Избор на болница за раждане

  • 16 238
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
И аз това чувам, че всички стаи са двойни. Но единичните, които съм виждала на отворени врати са миниатюрни, та не знам с второ легло... А за ТК, голяма мизерийка си е, да.
Мерси за отговора.

# 16
  • Мнения: 147
Дами, не знам дали някоя от вас е помисляла за Окръжна в София. Наскоро една позната роди там и аз се учудих - дори не знаех, че имат такова отделение. Отидох (всяка сряда по обяд без записване) разгледах и останах  очарована. Всичко е ново, чисто, хубаво, персоналът е много внимателен, мил. Родилното и неонатологичното са в два коридора свързани и ако не дай Боже се наложи детето да е там през целия ден майката може да си ходи при него. Ако всичко е наред, детето може през цялото време да си е при майката, ако тя иска и нощем дори. Стаите са с по четири и с по две легла с отделни тоалетни. Като ако има избор на екип (който е около петстотин и няколко лева, а с упойка около седмстотин и нещо) в тия стаи за по две, май си те оставят като в самостоятелна, предполагам, ако има възможност. Т.е. не държат да запълнят една стая, преди да пуснат в друга, а ценят уединението на родилките. Срещнах се със завеждащата отделението и веднага се заплених от нея - сериозен, точен човек, отговорен, конкретен и т.н. Аз съм със секцио и тя няма абсолютно нищо против да раждам сега норално, ако всичко е наред, разбира се.
Та това ще разбера идния месец, но аз избрах тази болница.
Преди (6 години) бях в Токуда - доволна бях - чистота, отношение. Там бях с планирано секцио. Нямам оплаквания.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 348
Аз родих в Майчин дом. нямам грам оплакване - всичко беше перфектно. Избрах го най-вече поради факта, че ако нещо (недай сии Боже) си случи с бебчето го транспортират там. Т.е., ако съм родила в друга болница, бебето трябва да премине през цяла София, за да отиде в Майчин дом. И второ - там тъй или иначе стават най-много раждания. Т.е. опитът им е най-голям, не, че другаде няма опитни доктори, изобщо нямам това предвид. Просто може би са се сблъсквали с повече случаи, има риск да ти се случи нещо, а в някоя по-нова болница, може да не  се  е налагало да действал при точно такава ситуация. Аз отидох с 9см разкритив, те буквално се "влюбиха" в мене, хванаха ме за ръчичка и ме понесоха към родилно. Раждах в присъствие на бащата (по мое време  преди 5 г. точно  за това се плащаше малка такса от 35 лв (която впоследствие нещо не ми я взеха). За сравнение в Тина Киркова това беше съпроводено със задължителен избор на екип, което струваше 500лв (тогава). А се оказа много хубаво таткото да присъства, най-вече, защото не биха си позволили грубости пред външен човек. В момента нямам мъж и ако живот и здраве направя второ чрез инсеминация например дори бих повикала приятел, уж че е бащата. Така де, наистина не просто обидна дума, "сопкане" не съм чула от никого. И  то дори преди да влезе бившия ми мъж. Та родих, държаха се супер мило и адекватно, качиха ме на 12-тия етаж, където беше правен ремонт, със собствен санитарен възел (което наистина е голямо улеснение). Но най-същественото е, че бебчето денонощно може да си е при теб. Един-единствен следобед им я дадох, че бях скапана, докато поспя 2 часа и пак си я взех, беше си неотлъчно до леглото ми. Никакво бутане по корема, нищо. Държаха ме три дни и ме изписаха. Само дето после правих 2 кюртажа, че имах някакво полипче в матката и кървях безспирно, но не мога да кажа дали те нещо са  направили, или просто организмът ми. Иначе като цяло съм супер доволна и ако имам второ раждане пак възнамерявам да е там.

# 18
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Аз родих в "Шейново", препоръчаха ми тази болница мои близки. Доволна съм! Всичко мина нормално - беше планово секцио, без избор на екип. Някои акушерки не бяха много учтиви и квалифицирани, но това е друг въпрос  Stop Иначе като цяло беше добре.

