки ъгъл по територията на хотела постоянно - барове на плажа, на басейните, ресторантите през деня също са бюфети, ужас - много ядене, много нещо; на три места имаше "пунктове" на бабаи с гьозлемета. Персоналът супер любезен и отзивчив.
- а ла карт - ходихме в рибния, беше много приятен - пак на блокмаса, напитките са безплатни.

Минуси:
- почистването на стаите под всякаква критика, въпреки ежедневните бакшиши. Четири семейства бяхме в четири различни къщички и навсякъде пълна скръб. При молба на едното семейство да се почисти терастата, изобщо не ги отразиха. На следващия ден помолиха мениджърката на камериерките, но резултатът беше същия;
- е аз като Кристалка - за сладоледа да помрънкам, само на обяд и вечеря и само в ресторанта, не можеш да го изнесеш по никакъв повод и начин в пластмасова чаша и тъй като разстоянията са огромни, специално трябва да си вдигнеш децата, да ги преоблечеш ако са мокри и да не са по бански, та да идат да си изядат сладоледа вътре в ресторанта, еми това за мен е дразнещо;
- анимацията, така прехвалена за този хотел на мен не ми направи никакво добро впечатление. Вечер на амфи-то традиционните неща, обаче доста по-вяло и съкратено направени. Детския клуб далеч от всякакво място, на което се намират хората през деня - плаж или басейн, явно с идеята да зарежеш отрочетата и да не ги виждаш няколко часа; с работно време, което баш на обяд затварят. За сравнение в Батихан там си обядваха дечицата и си ни бяха под око. Аз тук моите така и не ги оставих.
- прекалено огромната територия не е за хора с деца с обеден сън, които искат да минат и през плажа и през басейна, просто си е едно безкрайно мъкнене насам-натам.
- много магазинчета и игри внедрени в територията, които са платени, което няма лошо, ама поне да бяха пък достатъчно за децата.

Това е в общи линии. Пътувахме с Алфатур, нямам забележки. На връщане децата ми ги нямаше в списъка с пътниците на самолета, но нещата се изгладиха. Представителят на Тез тур реагира бързо и адекватно.
Имахме и застрахователно събитие, че дъщеря ми скочи като тотален идиот в басейна и си разби брадата, за компанията само позитиви - бързи и точни бяха. Евроинс с асистираща Еврокрос.

# 564
  • Мнения: 3 020
Kогато говорим за звезди на хотел, е хубаво да се прави разлика дали става въпрос за преспиване в голям град, или за почивка. В големия град - да, спиш, закусваш и си навън. Важно е да е чисто, на комуникативно място, да не е шумно. Но, когато говорим за 7 дни почивка, звездите си оказват роля в предлаганите услуги - качество и разнообразие на храна и напитки, анимация, други екстри. Ние тази година за пръв път отидохме на почивка в Мармарис в 4 зв. хотел, тъй като повечето от хотелите там са с тази категория. Прецених, че пари колкото за анталийска добра 5-ца не ми се дават за по-непозната територия. И, да, доволни сме, но всичко си отговаряше на 4 звезди /сравнявах с хотели в Малта и Коста дел Сол, където сме почивали в такива/. Изобщо не може да става и сравнение с луксозните анталийски хотели, но, и цената беше наполовина.

Конкретно за Мармарис, във форума на Трип-адвайзъра видях много хора, почиващи и в хотели, които са 3-звездни, или пък в хотел-апартс на собствено изхранване. Само че при нас проблемът е с чартърите, доколкото от Англия са много повече, или хората си летят до Истанбул и оттам с нискобюджетни или други линии до Даламан /ние българите кацаме на Милас, защото по този начин са по-лесни трансферите до Бодрум, Кушадасъ, Мармарис. Но, не съм чела в детайли ревюта за 3-звездните хотели - плюсове и минуси.

Колкото до въпроса има ли плаж в Мармарис - за мен няма. Цялата брегова ивица е разделена на малки участъци, принадлежащи към съответния хотел и не можеш да скачаш от шезлонг на шезлонг - разпознават те по гривните Sunglasses Пред нашето хотелче /93 стаи/ плажът беше широк около 10 м. и дълъг около 50 м. Всеки хотел си има кейче/платформа, на което са нагъчкани чадъри и шезлонги /при тези температури, само там се търпеше, стига да имаше вятър/. За мен си беше малко клаустрофобично с толкова много хора нагъсто, но все пак като зарееш поглед към залива и планините, беше добре. На хотелите на първа линия басейните са малки /на нашия имаше около 30 шезлонга, наредени на 10 см. разстояние/. За морето трябват аква обувки или да се слиза по-стълбички от кейчетата. Водата беше студена - 20-21 гр. Не беше много приятно с нагорешено тяло да се скача в тази вода, но, пък това беше единственото ни спасение от горещината.

