Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 167 665
  • 1 595
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 297
Мен ме интересува отношението на персонала при самото раждане и после към бебешока. Има ли разлика ако си с избор на екип и ако си без избор? Или пак всичко е относително. Обстановката горе долу ми е ясна - болница все пак!  Rolling Eyes Очаквам да е чисто и топло /че термина е за декември/ не очаквам лукс и някой да ме милва по главата.

# 1 336
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Колкото и да е пълно отделението, във вече заета такава стая не могат да настанят друг, без  първият да е съгласен.
Възможно е да са ме излъгали. А може и "първите" момичета да са били съгласни. Не знам, но реално стаите наистина нямат нищо "ВИП". Плащаш си само за привилегията близките ти да влизат при теб.
Мен ме интересува отношението на персонала при самото раждане и после към бебешока. Има ли разлика ако си с избор на екип и ако си без избор? Или пак всичко е относително. Обстановката горе долу ми е ясна - болница все пак!  Rolling Eyes Очаквам да е чисто и топло /че термина е за декември/ не очаквам лукс и някой да ме милва по главата.
Не знам за отношението, ако не си избор на екип. Аз бях много доволна от отношението от страна на родилно отделение и много недоволна от неоантология. И то не защото не си разбират от работата, а защото бяха арогантни, груби, при всеки въпрос ти се карат, сякаш си длъжен да знаеш и трябва да им се молиш, за да ти дадат информация. Вечното оправдание беше, че са претоварени. Главната акушерка повтаряше като мантра "аз да нямам сто ръце, аз да не съм от желязо"...
Иначе е чисто, а за топлото - не само, че е топло, ами направо си е горещо през повечето време. Аз родих на 28.01. и стоях там до 05.02. и през повечето време стояхме на отворен прозорец, че направо не се дишаше, като набримчат парното... Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 10:34 от HappyKali

# 1 337
  • Мнения: 297
 Благодаря, HappyKali . А с какво точно се занимават неантолозите?

# 1 338
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Благодаря, HappyKali . А с какво точно се занимават неантолозите?
С бебетата. Родилно отделение и неоантология са на един етаж. На практика, след като родиш, лекарите и акушерките от родилно отделение вече нямат работа с теб. Ако дай Боже всичко си е наред разбира се. Те минават на рутинни визитации, които след втория - третия ден се състоят в "Здрасти. Как сте? Някакви оплаквания? Ок."
Тогава вече имаш работа с неоантология, защото вече те интересува само и единствено детето ти. И тук започва драмата... Особено ако ти е за първи път и не разбираш много неща. Добре че има други мами, които раждат за втори или трети път, та те да те съветват. Щото ако чакаш на акушерките от неоантология, няма да ти е лесно...

# 1 339
  • Мнения: 297
Благодаря, HappyKali . А с какво точно се занимават неантолозите?
С бебетата. Родилно отделение и неоантология са на един етаж. На практика, след като родиш, лекарите и акушерките от родилно отделение вече нямат работа с теб. Ако дай Боже всичко си е наред разбира се. Те минават на рутинни визитации, които след втория - третия ден се състоят в "Здрасти. Как сте? Някакви оплаквания? Ок."
Тогава вече имаш работа с неоантология, защото вече те интересува само и единствено детето ти. И тук започва драмата... Особено ако ти е за първи път и не разбираш много неща. Добре че има други мами, които раждат за втори или трети път, та те да те съветват. Щото ако чакаш на акушерките от неоантология, няма да ти е лесно...

Ясно! Благодаря за отговора  Hug

# 1 340
  • Мнения: 341
Аз родих в Окръжна преди две седмици. Не беше приятен престоят, но съм лежала в АГ за задържане и там беше същото. Важното е че ни изписаха живи и здрави мен и бебето.
Иначе, ако се съмнявах, че може да има усложнения с бебето, щях да отида директно в АГ.

# 1 341
  • Мнения: 297
Аз родих в Окръжна преди две седмици. Не беше приятен престоят, но съм лежала в АГ за задържане и там беше същото. Важното е че ни изписаха живи и здрави мен и бебето.
Иначе, ако се съмнявах, че може да има усложнения с бебето, щях да отида директно в АГ.
Какво имаш предвид под "не беше приятен"? При самото раждане обърнаха ли ти внимание? С избор ли беше или без?

# 1 342
  • Мнения: 341
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.

# 1 343
  • Мнения: 297
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.
Да...разбрах и аз това си помислих, но не бях сигурна....очакват всичко да знаеш и можеш и много много да не питаш!