# 19
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Държах да е не е държавна. Родих секцио в АГ клиника ,,Ева,,- Сливен. Бях здравно осигурена, всичко мина през здравната каса. С изключение на таксата за престой, някои изследвания и т.н. но сумата не надхвърли 100 лв.
Много съм доволна от професионализма и отношението на доктора, а и като цяло на персонала  Grinning

# 20
  • Мнения: 21
  Преди месец със секцио се появи детето ми в МБАЛ "Надежда", София. Писала съм основните си впечатления в съответната тема. Цялата ми бременност беше проследена там.
  Моите критерии бяха: добри медицински професионалисти, проява на уважение към пациента и човешко отношение.
  Болницата е с безупречна база и великолепен екип от лекари, сестри и акушерки. Винаги ще съм им благодарна за това, че в момента държа в ръцете си живо и здраво дете. Педиатрите и неонатолозите са невероятни. Грижата за майките и бебетата е денонощна.
  Колкото до отношението - аз бях мила и учтива с хората и те ми отговориха със същото.
  Да, напливът е огромен, което създава по мое мнение известен дискомфорт, но предполагам, че негативите от това ще се коригират с времето. Да, достъпът на външни лица в родилното отделение е ограничен. Обаче, смятам, че това е в реда на нещата, предвид колко е деликатно състоянието на родилките и бебетата.

# 21
  • Мнения: 12
Аз избрах болница, която е най-близо до нас. Терминът ми беше насред зима - преспи, обилни снеговалежи, виелици.....та без да се колебая бях решила, която е най-близо. В случая 1-ва АГ болница "Св. София" (бившата "Тина Киркова").

# 22
  • София
  • Мнения: 10 703
Второто раждах в Надежда, ако я имаше 2011г болницата и първото щеше да е там, ако имам трето пак ще е там! Нямам думи да опиша в този специален момент как мина всичко,по но-ти!

# 23
  • София
  • Мнения: 69
Избрах я сутринта в пет и половина месец и седмица преди термина ми по бързата процедура, поради изтекли води Laughing , но пък преди това се бях ориентирала към нея заради възможността за водно раждане. Родих в Тина Киркова без избор на екип и смело мога да кажа, че отново и отново бих родила там, защото всички се държаха прекрасно и полагаха грижи както за мен, така и за бебка.

# 24
  • Мнения: 8 912
Да е с най-добрата неонатология в града ми беше водещ критерий.

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
 Аз родих в Майчин дом преди около 6 години точно заради това, че бях чула, че там е най-добрата неонатология, а и там си следях бременността.Екип не съм избирала, за което съжалих, но иначе съм доволна.Слави се роди задушен и лекарите го спасиха.Сега си имам едно слънчево момченце и когато някой ден пак тръгна да раждам отново ще отида там, но този път с избор на екип.Не съм искала никакви единични стаи , нито малкия да е по 24 часа при мен, те и без това ми го дадоха чак на 3-тия ден след раждането, преди това беше в кувиоз и му подаваха кислород.

# 26
  • Мнения: 21
За тези които са раждали в "Надежда"  - виждам, че няма лоши мнения, а нормално или секцио беше раждането? Ако е нормално имахте ли право да си изберете лекар, защото доколкото знам е без избор на екип?

За родилите в другите родилни домове - според вас защо е необходим избор на екпип, заради по-добро отношение към вас или за ваше спокойствие, че познавате лекаря?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 348
Аз лично смятам, че избор на екип не е добра идея, защото бебето не пита кога ще излезе. И ако се случи това да стане посред нощта, когато избраният доктор не е на смяна в единия вариант го чакаш, докато дойде, а никой от останалите не иска да те "пипне", защото си избрала доктор "Иванчев" (примерно, не визирам конкретен човек), а в другия идва докторът, обаче хич не му се занимава с теб по никое време. Моя приятелка роди с избор на екип, при това в осем вечерта (нито беше посред нощта, нито беше в отпуска докторката) и оная я напъна на 6см и какви ли не ѝ ги наприказва и бърза, за малко да я среже, добре, че мъжът ѝ беше вътре, та се запъна, защото просто искала да си отиде вкъщи. Ми така де, иска да си гледа сериалчето женичката...

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
При второ раждане бих избрала екип :
1) защото по време на моето се смениха 3 смени-хвана ме нощната от 23.06, после дневната от 24.06 и накрая пак нощната от 24.06 и всеки ти говори различни неща, накрая нещата тръгнаха към секцио и едната лекарка вика "Никакво секцио, аз днес 5 съм направила и смяната ми свършва след 10 минути, давайте вакума..." натам няма да ви го описвам, но се мисля, че ако си бях избрала лекар това нямаше да се случи;
2) живот и здраве да забременея и да дойде време за раждане ще се наложи да е секцио по медицински причини и предпочитам да познавам лекаря, който ще го направи , а не да попадна при някой случаен , с който се виждаме за пръв и може би последен път.

# 29
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Аз не съм си избирала екип по 2 причини :
1 - Как да избера лекар като досега не съм раждала, а за всеки си има добри и лоши мнения.Аз няма как да знам колко е добър доктора, след като не съм раждала при него.
2 - Нямах излишни 800 лв., защото толкова ми поискаха, за лекар, който не знам как ще се справи.

Общи условия

Активация на акаунт