Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 614
  • 776
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА ЗА МБАЛ "СВ. Анна-Варна"

Актуален списък за родилното към 01.08.2013 г.
- Лична карта и химикал;
- Направление за хоспитализация;
- Карта за наблюдение на бременността ( Или друга медицинска документация) ;
- Тоалетни принадлежности;
- Нощница, чехли, хавлия;
- Лигнин 2 пакета;
- Термометър;
- Еднократни подложки (чаршафи) за легло 10 бр;
-Едократни гащи за родилката - 5 бр.

- Памперси;
- Мокри бебешки кърпички;
- Комплект пелени 2 бр ( остават за отделението);
- Олио и шампоан на Хипп ( остават за отделението);
- Бебешки дрешки (3 комплекта - ританки, боди, чорапки/терлички).
Това е според списъка, който закачен на 3я етаж в родилното отделение.

Стара тема -
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=972721.new#new

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10
Ден на отворените врати е всеки последен четвъртък от месеца от 14.30 ч. Има промяна в цените - да, избор на екип е 600 лв вече, а избор на лекар - 200 лв, но от болницата казаха, че практиката е да се избира екип, а не само лекар.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 926
Пепи*мам, благодаря!

# 3
  • варна
  • Мнения: 262
И аз така знам, че искат избор на екип, не само лекар.
Благодаря за новата тема  bouquet

# 4
  • Мнения: 297
Момичета, ако има някакви промени ще казвате, че с беба, нямах време да проверявам и да пиша!
Аз раждах при Славчевв с избор на лекар...400 лв.
Никой не ме е питал за екип! Родих края на декември.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 360
Момичета, ако има някакви промени ще казвате, че с беба, нямах време да проверявам и да пиша!
Аз раждах при Славчевв с избор на лекар...400 лв.
Никой не ме е питал за екип! Родих края на декември.

Пепи тенкс за темата
А относно това че си избрала Славчев той си работи със неговите си анестезиолог и акушерка съответно и те са присъствали на раждането заради него. Всъщност си избрала него и екипът му 😘☺️

# 6
  • Мнения: 297
Норче, честно казано нямам идея.  Един час след като родих, ми донесоха лист и химикал да попълвам документа. По спомен пишеше избор на лекар...някой, който е раждал с избор "екип" да каже.
П.с. Раждах нормално.

# 7
  • Мнения: 341
Леко раждане на всички избрали тази болница. Аз родих там миналия юли и нямам оплаквания.

# 8
  • Мнения: 513
Искам да питам за отношението на персонала към родилките и най- вече към бебетата. (много ме е страх да няма някоя злобна лелка, като онази която се гавреше с новородено и го биеше) Въпроса ми може да не е за тук, но тези които четат темата ще раждат в ОКБ и сигурно ще ги интересува как са се отнасяли с майките, които си плащат и които не си : )

# 9
  • Мнения: 297
Не съм забелязала лошо отношение към бебоците, а повярвай ми - следях тези неща  Mr. Green
Към майките....каквото почукало - това отговорило! Аз лично съм много доволна от всички!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте, родих миналата седмица в ОБ, планово секцио, с избор на екип д-р Славчев. Цената беше 600 лв. Отношението към родилките е много добро, всички бяха много учтиви и мили. Добре се грижеха за бебоците, ако всичко е наред с децата цял ден са с майка си. Освен посочените по-горе неща от списъка, поискаха да купим специални конци и лепенки. Може би защото бях секцио, не съм сигурна. Доволна съм от отношението на всички.

# 11
  • Мнения: 297
Мъник, честито бебче, да сте много здрави и щастливи!

# 12
  • Мнения: 53
Привет! Как стои въпросът с клизмата преди раждане? Прави ли се в окръжна?
А за почерпките - има ли такава практика - кога, къде, на кого?!? Че ми е много далечно и се чудя как да процедираме.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Привет! Как стои въпросът с клизмата преди раждане? Прави ли се в окръжна?
А за почерпките - има ли такава практика - кога, къде, на кого?!? Че ми е много далечно и се чудя как да процедираме.
Клизма в Окръжна не правят. Ако ще си секцио, свещички Ева Кю от предната вечер и толкоз...
Почерпки не връщат...  Laughing Но не си и просят. Ако решиш и когато решиш.
Само имай предвид, че ако донесат близките ти почерпка на изписването, тя ще е за дежурните в момента сестри от неоантология. Ако са бонбони, направо ги подаряват на стажантките. Уискито отива в шкафа на старшата...
Аз лично държах да се почерпи екипа, който е на смяна, когато родих. Затова мъжа ми донесе по обяд две фамилни пици, сладка и солена баница, направени от майка ми и две шишета кола и Фанта. Не помня кафе носил ли е... Всички от смяната, вкл. и санитарките, се изредиха през стаята да благодарят и да казват колко вкусно било...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 71
Аз почерчих по-скромно, бонбони, кафе, кола, сладки, но всичко беше по две за акушерките и неонаталозите.

Общи условия

Активация на акаунт