Орхидеи 13

  • 90 927
  • 852
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 812
Това с леда и аз го знам,слага  се на корените отгоре и бавно се напоява като се топи леда.

# 466
  • Мнения: 13 806
Това с леда и аз го знам,слага  се на корените отгоре и бавно се напоява като се топи леда.

никога не е късно да науча нещо ново.
ами ако е цветонос не му ли пречи? при мен дори поливането понякога опропастява по някоя друга пъпка. понеже цветарника е на 50 см от прозореца като полея и после  отворя вратата за простиране - току някоя пъпка зажълтяла.

# 467
  • Мнения: 812
Не съм го прилагала този метод на поливане поради същите опасения  Peace Нека сподели някой който е пробвал. Wink

# 468
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Аз не мисля, че растения, живеещи в природата на влажен и топъл климат ще харесат да бъдат поливани с ледена вода. Категорично не бих го правила, бавното напояване не ми се вижда добър аргумент. като се излее тропическият дъжд сигурно бавно ги напоява...

# 469
  • София
  • Мнения: 1 460
Eто и моята нова придобивка:

Взех я вчера от ИКЕА, имаше доста фалчета на по 10 лв. В Бриколаж също имаха ново зареждане - по 9,95лв. мисля, че бяха и също имаше богат избор. Simple Smile

# 470
  • Мнения: 13 806
Аз не мисля, че растения, живеещи в природата на влажен и топъл климат ще харесат да бъдат поливани с ледена вода. Категорично не бих го правила, бавното напояване не ми се вижда добър аргумент. като се излее тропическият дъжд сигурно бавно ги напоява...

Аха!  и никой не ходи да ги подсушава след това - ако оцелеят оцелеят.
Аз си мисля че аст от орхидеите ми висват настрана именно затова- как да се събере вода в розетката на нещо килнато...

# 471
  • Мнения: 6 388
Чудесна е, Рошличка, честито   bouquet ! Много нежен жълт цвят - имам особена любов към жълтите, защото ми приличат на слънчица като цъфнат зимата.
Поливането с кубчета лед го чувам за първи път и ме изненада, при положение, че понякога, когато е твърде студено, затоплям водата за поливане и пръскане.
Зачестих посещенията при фалчетата ми в очакване на цветоносите Laughing . Засега нищо, но при мен това се случва обикновено през ноември.

# 472
  • Мнения: 13 806

Зачестих посещенията при фалчетата ми в очакване на цветоносите Laughing . Засега нищо, но при мен това се случва обикновено през ноември.

не съм се вглеждала детайлно но на последното поливане видях няколко.
не ми е чудно, тази година имаше захлаждане после затпляне и очаквано пак захлаждане скоро - чудесен режим за залагане на цветонис. иначе като миналата година ако се задържи топло за дълго после обикновено паднат рязко температурите има много хвърлени пъпки.
Първите ми цветове се отварят обикновено за коледа.


рошличка - чудесна е!

# 473
  • Down south
  • Мнения: 7 680
здравей
добре дошла

Това за кубчетат лед ме  Shocked
ще хване кашлица орхидеята за едното чудо  Joy

майтапа настрана, те обичат вода със стайна температура. това да не е някакъв нов хибрид ?

Здравейте   bouquet и благодаря за съветите!
На етикета на орхидеята пише да се слагат по две кубчета лед  newsm78 така и правя вече два пъти.
Вие ме сразихте с тази стайна, че и затоплена вода, явно моята орхидея преживява някаква шокова терапия? Като гледам, има вероятност да и видя сметката без време Sad

Орхидеята е в прозрачна саксия, а саксията в кашпа, като между саксията и кашпата са поставени дребни камъчета. Леда са топи и се задържа в кашпата, трябва ли да изливам водата или да я оставя?
Това някакво конкретно количество ли е? Да взема да топя тези две кубчета лед и с това количество да поливам?

Много се надявам с ваша помощ да я опазя.

# 474
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Daylily,
писали сме много за поливането. По принцип най-ефективно се "полива" чрез накисване на цялата саксия в съд с вода. Времето на престояване варира - аз държа по няколко минути зимата и по час лятото. Другият вариант е да се полива отгоре направо на чешмата. Нямам идея откъде накъде пише точно 2 кубчета на етикета на твоята, аз не бих се съобразявала с етикета изобщо.
Моите цветоноси са фифти-фифти засега Laughing Единият дендробиум има 5 и вече цъфти, а вторият за първи път пуска цветонос и съм много доволна. От фалчетата 6 са пуснали, а 5 не, но от тези 5 едното е минито, което до преди месец цъфтя. Обаче лудизията ми не ще да цъфти тази година, може би и идва тъмно мястото, на което е, защото покрихме терасата и прозорецът, до който седи вече не е така светъл Thinking

# 475
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Daylily,
писали сме много за поливането. По принцип най-ефективно се "полива" чрез накисване на цялата саксия в съд с вода. Времето на престояване варира - аз държа по няколко минути зимата и по час лятото. Другият вариант е да се полива отгоре направо на чешмата. Нямам идея откъде накъде пише точно 2 кубчета на етикета на твоята, аз не бих се съобразявала с етикета изобщо.





We recommend to use ice cubes to water orchids that are arranged in a vase. Yes, that’s right ice!

If your orchid plant potted in a container that has no drainage using ice to water orchids is the best way to avoid root rotting and make sure orchids get the amount of water they need.

Ice cubes will melt and slowly release water over time. This prevents water from sitting at the bottom of a vase. If you have more than one orchid plant in a vase, you’ll want to give each plant serving of 3 large ice cubes. Place ice cubes around each plant, under leaves and close to plant base.

Watering orchids with ice will not harm leaves or roots.

http://orchiddiva.com/how-to-care-for-orchids/
 newsm78

# 476
  • София
  • Мнения: 13 149
На мен пък варианта с леда ми хареса много. Ако се слага върху корите, а не върху корените, няма как да ги изстуди. Ледът се разтапя бавно и капките, които се стичат ще се стоплят междувременно. Освен това въпросните капки ще попиват най-вече в корите, а те ще създават влажна среда около корените. Не е като да се залее всичко с ледена вода. Изглежда ми много идейно при отглеждане на много орхидеи, които не се местят от местата им.

И двете орхидеи от последната страница са чудесни! Честито на собственичките им!  Hug

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 15:09 от Тaня67

# 477
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Daylily,
твоята орхидея в такова нещо ли е посадена, в съд без дренажни отвори?

# 478
  • Мнения: 6 388
Самата публикация [ http://orchiddiva.com/how-to-care-for-orchids/ ] отговаря на въпросите ни.
Цитат от началото ѝ:

Цитат
These care instructions are for an Orchid Diva arrangements made with live Phalaenopsis orchid plants and can be applied to other Phalaenopsis orchid arrangements as well.

Orchid arrangement is an arrangement with live orchid plants potted in a vase or decorative pot without drainage.

Orchid arrangements are made for decorative purpose and are not perfect setting to grow orchids as a house plant.

After orchid in an arrangement stops blooming you can repot orchid and grow it as a houseplant if you like.

И все пак може би би било интересно да се опита и при обикновено отглеждане Rolling Eyes .

# 479
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Daylily,
твоята орхидея в такова нещо ли е посадена, в съд без дренажни отвори?
Не, моята в прозрачна саксия, която има 3 отвора, а самата саксията е поставен в кашпа. На дъното на кашпата има декоративни камъчета, предполагам, че това е нещо, като дренаж?
Корени стърчат на всички страни?

По-късно ще направя снимка на саксията.

Общи условия

Активация на акаунт