Местните ми казаха, че хубавите плажове са в Ичмелер /ако го знаех по-рано, определено щях да търся хотел там/. Освен това, по-техни думи - нормалните температури за Мармарис през лятото са 40-50 гр. - нещо като особен микроклимат, затова най-добре е средата, края на септември /30-35 гр./, началото на октомври. И през май също е хубаво, но, тази година по изключение и там е било като при нас до към 5-7 юни. Е, водата винаги си е по-студена /това от сайтовете съм го чела/.

За нашата почивка - с две думи - доволни сме, хубаво е да се види градчето, залива, наистина е много красиво, цените са добри, но.... като любители на морето и пясъка - Анталия си остава мястото за нас.

# 565
  • Мнения: 4 127
wildgirl всъщност каква е разликата между стария и новия корпус на батихан-местоположение, мебели, гледка

# 566
  • Мнения: 10
wildgirl,  Вълшебство благодаря ви за отговорите.

искам да ви попитам вечерно време след 00:00 има ли какво да се прави или как да се придвижим до някъде ( пеша по възможност) или трябва да стоим в хотела? Нямаме деца и за това ни се иска да може да пощъкаме малко. Бяхме се спряли на Мармарис, но тук хотелите изглеждат определено доста по - добре, в съотношение цена - качество. Колкото коментара прочетох за Мармарис, хората все нямат търпение да се върнат обратно. За Кушадасъ не прочетох подобни неща. Мисълта ми е, заслужава ли си да се жертва хубавия плаж и комеплекс, за сметка на самия град?

# 567
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
wildgirl,  Вълшебство благодаря ви за отговорите.

искам да ви попитам вечерно време след 00:00 има ли какво да се прави или как да се придвижим до някъде ( пеша по възможност) или трябва да стоим в хотела? Нямаме деца и за това ни се иска да може да пощъкаме малко. Бяхме се спряли на Мармарис, но тук хотелите изглеждат определено доста по - добре, в съотношение цена - качество. Колкото коментара прочетох за Мармарис, хората все нямат търпение да се върнат обратно. За Кушадасъ не прочетох подобни неща. Мисълта ми е, заслужава ли си да се жертва хубавия плаж и комеплекс, за сметка на самия град?

Самите хотели предлагат доста добро запълване на времето  Wink При добра анимация вечерите определно не са скучни (да не говорим и щом сте компания)  Laughing Иначе според мен, в който и курорт да отидете , до него самия ще направите няколко разходки  Peace В смисъл,че хубавите големи комплекси в повечето случаи, не са в самия курорт. Лично моето мнение е,че за първо море в Турция -Кушадасъ и Батихан са добър избор  Sunglasses

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 18:21 от Вълшебство

# 568
  • София
  • Мнения: 43
Muj ние се върнахме наскоро от Мармарис и също сме от тези, които нямат търпение да се върнат отново  Heart Eyes Почти не сме стояли в хотела (анимацията по мое лично мнение би била интересна на деца или по-възрастни хора в повечето случаи), има много какво да се разгледа и то на пешеходно разстояние, има много барове и дискотеки на плажната алея и на бар стрийт и определено има с какво да уплътниш времето след 12ч. (но имайте предвид, че е скъпичко) Peace Като цяло е младежки курорт и смятам, че е много по-добре от Кушадасъ. Ако имаш други въпроси питай  Hug

# 569
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Muj ние се върнахме наскоро от Мармарис и също сме от тези, които нямат търпение да се върнат отново  Heart Eyes Почти не сме стояли в хотела (анимацията по мое лично мнение би била интересна на деца или по-възрастни хора в повечето случаи), има много какво да се разгледа и то на пешеходно разстояние, има много барове и дискотеки на плажната алея и на бар стрийт и определено има с какво да уплътниш времето след 12ч. (но имайте предвид, че е скъпичко) Peace Като цяло е младежки курорт и смятам, че е много по-добре от Кушадасъ. Ако имаш други въпроси питай  Hug

Пешеходното разстояние не зависи ли от хотела  newsm78
И позволи ми, но не бих се съгласила за анимацията. Добрата анимация прави страхотни вечерни програми , но това е лично мое мнение, отново  Peace

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 21:59 от Вълшебство

Общи условия

Активация на акаунт