# 1 344
  • Варна
  • Мнения: 101
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.
Да...разбрах и аз това си помислих, но не бях сигурна....очакват всичко да знаеш и можеш и много много да не питаш!

не само да знаеш и да можеш, но и всяка смяна има различни правила - едните викат - бебетата след 22:00 трябва да са по боксовете, другите - бебета са при вас... поне като раждах ноември така беше, това супер много изнервя майките

# 1 345
  • Варна
  • Мнения: 477
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.
Да...разбрах и аз това си помислих, но не бях сигурна....очакват всичко да знаеш и можеш и много много да не питаш!

не само да знаеш и да можеш, но и всяка смяна има различни правила - едните викат - бебетата след 22:00 трябва да са по боксовете, другите - бебета са при вас... поне като раждах ноември така беше, това супер много изнервя майките
Странно, и аз раждах ноември, и бях цяла седмица там, никой не се опита да я вземе вечер newsm78

# 1 346
  • Варна
  • Мнения: 101
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.
Да...разбрах и аз това си помислих, но не бях сигурна....очакват всичко да знаеш и можеш и много много да не питаш!

не само да знаеш и да можеш, но и всяка смяна има различни правила - едните викат - бебетата след 22:00 трябва да са по боксовете, другите - бебета са при вас... поне като раждах ноември така беше, това супер много изнервя майките
Странно, и аз раждах ноември, и бях цяла седмица там, никой не се опита да я вземе вечер newsm78

не съм казала, че са ги взимали, а какво обесняваха

# 1 347
  • Мнения: 60
Бях с избор на лекар, който ми обърна внимание при раждането. Говоря за отношението на персонала след това. Въобще не си дават сметка, че няма как да дойдеш в болницата научен на техните правила и рутина.
Да...разбрах и аз това си помислих, но не бях сигурна....очакват всичко да знаеш и можеш и много много да не питаш!

не само да знаеш и да можеш, но и всяка смяна има различни правила - едните викат - бебетата след 22:00 трябва да са по боксовете, другите - бебета са при вас... поне като раждах ноември така беше, това супер много изнервя майките
Странно, и аз раждах ноември, и бях цяла седмица там, никой не се опита да я вземе вечер newsm78

не съм казала, че са ги взимали, а какво обесняваха
И аз раждах там миналия месец,никой не го е вземал бебето ,нито е казвал,чебтрябва да е в бокса.Имаше майки ,които си ги оставяха бебенцата там по тяхно желание,за да си почиват,но иначе те ги оставят плътно при вас,освен за визитациите

# 1 348
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Това е ужасно в едно такова състояние след родилно и ти да не знаеш как е бебчето ти е ужасяващо... Явно кажи речи навсякаде е горе доло еднакво. В АГ едва ли не бях по зле и от непълнолетните ромки който раждаха и си оставяха децата, родих в 2:30ч посред  нощ  на тоз доктор НЕЗНАМ КОЙ Е защото в документите ми никаде не е записан кой точно ме е израждал, явно много му се е спяло на човечеца че така ме беше зашил аз не можех да седна, да легна, да вървя(като патица вървях) и така 40дни докато не ми паднаха конците, получих мастит първо не можах да намеря никои в отделението на етажа накрая ги видях седнали на терасата и пият кафе и пушат цигарки отидох и им казах какво се случва и те ми викат е кво да направим взимай няква помпа и се цеди.  newsm78. Аз нищо не знам как от каде какво защо да хвърлям ли после кърмата с какво да се мажа никакво внимание, добре че са форумите да чета и да се информирам, иначе като не си платиш за внимание не получаваш никакво.... Моя приятелка роди март месец с ОКБ и е доволна (платила си е)  но ми разказа че в стаята били 4 момичета от който 2 без да си плащат и отношението за всички било еднакво.. Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 авг 2016, 15:13 от n0richka

# 1 349
  • Варна
  • Мнения: 926
Отношението в ОБ не зависи от това дали си плащаш. Аз си платих и двата пъти, и разлика не намерих  спрямо другите момичета, Има обаче педиатри, които... могат да ти скъсат нервите. Но да зарадвам всички, които тепърва ще раждат там, има един много добър педиатър, който дава по много смени и е почти постоянно там. Чужденец е, за жалост не му запомних името, но е единственият лекар с бадж. Той идва, дори по стаите, да дава пълна информация за бебето. И отговаря на всякакви въпроси, които го питаш, и за мама и за бебе, и насърчава ранното кърмене, дори и от майки със секцио.

Общи условия

Активация на акаунт